РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 44 (12 листопада 2010) 

 • Як святкувалося в Одесі


  Генеральний директор Укрзалізниці Михайло КОСТЮК вручає нагороду начальнику служби відомчої воєнізованої охорони Південно-Західної залізниці Володимиру ЛАПІНУ

  Відчувалося, що організатори подвійного свята - Дня залізничника та 145-річчя Одеської магістралі, яке відбулося четвертого листопада в Одеському національному академічному театрі опери та балету, - добре подбали про долю урочистої акції. Тому свідками стали і представники Південно-Західної магістралі.

  В урочистостях взяли участь міністр транспорту і зв’язку України Костянтин ЄФИМЕНКО, генеральний директор Укрзалізниці Михайло КОСТЮК, начальник Одеської залізниці Ілля ЛЕВИЦЬКИЙ, керівництво та достойні представники колективів Донецької, Львівської, Південної, Південно-Західної та Придніпровської залізниць, начальники портів, голови Одеської, Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Херсонської та Черкаської обласних державних адміністрацій.
  Серед нагороджених високими державними відзнаками - знову представники столичної магістралі. Черговий по Київській дирекції залізничних перевезень Володимир КАРБІВНИЧИЙ та начальник спеціальної служби Микола МАЗУКА

  ЦІКАВИЙ ПРОЕКТ

  Як зазначив К. Єфименко, свято ознаменовано «відкриттям залізничного руху через Дарницький залізничний вокзал, капітально відремонтованими 800 кілометрами сталевих колій, вагомими здобутками у нарощуванні обсягів вантажних та пасажирських перевезень. Кращі з кращих удостоєні урядових нагород та відзнак Мінтрансзв’язку і Укрзалізниці».

  Щодо подальших планів, то, за словами М. Костюка, зараз успішно триває модернізація рухомого складу, будівництво «оксамитового» шляху, зокрема, укладено вже понад 600 км безстикової колії. Продовжується підготовка до запровадження швидкісного руху. Мета зрозуміла - підвищення пропускної спроможності на головних магістралях країни. Зростають обсяги фінансових надходжень за виконання робіт надання транспортних послуг. Майже на 20 відсотків більше здійснено виробничих обсягів, ніж торік. Нарощуються також обсяги будівництва корпоративного житла. Керівник Укрзалізниці зазначив, що спеціалістами галузі ініційовано й розроблено проект зі створення Корпоративного недержавного пенсійного фонду, постанову про затвердження якого буде, як сподівається М. Костюк, ухвалено урядом протягом найближчих тижнів.
  «Концерт сподобався...», - думка начальника технічної служби Південно-Західної залізниці Володимира ПАЩЕНКА та начальника відділу кадрів Інформаційно-обчислювального центру Галини КЛИМИК

  ПРІОРИТЕТИ ВЕЛИКОЇ ГАЛУЗІ

  Михайло Костюк додав, що «трудовими колективами Укрзалізниці освоєно 2 млрд. 250 млн. грн. у ході реалізації програми швидкісного руху на залізничних магістралях у рамках підготовки до Євро-2012. Зараз ведемо динамічний пошук сучасного рухомого складу, що має кардинально змінити обличчя залізниці».

  На зустрічі з журналістами глава Укрзалізниці уточнив, що головним орієнтиром залізничників до Євро-2012 буде «максимальна концентрація зусиль для організації транснаціонального пасажирського коридору Львів - Київ з розгалуженнями у бік Харкова, Донецька і Дніпропетровська. З цією метою передбачається здійснити повну модернізацію 800 км залізничних шляхів, а також спорудити шляхопроводи на швидкісному напрямку - для розв’язки на різних рівнях замість теперішніх переїздів. Будемо також реалізовувати програму «Український вантажний вагон», програму модернізації тяги та електрифікації дільниці Полтава - Красноград».

  Відповідаючи на запитання журналістів щодо перспектив запровадження швидкісного пасажирського руху на залізничній дільниці Київ - Одеса, генеральний директор Укрзалізниці наголосив, що організація швидкісного руху на цьому відрізку «є теж одним із першочергових пріоритетів керівництва галузі, однак до 2012 року маємо намір працювати над створенням умов для підвищення швидкості класичних потягів».


  Світлана КУЗНЄЦОВА та Віталій БОНДАРЕНКО додали чудового настрою одеситам та гостям Південної Пальміри

  Певні корективи щодо стратегії галузі із запровадження швидкісного руху на Одеському напрямку, який сягає 600 км, зауважив М. Костюк, «внесло введення в експлуатацію швидкісної автомобільної магістралі. Однак сподіваємося, що у разі закупівлі найближчим часом 10 швидкісних корейських поїздів, рух 8 - 10 буде запроваджено на відстані з Києва до Одеси».

  За словами гендиректора Укрзалізниці, зараз спеціалісти галузі розробляють нові підходи щодо тарифної політики, передусім йдеться мова про надто повільні темпи окупності вагонів, незалежно від форми власності. Навряд чи можна вважати задовільним, на думку М. Костюка, «нинішній 23-річний термін окупності вагона. На такій базі не можна успішно вести транспортний бізнес. Невдовзі плануємо запропонувати, на основі грунтовних розрахунків спеціалістів, комплексний пакет змін для затвердження урядом економічно збалансованих тарифів - передусім на вантажні перевезення».


  Краса і співучість народного ансамблю бандуристок зі Львова «Чарівні струни» зачаровує кожного, кому усміхнеться щастя їх почути

  У поточному році, підсумував М. Костюк, «трудові колективи Укрзалізниці працюють з семивідсотковим приростом обсягів вантажних перевезень, порівняно з аналогічним минулорічним періодом. Маємо також 10 відсотків приросту обсягу фінансових надходжень за роботи і послуги. Водночас доводиться констатувати: виконання робіт з модернізації колій, капітального ремонту і завершення будівництва раніше розпочатих 12 об’єктів - величезне навантаження на залізничний бюджет».


  У ЧОМУ ГРІХ ПОЧЕСНОГО ЗАЛІЗНИЧНИКА?

  Концерт, який відбувався впродовж двох годин в Одеському національному академічному театрі опери та балету, був сприйнятий «на ура». У першому відділенні відзначилися аматори-залізничники. По одному номеру із власних концертних програм дарували глядацькій аудиторії виконавці пісень та танцюристи від кожної із українських залізниць - гостей свята. Єдине але. Здивувало автора цих нотатків та обурило самодіяльну співачку - станційну працівницю зі ст. Київ-Жовтневий Світлану КУЗНЄЦОВУ, яка виконувала яскраву народну пісню «Ой, я знаю, що гріх маю». Її виступ відбувався при вимкненому мікрофоні. І це, за умов, як зазначила у розмові з кореспондентом газети залізничників співачка, що звукову апаратуру було встановлено завчасно і перевірено її роботу перед самим концертом. Так чого ж не спрацював мікрофон? Провина оператора із звукової апаратури? Що там і казати. С. Кузнєцова все ж таки змогла виконати пісню на високому професійному рівні. Ще один доказ, що справжній талант обходиться без фонограми. Зала оцінила її неперевершений пісенний тріумф оплесками.

  Є думка, що «мовчання» мікрофона - це й провина режисера цього дійства? Адже після того, як закінчила свій виступ працівниця з Південно-Західної, звук було відновлено. На жаль, з ним (режисером - авт.), який давно носить звання почесного залізничника, поспілкуватися на цю тему не вдалося. Ні мені, ні Світлані Кузнєцовій. Ось і виходить, «акцію» проведено. А почесний залізничник гріх має... Чи, може, це данина знаменитому одеському гумору?!

  Здавалося, в одній публікації не прийнято одночасно давати позитив і негатив. Лише на перший погляд. У тому й суть репортажу.

  Фото Олега КАЗИКІНА та Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05