РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 34 (31 серпня 2007) 

 • Лариса Сподинська: «Добрий викладач не повчає, а допомагає вчитися»

  У попередніх матеріалах про житгя-буття Київського електромеханічного технікуму (КЕМТ) автор цих рядків докладно розповідав про 130-річну діяльність альма-матер понад 50 тисяч фахівців, які працювали або працюють у всіх галузях залізничного транспорту та промисловості України, країн СНД, у сферах освіти, охорони правопорядку та оборони нашої держави, у царині бізнесу, мистецтв, спорту.

  Другий рік без... директора

  Багато цікавих сторінок у літописі цього навчального закладу, який нещодавно підпорядковано Міністерству транспорту та зв`язку України. Існують також і проблеми. Зокрема і така: другий рік поспіль КЕМТ працює без... директора. Невже так і залишусь без свіжих новин про Електромеханічний? - раптом виникла думка, коли, обмінявшись привітаннями з вахтером, переступив поріг прославленого навчального закладу.

  Опасіння виявилися марними. У розмові із виконувачкою обов`язків директора КЕМТу Ларисою Сподинською вдалося дізнатися про нові рядки з біографії технікуму.


  - Ларисо Леонідівно, відомо, що Ви і Ваші колеги готують у стінах КЕМТу майбутніх залізничних енергетиків, зв`язківців, фахівців з автоматичних систем керування рухом поїздів, спеціалістів з ремонту залізничного рухомого складу. Цікаво, чому, крім цього, присвячують свої будні викладачі технікуму?

  - Відповідно до наданих ліцензій наш технікум надає послуги, які пов`язано з отриманням освіти на рінні сучасних кваліфікаційних вимог щодо підготовки до вступу до вищих навчальних закладів. Окремі послуги від педагогів надаються тим фахівцям середньої ланки залізничного транспорту, які за підтримки з боку керівництва українських магістралей бажають підвищити власну професійну кваліфікацію. Між іншим, маємо також ліцензію для надання відповідної освіти іноземним громадянам.

  Стратегічний напрямок

  - Залізнична галузь перебуває на порозі реформ, не за горами глибокі перетворення. Перебудовуватися мають і транспортні навчальні заклади...

  - Життя тим і цікаве, що потрібно весь час думати. По-новому налагоджувати взаємовідносини із залізницями, оскільки тепер ми безпосередньо підпорядковані Міністерству транспорту та зв`язку України. Вже не маємо вповні розраховувати на бюджетне фінансування, потрібно більш активно зароб. Іяти позабюджетні кошти, що дозволить, зокрема, підвищувати зарплату педагогам у рамках жорсткого регулювання витрат Продовжуватимемо практику навчання «цільовиків», удосконалюючи її з урахуванням сьогоднішнього досвіду.

  «Цільовики» - студенти, які відчиняють паші двері з путівками від підприємств, щоб згодом туди й повернутися Там їм з виробничою практикою проблем не буває. А Іакож у подальшому - жодних перепон із професійним злетом

  Більше уваги приділятимемо розподілу І кращому працевлаштуванню випускників. А ще підвищуватимемо якість підготовки майбутніх спеціалістів. Далі - більше: уповні використовуватимемо інформаційно-обчислювальну техніку. Оскільки майже всі лабораторії і кабінети нашого навчального закладу переобладнано за безпосередньої участі студентів - членів технічних гуртків (ці об`єднання діють при кожній лабораторії та кабінеті), маємо можливість «підтягувати» рівень технікуму до Інститутських висот. Ясна річ, наші викладачі (55% мають нищу категорію, 20% - першу категорію), серед яких 10 почесних залізничників, шість відмінників середньої та вищої освіти. 15 викладачів-методистів, три кандидати наук, не випускають Із поля юру питання побуту і дозвілля учнів.

  - Попри підпорядкування до галузевого міністерства, чи не зарано говорити про, так би мовити, відокремлення КЕМТу від залізниці. Маю на увазі постанову керівниці! ,І і Дорпрофсожу Південне Західної магістралі від 17 червня 2007 р. про надання фінансової допомоги КЕМТу в розмірі 55 ти І грн. На що витрачено ці кошти?

  - Нам вдалося зробити суттєвий ремонт деяких приміщеннях гуртожитку. Тепер у цих кімнатах царює затишок.

  - Знаємо, що студенти КЕМТу завойовували призові місця на столичних наукових олімпіадах, а під час весняного свята молодості й спорту на Хрещатику у рамках спортивно-молодіжної акції студенти КЕМТу вийшли переможцями у легкоатлетичній естафеті серед споріднених спортивних колективів Києва.

  - Якщо вам і це відомо, то маєте уявити, які великі моральні та фізичні навантаження несуть мої колеги. Ми намагаємося з перших днів перебування учорашніх школярів у технікумі прищепити, як не дивно, звичку до здолання усіляких життєвих перешкод. Адже не вирішених проблем, які безпосередньо пов`язані із фахом працівника, у залізничній галузі чимало.

  Одна з наболілих - забезпечення безпеки руху. За усіма втратами, транспортними інцидентами стоїть конкретна людина -фахівець. Де його готували, у чому недопрацювали? Ці питання завжди на моєму порядку денному. Відчуваю підтримку з боку педагогічного колективу. Адже маємо тримати руку на пульсі студентського життя як в аудиторії, так і у гуртожитках.

  Скільки ще чекати?

  - Завжди згадую стару й дуже повчальну істину, - продовжує розмову Лариса Леонідівна. - Добрий викладач не повчає, а допомагає вчитися. І наше золоте правило - приділяти зацікавлену увагу та індивідуальний підхід до кожного студента. Навіть у складні часи ми не «розбазарили» головне наше багатство - сильний викладацький склад, зберігши колектив, який впродовж усіх часів був вірним традиціям технікуму і прищеплював любов до залізничної справи. Приходять і нові сили. Більшість - із випускників КЕМТу. А це також престиж.

  - Ларисо Леонідівно, у День знань, зазвичай, педагогам бажають натхнення, вдячних учнів, вдалих буднів, сімейного затишку. А що вважаєте за доцільне зичити Вашим колегам саме Ви?

  - Як не дивно, нового директора технікуму. Скільки ще чекати? Допоки невідомо. Інтерв`ю провів


  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05