РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41 (29 жовтня 2010) 

 • Чи є альтернатива щепленню?


  Олена АВРАМЕНКО, лікар-інфекціоніст вищої категорії

  Щеплення - найбільш поширена форма захисту від вiрусiв. У розвинених країнах цю маніпуляцію роблять 80 відсотків людей, що дає змогу досягти стійкого iмунiтету у населення, а також запобігти смертельним випадкам. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Сергій Риженко під час всеукраїнської конференції «Гiгiєнiчнi проблеми збереження здоров’я дітей у сучасних умовах». С. Риженко назвав імунізацію найефективнішим методом профілактики грипу.

  В Україні почався сезон застудних захворювань. Проте лабораторні дослідження, які щотижня проводяться по всій території України, санітарно-епідеміологічні станції не виявили жодного з трьох штамів грипу В, А (H1N1) і (H3N2). Водночас в українців нині спостерігається високий рівень імунологічної напруженості, тобто більшість хворих перенесуть грип у легкій формі.


  Згідно з проведеними дослідженнями, найкращий імунітет проти грипу має працездатне населення віком від 20 до приблизно 70 років. У групі ризику перебувають діти від трьох до семи років, підлітки до 14 років. Після тих побоювань, що ми пережили минулого року із захворюванням на різні віруси грипу, питання - щеплення робити чи ні - постало майже перед кожним.

  Сьогодні існують полярні точки зору: дехто вважає, що вакцинацію потрібно робити, інші - що можна без неї обійтися. Але це питання важливе на кожному підприємстві, де працівники щодня контактують з великою кількістю людей. Тим більш воно актуальне для такої чисельної структури, як Південно-Західна залізниця. Тут вакцинація виконується за кошти залізниці у галузевих медичних закладах на добровільній основі. Поза тим, людей ще зупиняє страх, адже останні випадки смертей дітей насторожують їх, і вони бояться робити щеплення.

  На питання «Рабочего слова» про доцільність вакцинації відповідає лікар-інфекціоніст вищої категорії Дорожньої клінічної лікарні №2 ст. Київ Олена АВРАМЕНКО.

  - Олено Тимофіївно, скажіть, будь-ласка, яка ситуація із рівнем захворюваності на Південно-Західній залізниці? І чи очікується знову епідемія грипу, як то було минулого року?

  - На сьогодні на залізниці, як і в Україні, хворих на грип зазначених штамів немає. Нині -звичайний міжсезонний період застудних захворювань. З настанням холодів все більше хворих звертаються до лікарів зі скаргами на біль у горлі, кашель, нежить, високу температуру. Подібна клінічна картина спостерігається при грипі, але під час лабораторних дослідженнях його вірусу ще не виявлено. Це інші гострі респіраторні віруси. Проте захворювання на грип очікується і в цьому сезоні. Сказати точно, коли розпочнеться епідемія, доволі складно. За прогнозами ВООЗ, може захворіти до 30% на грип та ГРВЗ.

  - Як зараз можна себе захистити і завчасно подбати про своє здоров’я?

  - Аналізуючи ситуацію минулого року, можна стверджувати, що вакцинація залишається най-ефективнішим способом протидії грипу. Тож її потрібно проводити якомога раніше, практично сьогодні. Період з жовтня по листопад - найкращий термін для цього. Бо імунітет виробляється протягом 2 - 3 тижнів, тож до піку захворюваності імунна система буде готова боротися з недугою. До слова, із двох тисяч вакцинованих лише один згодом звертався до лікаря.

  - Проте, відомо, що українці в цілому, як і наші залізничники, не поспішають робити щеплення - приходять одиниці.

  - Це правда. Але боятися щеплення не варто, адже сім зареєстрованих в Україні видів вакцин «адаптовані» до наших умов з урахуванням загального стану здоров’я населення. Наразі найпоширенішими в Україні є французька «Ваксигрип» та швейцарська «Інфлексал». До речі, у Києві щеплення однієї особи коштує майже 200 гривень і робиться лише в приватних клініках. А залізниця для своїх працівників закупила вакцину і робить це безкоштовно. Так на Південно-Західній планується вакцинувати 3893 залізничники, які дали згоду на проведення імунопрофілактики грипу.

  Хочу сказати, що кожний вирішує для себе самостійно - чи потрібно йому робити щеплення, чи ні. Необхідно враховувати протипоказання до вакцинації. Як постійні, так і тимчасові. Про це скаже лікар кожному індивідуально, адже кожен пацієнт повинен бути оглянутим лікарем. Залізничники повинні знати, що вакцина - це імунологічний медичний препарат. Вона, як і інші медичні препарати, має свої переваги і свої протипоказання, в деяких випадках може викликати ускладнення.

  Проте хочу навести декілька цифр. Минулого року, за період епідемії, було госпіталізовано 371 512 хворих, померло 1128 осіб, у тому числі 83 вагітних та 38 медичних працівників. Щеплення проти грипу отримало лише 239 104 особи. Тому я ще раз наголошую, що вакцинація - єдина альтернатива попередити захворювання на грип. Зазначу, що епідемію грипу в Україні прогнозують у середині грудня, і що ніхто не виключає спалах свинячого грипу, який був минулого року.

  - Олено Тимофіївно, а можна обійтися без щеплення?

  - Для того, щоб не хворіти, необхідно виконувати профілактичні дії. Головне - це здоровий спосіб життя. Гартування організму стимулює імунну систему людини, і це найкращий спосіб зберегти здоров’я. Варто вживати вітаміни, але, обираючи вітамінні препарати, треба пам’ятати, що універсальних комплексів не існує. Потрібно порадитися з лікарем, що найбільше вам підходить. І головне, при перших ознаках захворювання не гаяти часу, а звертатися до лікаря. Цим ви захистите себе і своїх рідних. Тож бажаю читачам газети «Рабочее слово» не хворіти і пам’ятати, що вакцино-профілактика є визначним досягненням медицини.

  - Дякую Вам від імені наших читачів за поради і сподіваюсь, що вони ними скористаються.

  Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ

  Ольга ЛИХАЧОВА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05