РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 47 (3 грудня 2010) 

 • Многая літа залізничній альма-матер!


  Освіта і влада поруч. Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Максим ЛУЦЬКИЙ та директор Київського вищого професійного училища залізничного транспорту Олександр МЕЛЬНИК.

  Минулої п’ятниці веселі звуки популярних мелодій було чутно аж біля воріт Київського вищого професійного училища залізничного транспорту імені В. І. Кудряшова. Так весело, з музикою, святкували 140-річчя одного з найстаріших галузевих навчальних закладів України!

  Серед відомих випускників - народний артист України, лауреат міжнародних конкурсів Григорій ЧАПКІС, олімпійський чемпіон з метання списа Віктор ЦИБУЛЕНКО, колишній начальник управління професійно-технічної освіти м. Києва Василь ТОДОСІЄНКО. Але пишаються в училищі і машиністами, і слюсарями, і провідниками пасажирських вагонів, і квитково-багажними касирами, які сумлінно служили і служать залізничній справі.

  - Понад 70 тисяч випускників за роки існування - ось наш головний ювілейний результат, - вважає директор училища Олександр МЕЛЬНИК. - Ділячись із сучасниками власними вміннями, наші вихованці створюють щоденною працею добробут нації.

  Педагогічний колектив, співробітників, випускників та гостей привітав народний депутат України, виконувач обов’язків голови комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Максим ЛУЦЬКИЙ, який наголосив на ролі професійно-технічної освіти у справі розвитку держави, висловив впевненість, що і надалі училище буде забезпечувати якісну підготовку кваліфікованих робітників, пообіцяв підтримку у вирішенні проблем з оновлення матеріально-технічної бази від комітету Верховної Ради, вручив почесні грамоти працівникам училища. Не з пустими руками завітав на свято заступник начальника Південно-Західної залізниці Олексій КОНОВАЛ, заступник начальника служби кадрів, навчальних закладів та соціальних питань Олександр ЧЕРНОІВАНЕНКО та начальник відділу цієї служби Гурген ВАРТАНЯН. Серед нагороджених за плідну співпрацю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів для залізничного транспорту, ініціативність у педагогічній роботі, належне ставлення до своїх посадових обов’язків згідно із наказом начальника Південно-Західної магістралі нагороджено п’ятьох освітян.


  Приємна зустріч. Голова Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації Іван СИДОРОВ та майстер виробничого навчання училища Іван ШАУЛКО.

  Теплі слова на адресу окремим подвижникам, які попри все роблять свою справу, висловив голова Солом’янської районної у Києві держадміністрації Іван СИДОРОВ. У той день без нагород і подарунків, здається, не пішов ніхто з представників колективу КВПУЗТ імені В. І. Кудряшова. Серед щасливчиків - не лише педагоги, майстри виробничого навчання. Двірник, інструментальниця, охоронник - всіх категорій і не перелічиш.

  Історія училища почалася у 1870 р. З початком регулярного сполучення поїздів на залізничному маршруті між Києвом та Одесою виникла необхідність підготовки робітників для обслуговування нової транспортної галузі Російської імперії. Протягом багатьох років професійна школа існувала як учбові майстерні при Київському паровозоремонтному заводі. На межі двох століть базою для поповнення рядів професійної школи був сирітський притулок Південно-Західної залізниці. У 1923 р. по всій країні пройшла перебудова професійної підготовки робітників - створюються фабрично-заводські училища, організатори яких передбачили не тільки надбання підлітками професійних навичок, але й отримання початкової освіти. В ці роки училище веде підготовку токарів, фрезерувальників, столярів та ремонтників вагонів. Значно зростає престиж таких професій, як помічник машиніста та кочегар паровоза. 20-30 роки ХХ ст. увійшли в історію училища як сторінки натхненної праці. Саме в цей час тут навчалися, отримували спеціальність і готувалися до подвигу заради мирного життя герої Радянського Союзу М.М. Кулаков, А.М. Соколов та В.І. Кудряшов, ім’я якого носить училище з 1970 р. З перших днів війни учні брали участь у будівлі захисних споруд у Дарниці, а коли над Києвом нависла загроза окупації, училище у повному складі було евакуйовано спочатку в Харків, а потім на станцію Челкар, що в Казахстані. З цієї загубленої в степу тимчасової оселі у грізному 1942 р. 152 випускники училища пішли на фронт, у важку хвилину захистили своїми молодими тілами шлях фашистів до Сталінграда.

  У 1944 р. училище повертається до звільненого Києва і вже у 1945 р. проводить перший повоєнний випуск фахівців залізничного транспорту. Під час пам’ятної зустрічі випускник 1946 р. Григорій Чапкіс пригадав, як важко давалася наука під час бомбардувань фашистською авіацією Дарницького залізничного вузла, як непросто було засвоїти фах токаря, коли потрібно було розбирати завали зруйнованого вщент Хрещатика. Він пройшов і через голодні післявоєнні роки, і через невизнання таланту, і через тріумф серед мільйонів прихильників таланту...

  В середині 50-х років значно оновлюється матеріальна база училища, що дозволило розпочати випуск фахівців з тепловозного господарства вже у 1962 р. Це були помічники машиністів та слюсарі по ремонту тепловоза. З 1966 р. училище починає випуск помічників машиністів електровоза, підготовку провідників поїздів міжнародного сполучення та квиткових і багажно-транспортних касирів.

  На ознаку сторіччя з дня заснування у 1970 р. училище нагороджено орденом «Знак пошани» та йому присвоєно ім’я випускника училища 1927 р. героя Київського підпілля у роки Великої Вітчизняної війни Володимира Ісидоровича Кудряшова.

  У 1983 р. училище стає лауреатом премії Ленінського комсомолу за підготовку робітників для Київського відділка Південно-Західної залізниці. Такі часи - такі і нагороди.

  - Дай Бог, щоб училище процвітало, щоб його підтримувала влада, щоб звідси виходили гарні спеціалісти, які берегтимуть робітничі традиції. І хоча держава подекуди махнула на освіту рукою, працюйте! Творіть! Розвивайте талант, адже тільки освічена людина може стати відомою і заслужити авторитет, - побажав нинішнім студентам заступник голови Синодального управління силових структур Української православної церкви Київського Патріархату протоієрей Тарасій. До всіх гарних привітань вихованцям та викладачам училища приєдналися директор Департаменту профтехосвіти Міністерства освіти та науки України В’ячеслав СУПРУН, директор Київського електромеханічного технікуму залізничного транспорту Лариса СПОДИНСЬКА.

  Зустріч випускників, почесних гостей і педагогічного колективу відбувалася у невимушеній атмосфері. А звеселяли чималу аудиторію батьки одного з учнів училища - Володимир та Тетяна ЛИСАКИ.

  Особисто я сподівався на зустріч із колишнім директором тогочасного міського профтехучилища №17 Антоном ЗВЯГІЛЬСЬКИМ. Мені, випускникові залізничної альма-матер із дипломом про закінчення понад 30-річної давнини, хотілося щиро потиснути руку і висловити слова подяки за науку, яку проніс через усе своє життя. Річ у тім, що Антон Михайлович був не лише вимогливим керівником. Йому вдалося залучити моїх ровесників до цікавого навчального предмета. Загальний курс залізниць тогочасного Союзу ми вивчали з особливим натхненням. Зустріч відбулася. Він пам’ятає майже кожного з випускників, що отримали путівку у життя з його рук. Многая літа! Викладачам, майстрам. Тобі, рідне училище!

  З нагородою!

  За плідну співпрацю, вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих кадрів для залізничного транспорту, ініціативність в роботі, високий професіоналізм, належне ставлення до своїх посадових обов’язків, з нагоди 140-річчя від дня заснування Київського вищого професійного училища залізничного транспорту імені В. І. Кудряшова начальником Південно-Західної залізниці нагороджено:

  Знаком «За сприяння розвитку Південно-Західної залізниці»

  МЕЛЬНИКА Олександра Степановича - директора.

  Почесною грамотою Південно-Західної залізниці

  МАЛЯРЧУКА Віктора Івановича - заступника директора.

  БОГДАНОВУ Наталію Михайлівну - головного бухгалтера.

  Іменним годинником

  ПРИХОДЬКА Олександра Івановича - старшого майстра.

  ЮРЧЕНКА Олександра Миколайовича - викладача.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05