РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 42-43 (5 листопада 2010) 

 • Репортаж з «Острова скарбів»


  Начальник станції Ніжин Юрій ЧАЙКА

  Жвава, велелюдна станція мимоволі приваблює погляд пасажирів чистотою й ошатністю. Одинадцять років тому, під час електрифікації дільниці на Чернігів, пережила вона своє друге народження. А вокзал, стіни якого, здається, віддзеркалюють небесну блакить, - одна з архітектурних перлин у сузір’ї вокзальних споруд столичної магістралі.

  Читач, певне, здогадався, що йдеться про станцію Ніжин. Залізничники цю станцію порівнюють з островом, який огинають бурхливі транспортні потоки на Москву, Київ, Санкт-Петербург, Полтаву. Порівняння цілком слушне. Та якщо для багатьох подорожан це, можливо, таємничий острів, що обіцяє багато цікавих відкриттів, адже прадавнє місто на Острі насичене безліччю історичних та культурних пам’яток, то для кореспондентів залізничної газети це острів… скарбів. Бо вони переконані, що працьовиті, сумлінні та надійні працівники - ось найкоштовніші скарби для залізниці. Саме в пошуках таких самородків і приїхали сюди.

  - Дійсно, - підтвердив начальник станції Юрій ЧАЙКА, - ви не помилились адресою у своїй меті. Люди у нас чудові. Дружній, злагоджений колектив - це 160 залізничників і всі вони, можу запевнити, закохані у свою справу. І що найважливіше, у своїй більшості - технічно грамотні, ініціативні працівники. Аби забезпечити чітку й ритмічну діяльність станції, не може бути другорядних справ. Свій вагомий внесок роблять і фахівці цеху перевезень, і комерційного, і пасажирського.

  Які турботи наразі хвилюють начальника станції? «Звичайно, одна зі злободенних - це підготовка до роботи колективу взимку», - каже Юрій Кирилович. І тут також дрібниць бути не може. Адже свіжі в пам’яті минулорічні сніговії, які спричинили залізничникам великі клопоти. Тож треба бути готовими зустріти негоду у всеозброєнні. Незайве ще раз переконатися у справності технічних засобів для снігоборотьби, в наявності інвентарю, теплого спецодягу та взуття для працівників. До першозимників, як завжди, особлива увага. Таких на станції сім чоловік. Їх проінструктовано щодо дій у тій чи іншій ситуації.


  Старший квитковий касир Катерина ПЯТАЧУК

  Проблем з опаленням також не має виникнути. Електрокотел справний, технічно надійний. Складено план заходів зі снігоборотьби, затверджений начальником Київської дирекції - заступником начальника Південно-Західної залізниці Володимиром ОСОВИКОМ. Звичайно, до таких заходів долучаються й працівники інших залізничних підрозділів. Галузеве братство ніжинського вузла досить велике. Окрім колективу станції, до нього входять колективи дистанцій колії, сигналізації та зв’язку, захисних лісонасаджень, ПТО Дарницького вагонного депо, район електромереж Дарницької дистанції електропостачання, виконробська дільниця Київського будівельно-монтажного експлуатаційного управління, стрілецько-пожежна команда Київського загону воєнізованої охорони. Перелік величезний.

  На великій станції й вантажна робота чимала. Щомісяця завантажується понад 50, вивантажується понад 100 вагонів. Вантажаться лісоматеріали (зокрема, на станції Липовий Ріг, яку в оперативному плані підпорядковано ст. Ніжин), продукція Ніжинського жиркомбінату, місцеве підприємство «Укрвторчормет» теж робить свій внесок. Вивантажуються в основному будівельні матеріали для Ніжинської пересувної дорожньої механізованої колони. Та не лише вантажна робота кипить на станції.

  До розмови долучається начальник вокзалу Людмила БІЧУК.

  - Пасажирська робота здійснюється переважно жіночими руками, - зазначає вона. - Вважаю, що праця моїх колег заслуговує на добрі слова. Про результати їх роботи свідчать виробничі показники. За три квартали поточного року у порівнянні з минулорічним виручка зросла як від приміських, так і від перевезень дальнього сполучення. Завдяки їх зусиллям активізувалась і підсобно-допоміжна діяльність. А сьогодні у нас хвилююча подія! Ми проводжаємо на заслужений відпочинок старшого квиткового касира Катерину ПЯТАЧУК, яка понад тридцять років віддала залізниці. Від імені колективу хочу їй висловити щиру подяку за бездоганну працю й побажати багато щастя та світлих днів у подальшому житті.

  - Не можу обійти увагою наших невтомних прибиральниць Надію ЖУРАВЕЛЬ, Марію КОСТЕНКО, Валентину СОРОКУ, - веде далі Людмила Анатолієвна. - Це ж завдяки їхнім рукам наша станція завжди така охайна і красива...

  Звичайно же, ніякі оповіді про людей, про їхні справи та виробничі досягнення не замінять живого спілкування з ними. Недаремно кажуть, що краще раз побачити, ніж десять почути. А ще краще побачити не лише самим, а за допомоги фотоапарата надати таку можливість і читачам залізничної газети. Хай шанують своїх друзів і колег!


  Черговий по станції Сергій лабута

  До речі. Ст. Ніжин 1 класу, вузлова, працює на чотири напрямки: Київ, Конотоп, Чернігів, Прилуки. Колійне господарство має три парки: Київський, Пасажирський, Конотопський, налічує 57 колій, 154 стрілочних переводи. З них дев’ять обладнано електропідігрівом, решта - пневмопіддувом. Начальник станції Юрій Кирилович ЧАЙКА - досвідчений залізничник, і хоч очолює колектив лише рік, його загальний виробничий стаж на залізниці наближається до чверті століття. Починав черговим по парку на ст. Конотоп, попередня посада - заступник начальника відділу перевезень Конотопської дирекції залізничних перевезень.

  Фото Олега КАЗИКІНА

  Анатолій РОМАНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05