РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 39 (15 жовтня 2010) 

 • Дора бажає познайомитись

  Заключне змагання зі службового собаківництва, яке щорічно проводиться службою відомчої воєнізованої охорони залізниці, відбулося цього разу на базі Конотопського загону. Спостерігати за спортивними, творчими й виробничими турнірами доводилося, але як виборюють призові місця собаки - уперше, і, забігаючи наперед, можу сказати, що не менш видовищно.

  То лише на перший погляд, погляд дилетанта, усі тварини однакові - усі вівчарки. Різний рівень підготовки - це зрозуміло, тільки вони мають різний характер, різний темперамент, на них так само, як і на нас, впливають умови - собакам необхідно було адаптуватися після переїзду, звикнути до нового місця.

  До речі, німецька вівчарка - порода відносно молода. У кінці позаминулого століття ротмістр кавалерії Макс фон Штефаніц узявся вивести ідеального пса. Щоб він легко піддавався дресируванню, сильного, витривалого, який би міг працювати охоронцем, захисником і пошуковцем. «Немецкой овчаркой, - визначав головний принцип відбору фон Штефаніц, - считается любая пастушья собака, обитающая в Германии, которая, благодаря постоянным тренировкам её качеств пастушьей собаки, достигает телесного и психического совершенства в рамках своей утилитарной функции». Через кілька років це йому вдалося, і на виставці в Ганновері (1882 р.) був показаний пес Грайф, який нині вважається родоначальником популярної породи. Цікаво, що Грайф був біло-брудного окрасу.

  Сьогодні порід вівчарок кілька. Окрім німецької, або східноєвропейської, так само добре, стверджують спеціалісти, зарекомендували на службі людині кавказькі вівчарки і середньоазійські…

  Старт змаганню дано. Визначено його умови - щоб не на повідку та без намордника, й проведено жеребкування. Першими виступають провідник із Козятина Сергій ГЛИВУК та Князь - п’ятирічний пес. Як на собачий вік - це якраз оптимальна пора. Провідник подає команди. Князь виконує їх бездоганно. Так само легко справляється він із завданням з подолання перешкод. Чесне слово, красиво.

  Наступні учасники показують теж гарні результати, але помиляються. Ці дрібні помилки, зрозуміло, знижують оцінку. Але ось на майданчику з’являється Федір ДУРАВА (Київський загін) і невелика порівняно з іншими собаками Дора. Їй вісім років. Помітно, як пильно вона стежить за господарем, розуміючи його і жест, і погляд. Команда: «Дора! Повзи!» Вівчарка слухняно повзе, весь час стежачи за провідником. Бум, бар’єри, драбина Дорі, хоч і малого зросту, піддаються безпроблемно. Тобто у Князя з’явилася достойна суперниця.

  Добре виступили зі своїми собаками представники Конотопського загону Микола ЧЕМАЄВ, Олег КАМАРДА й Володимир ЛЕВИЦЬКИЙ. Коли випала хвилина перепочинку, запитую у Володимира про його Барса. «Із цим собакою, - говорить провідник, - працюю п’ять років. Барс виконує всі команди. Уже не раз ми з ним їздили на змагання. Добрий, надійний помічник у роботі. Доводилося відпускати його на затримання - виконує бездоганно». І додає, що Барс - вівчарка з характером.

  Характеру я не помічаю - Барс слухняно сидить біля ніг свого господаря, але те, що він найкрупніший і красивий бачу.

  Останній етап змагання - затримання. Майже всі собаки справляються, та конотопські кидаються на «порушника» найазартніше, буквально валять з ніг.

  А далі - уже слово суддям. Вони, очолювані представником служби ВОХР залізниці Сергієм КУПРІЄНКОМ, швидко підбили підсумки, хоч згоди, кому віддати перше місце - Дорі чи Князеві, дійшли не відразу. Та все ж вирішили, що Дора була кращою. Третє місце зайняли відразу дві вівчарки - Барс Володимира Левицького та Джек Олега Камарди. Командне перше місце дісталося господарям змагань - конотопчанам.

  Цікавлюся враженнями від собачого турніру в помічника начальника Конотопського загону з охорони праці Володимира Шевченка. «Я не перший раз на таких змаганнях, - сказав він. - На мою думку, сьогоднішні пройшли вдало. Посада ж у мене така - щоб все відбувалося без травматизму і з дотриманням усіх правил безпеки. Загальне враження: команди підготовлені добре. Відчувається, що всі багато тренувалися. Тому й результати високі».

  Що ж, змагання завершені. Учасники, подякувавши конотопчанам за гостинність, роз’їжджаються, щоб завтра приступити до своєї основної роботи - охороняти майно залізниці та вантажі. Охороняти разом зі своїми надійними чотириногими помічниками.

  До речі, за дев’ять місяців 2010 р. службовими нарядами підрозділів служби відомчої воєнізованої охорони Південно-Західної залізниці за допомогою службових собак розкрито та відвернуто 28 крадіжок, при цьому затримано 32 розкрадачі галузевого майна, за порушення встановлених правил на залізничному транспорті затримано 1508 порушників.

  Фото автора

  Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05