РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 42-43 (5 листопада 2010) 

 • Турботи ветеранської спільноти

  28 жовтня відбулася V звітно-виборна конференція Ради об’єднання ветеранів війни і праці Південно-Західної залізниці. У конференції взяли участь делегати від усіх регіональних ветеранських об’єднань, а також перший заступник начальника залізниці Віталій ЖУРАКІВСЬКИЙ, заступник голови Дорпрофсожу Олександр ЧАБАНЕНКО. 68 делегатів представляли інтереси всіх пенсіонерів-залізничників, які працювали та й досі трудяться на залізниці.


  ПІД ПРАПОРОМ

  Ще до початку заходу голова Ради Юрій БІЛОУС продемонстрував прапор, який з моменту відкриття нинішньої конференції є невід’ємним символом ветеранів. Не забарилися прокоментувати цю подію ветерани праці. На їх переконання, прапор, як і раніше, об’єднує ветеранів столичної магістралі, до того ж має яскраві, приємні кольори та ще й випромінює потужну позитивну енергетику.

  Сумним і хвилюючим моментом на початку конференції була хвилина мовчання. Делегати вшанували пам’ять своїх товаришів, яких уже немає поруч. Адже за чотири роки, а саме тоді відбулася минула конференція, їхні ряди поріділи.

  Про діяльність за звітний період розповів голова Ради Юрій Білоус. У своїй промові він проаналізував роботу організації. Зокрема, доповідач наголосив, що важливим результатом діяльності дорожнього ветеранського осередку є те, що соціальний захист пенсіонерів прописаний у колективному договорі Південно-Західної залізниці. Тож завдяки підтримці керівництва магістралі на рахунки організацій і дорожньої Ради було перераховано 1 млн. 110 тис. грн. Отримані кошти направлено на благочинну допомогу тим, хто потребує особливої уваги та на заохочувальні винагороди активу. Крім того, гроші розподілялися і на відвідування хворих, проведення семінарів-нарад з обміну досвідом роботи первинних підрозділів Ради, а цього року й на підготовку звітно-виборної конференції.

  Юрій Білоус наголосив, що ветерани, за всіх вікових проблем, живуть активним життям. На початку 2008 р. Рада об’єднання, до речі, перша серед ветеранських організацій українських залізниць, провела огляд-конкурс на кращу первинну організацію. Важливо те, що цю ініціативу підтримала Асоціація ветеранів війни і праці Укрзалізниці. І згодом цей досвід розповсюдили на всіх українських магістралях.

  Велику роль у роботі ветеранів відіграє волонтерський рух. Адже після ліквідування служби патронажних сестер на волонтерах, а їх сьогодні 950, тримається вся допомога самотнім пенсіонерам. Особливо відзначився цей рух на станціях Бахмач, Кам’янець-Подільський, Жмеринка, Ніжин, Київ-Волинський, у локомотивному депо Гречани, Дарниця, Хмельницькій дистанції колії, моторвагонному депо Фастів та інших підрозділах, де працюють ветеранські організації. Багато корисного зроблено для святкування 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Річ у тім, що пенсіонери-залізничники опікуються долею братських могил. Після бойових дій у роки війни саме на територіях вокзалів залишилося багато поховань. До того ж 2010-й - Рік ветерана. Тож подібний комплекс заходів проводитимуть і надалі.

  Актуальним для ветеранів є питання медичного страхування, адже з весни поточного року залізничники-пенсіонери уже не отримували страхових полісів. Тож вони покладають велику надію на адміністрацію залізниці щодо відновлення цих документів, а, можливо, й як альтернативу створення так званих лікарняних кас.

  Суттєвою є допомога в лікувально-оздоровчому напрямку. Пенсіонери відновлювали свої сили в лінійній лікарні с. Клубівка та у МЦРЗ Хмільник.


  ЛИСТИ ЗА КОНКРЕТНОЮ АДРЕСОЮ

  Зрозуміло, що не обійшлося й без критики. - На жаль, наголосив Юрій Білоус, дуже мало Рада ветеранів підтримує контакти з рядовими членами організації, мало приділяється уваги роботі з молодими кадрами в колективах, далеко не всюди організовано волонтерський рух. Так що є куди докласти зусилля, кому допомогти.

  Після виступу голови Ради до делегатів конференції звернувся перший заступник начальника Південно-Західної залізниці Віталій ЖУРАКІВСЬКИЙ.

  - Насамперед, хочу подякувати вам за ваш внесок у розвиток нашої залізниці, - сказав він. - Завдяки вам у переважній більшості непрацюючі пенсіонери не відчувають себе відірваними від громадського життя і їм своєчасно надається соціальна допомога. А ми, адміністрація, зі свого боку завжди будемо вас підтримувати.

  Більшість делегатів конференції у своїх виступах наголошували на проблемах, які їм доводиться долати на місцях, і були щедрі на слова вдячності керівництву залізниці та начальникам дирекцій. Робота Ради ветеранів отримала оцінку задовільно.

  Після виступів винесено постанову, де підготовлено Звернення до Президента України про перегляд пенсій тієї категорії робітників, які пішли на заслужений відпочинок до 2002 р., а також листи-звернення до начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА. Головою Ради об’єднання ветеранів війни і праці Південно-Західної залізниці обрано Юрія Білоуса. Конференція також делегувала дванадцять представників для участі у конференції Асоціації ветеранів війни і праці Укрзалізниці.

  Фото Олега КАЗИКІНА

  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05