РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41 (29 жовтня 2010) 

 • У зоні підвищеної небезпеки

  На початку XXI століття залізниця являється одним із найбільш зручних видів транспорту. В даний час нікого не здивуєш електропоїздами, вантажними та пасажирськими поїздами. Можливо, саме через це мало хто пам’ятає, що залізниця - це зона підвищеної небезпеки. Так за дев’ять місяців 2010 р. на перегонах залізниці травмовано 23 громадянина, у тому числі 14 - зі смертельними наслідками, також зафіксовано один випадок ураження електричним струмом дитини віком 13 років на залізничному мосту. Найбільш травмонебезпечною дільницею на залізничній колії є перегін Київ-Пасажирський - Київ-Волинський (п’ять випадків з початку року).

  Кожному знайома така картина: перед поїздом, що наближається, люди перебігають через колію, бажаючи зекономити кілька хвилин. Але, задумайтесь, заощаджуючи ці лічені хвилини, можна втратити життя! Частина потерпілих відбуваються травмами, деякі платять життям. Чимало ще є й таких, що ризикують життям і стрибають з поїзда на ходу, або перед ним на залізничні колії, або після проходу состава (травмуються зустрічним рухомим складом, що рухається по сусідній колії). А далі - трагедія.


  Абсолютна більшість нещасних випадків сталася в результаті порушення громадянами «Правил безпеки на залізничному транспорті України» та «Правил поведінки громадян на залізничному транспорті», а саме: переходу залізничних колій у невстановленому місці (як на фото), ходіння по залізничних коліях, посадки і висадки під час руху поїзда тощо.

  Нещасні випадки на залізниці завдають державі великих проблем. По-перше, це прямі збитки від руйнування транспорт-них засобів, псування вантажів та залізничних пристроїв, значні затрати спрямовуються на усунення аварій, застосування необхідної техніки тощо. Але найбільшою втратою для суспільства є загибель людей.

  Правила безпеки громадян на залізничному транспорті визначають вимоги щодо безпеки громадян при переході через залізничні колії, перебування на пасажирських платформах, біля поїздів, прохід між вагонами та біля них. Особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.

  Нагадаю: пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях. Це можуть бути пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди тощо. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадяни повинні переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії». Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колію), потрібно впевнитись у відсутності поїзда (локомотива, вагона, дрезини тощо). При наближенні поїзда треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається сусідніми коліями, почати перехід.

  Варто зосередити увагу на тому, що, наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також за положенням шлагбаумів. Переходити колії дозволяється тільки при піднятому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається поїзд (локомотив, вагон, дрезина тощо). Підніматися у вагон і виходити з вагона дозволяється тільки після повної зупинки поїзда. Посадку пасажирів у вагон і вихід із нього необхідно проводити тільки з боку перонів або посадочних платформ. Дітей під час посадки у вагон і висадки із вагона слід тримати за руку або на руках. Сумна статистика свідчить: з початку 2010 р. в межах Київської області сталося понад 10 дорожньо-транспортних пригод на залізничних переїздах. Відомо багато випадків, пов’язаних із пошкодженнями автотранспорту, внаслідок в’їзду останнього на переїзд під час опускання автоматичних шлагбаумів безпосередньо на корпус автомобіля.

  Правила, як бачите, дуже прості. Потрібно не тільки їх знати, але й чітко уявляти, до чого може призвести порушення цих правил. Важливо, щоб у людини виробився стереотип: у зоні підвищеної небезпеки жарти погані.

  Шановні громадяни! Не дозволяйте дітям ходити та гратись на коліях, поблизу залізниці. Не залишайте дітей без нагляду. Попереджайте їх про небезпеку! Безпека маленьких громадян цілком залежить від уважного та дбайливого до них ставлення з боку дорослих. Дотримуйтесь правил безпеки громадян на залізничному транспорті! Поясніть своїм дітям, що залізничні колії - не місце для розваг, що неуважність на залізниці може коштувати життя.

  Шановні водії! Не порушуйте правил проїзду через залізничні переїзди, запам’ятайте, що, об’їхавши закритий шлагбаум або не звернувши уваги на заборонний сигнал світлофора, ви піддаєте ризику власне життя і життя інших людей!

  Втрата життя - дуже важка розплата за безтурботність та халатність. Про це мусимо пам’ятати завжди!

  Ігор Мірошник, начальник Київської дистанції колії
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05