РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 41 (29 жовтня 2010) 

 • Щоб із залізничниками рахувалися

  За все треба платити, або безплатний сир буває тільки в мишоловці. Якщо спроектувати цю ринкову аксіому на приміські перевезення, то виходить, що транспортна послуга із магістралі сучасних економічних реалій збилася на путівець. Бо затрати на перевезення пільгових категорій громадян не відшкодовуються в повній мірі. І не відшкодовуватимуться. Законодавець, передбачивши компенсаційні виплати транспортникам, не виписав чіткого механізму їх реалізації, точніше, можна платити, і можна не платити.

  Залізнична газета уже писала про «нелюбов» конотопської влади до залізниці - кілька мільйонів субвенції із державного бюджету перерозподілялися в основному на користь комунального транспортного підприємства. Залізниці діставалися мізерні відсотки, хоч станція справно з дня у день відправляла тисячі конотопчан. Коли заходила мова про таку диспропорцію, місцеві чиновники висували хиткий аргумент: «Конотоп, мовляв, транзитний вузол, а у тих тисячах відсоток жителів міста незначний».

  2009 рік. По Конотопу перевезено пільгових категорій громадян на 1 мільйон 5 тис. грн. Відшкодовано 531 тис., та й то 400 тис. надійшло вже у січні поточного. За дев’ять місяців 2010-го перевезено на 761 тис. грн. Залізниці надійшло більше 500 (разом з минулорічною заборгованістю), тобто справи покращуються, але не до кінця.

  Конотоп - одне з найбільших міст області. Його розвиток, як свідчать історичні матеріали, зумовлений роботою залізниці. Першим крупним підприємством стала тут вагоноремонтна майстерня, зручне транспортне сполучення пізніше дозволило розпочати в Конотопі виготовлення шахтного обладнання (завод «Червоний металіст»), гільз і поршнів для двигунів внутрішнього згорання (завод «Мотордеталь»), обладнання для нафтогазовидобутку («Арматурний завод»). Велика частка конотопчан працює на вузлових підприємствах, а 70 відсотків місцевого бюджету нині наповнюється завдяки залізниці.

  Залізничникам вузла все це відомо. Як зрозуміло й те, що в міському житті вони можуть бути на інших ролях, особливо, коли це стосується місцевого законодавчого органу - ради, від якої залежить і перерозподіл субвенції. Залізничники мають у ній своїх представників - начальника дирекції - заступника начальника залізниці Дмитра КУШНІРА і начальника регіонального відділу матеріально-технічного забезпечення Євгена

  КУРГАНА. Два із сорока депутатів міської ради. Та, дасть Бог, буде більше. Уже відомо, що від різних політичних організацій на виборах 2010 р. кандидатами в депутати погодилися стати шановані на вузлі люди.

  Заявила про себе й міська організація партії «Відродження». На конференції 1 жовтня визначено, що за депутатські місця в Конотопській раді від неї змагатимуться начальник вагонного депо Конотоп Володимир ФЕДОРКО, лікар-гастроентеролог відділкової лікарні Віктор ГОРБИК та Євген Курган, якого обрано головою цього партійного осередку.

  Мета? За словами Євгена Кургана, це робиться для того, щоб із залізничниками рахувалися, щоб залізничники мали вплив на життя міста, брали участь у вирішенні його насущних проблем, у тому числі й таких, як компенсація пільгового проїзду громадян та фінансування залізничної лікарні.

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05