РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 30 (19 серпня 2011) 

 • Як Марія Ольгинський храм будувала

  Коростенка Марія ХОЦЕНКО стала відомою в місті майстринею завдяки своєму рукотворному диву - копії Ольгинського храму. Його Марія Володимирівна виготовила з картону. Коли на виставці з нагоди Дня міста вона представила свій витвір, жодна людина, яка проходила поруч, не лишилася байдужою. Цікавилися, дивувалися, фотографувались. Майстриня ж була на сьомому небі від щастя, адже й не сподівалася, що її картонне диво приверне стільки уваги.

  Звідки ж джерело таланту і що спонукало саме до такого виду творчості? - запитую. Марія Володимирівна говорить, що творче ремесло в їхньому роду шанувалося завжди. Рукоділлям займаються її сестри, а доньки Марії Володимирівни захоплюються вишиванням.

  Батько ж майстрині, Володимир Біляк, працював машиністом і був шанованою людиною в депо. У залізничний вуз вступила й Марія Володимирівна. Закінчивши навчання в Харківському інституті залізничного транспорту на факультеті «Цивільні споруди», пішла працювати в Коростенський БМП-650. Тут у техвідділі займалася розробленням проектів для організації робіт на нових будівельних об’єктах.

  Так склалися життєві обставини, що згодом пішла працювати на фарфоровий завод. Коли ж підприємство «лихоманило», скорочували й штат. Тож перед виходом на пенсію довелося Марії Володимирівні ще й у центрі зайнятості на обліку перебувати. Саме в той період, аби відігнати невеселі думки, почала активно займатися творчістю. Та й час був реалізувати задуми, про які мріялося ще в юності. І один з них - створити макет церкви. У Коростені тоді якраз почали зводити Ольгинський храм. Марія Володимирівна придивлялася до пропорцій будови, особливостей куполів, і з картону теж почала «будівництво». Закінчила вона його раніше, ніж ввели в дію Ольгинський храм, хоча й віддала цій роботі вісім місяців. Перший раз представила її на 1300-ліття Коростеня. З тих пір майстриню запрошують на різні культурно-мистецькі заходи не тільки Коростенщини, а й Житомирщини.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05