РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 39 (15 жовтня 2010) 

 • Графіті - мистецтво чи вандалізм?

  Якщо запитати: «Графіті - це мистецтво чи вандалізм?», то, очевидно, думки людей розділяться. У суспільстві ніхто не заперечує творчий підхід у фахово виконаних роботах і у спеціально відведених для цього місцях. Зовсім інше явище - надписи на громадському транспорті, фасадах будівель. Це ніщо інше, як псування майна, отже, відповідно, прояв вандалізму, що у всьому світі є правопорушенням.

  У сьогоднішній розмові зі старшим оперуповноваженим відділення кримінальної міліції у справах дітей Управління МВС України на Південн о-Західній залізниці старшим лейтенантом міліції Ольгою ЄЦКАЛО ми торкнулися теми, як правоохоронці протистоять вуличним «художникам».

  - Працівниками кримінальної міліції в справах дітей спільно з іншими галузевими службами у 2010 році проводились організаційні та практичні заходи, як ми кажемо, загального та профілактичного характеру, спрямовані на попередження правопорушень та розкриття злочинів, про які йде мова.

  У поточному році на території обслуговування співробітниками Управління МВС України на Південно-Західній залізниці зареєстровано 48 фактів розфарбування рухомого складу.

  - Які об’єкти користуються найбільшою популярністю у графітістів? Як дієте, аби запобігти правопорушенням?

  - Вуличні художники обирають такі місця для прояву свого мистецтва, які віддалені від великого скупчення людей. Проте вони мають бажання, щоб їх малюнки побачили інші. Тому, найчастіше, об’єктом робіт цих людей стає рухомий склад Південно-Західної залізниці. Навмисне псування зовнішнього лакофарбового покриття найчастіше спостерігається в парках відстою електропоїздів. Горе-маляри діють у вечірній або нічний час.

  Міліціонери щодобово аналізують ситуацію, пов’язану із цим ганебним явищем з метою визначення криміногенних дільниць, на яких здійснюються правопорушення. Маю на увазі не лише прояви з хіп-хоп культури (графіті вперше з’явилися у 1970-ті у Нью-Йоркському метро), але й злодійські оборудки, пов’язані із пошкодженням засобів безпеки руху. Це дозволяє з урахуванням оперативної обстановки здійснювати організаційні та практичні заходи.

  - Яке покарання чекає на вандалів?

  - Особи, які скоюють вказаний вид правопорушень, можуть бути притягнені до адміністративної відповідальності за статтею 173 (дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Це тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправні роботи від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти відсотків заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи правопорушника, застосування цих заходів буде визнано недостатнім, - на шукача пригод на власну голову чекає адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

  За умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв’язку та сигналізації, а також за інші протизаконні дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, винні караються штрафом у розмірі до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Або на них чекають виправні роботи довжиною до двох років. Таких спритників суд може позбавити волі на строк до трьох років за статтею 277 (пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів) Кримінального кодексу України.

  При вчиненні даного злочину особою, яка не досягла повноліття, відповідальність за її дії несуть батьки, за невиконання своїх обов’язків з виховання дітей за ст. 184 КУпАП. Але, як показує практика, даний вид правопорушення скоюють особи вже в дорослому віці.

  - Ольго Володимирівно, чи можете Ви змалювати узагальнюючий портрет злочинців?

  - Працівниками міліції неодноразово затримувались групи осіб, які займались розфарбуванням вагонів. Це особи у віці від 25 до 65 років з усіх куточків України та навіть громадяни Росії та Білорусі, для яких «графіті» - це сенс життя і неабиякої цінності витвір їхнього мистецтва. Найчастіше такі люди мають художню освіту, обіймають керівні посади та отримують достатній заробіток. Нагадаю, лише один балон з фарбою, якою вони розмальовують будь-що і будь-де, коштує від 65 до 110 гривень. Займаючись таким «мистецтвом», як пояснюють нам вуличні художники, вони демонструють суспільству власне бачення сенсу життя. Одночасно малюють на рухомому складі й підлітки. Кожен з них має власний неповторний погляд на людські цінності та таким чином самостверджується. Але чого коштує це моральне задоволення для залізниці?! Питання риторичне.

  - Чи існують ефективні шляхи вирішення означеної сьогодні проблеми?

  - Для ефективної боротьби потрібно зробити чимало. У першу чергу - налагодити тісне співробітництво із воєнізованою охороною. Не потрібно стояти осторонь і звичайним громадянам. Одночасно варто зауважити, що успіхи у цій сфері є - до адміністративної відповідальності за дрібне хуліганство за статтею 173 КУпАП притягнуто 46 осіб, з яких 13 неповнолітніх. Проте рук опускати не варто.

  Специфіка роботи співробітників нашого відділення передбачає організацію виступів, проведення бесід, лекцій у школах та за місцем проживання неповнолітніх на тему: «Розфарбування рухомого складу - це не мистецтво, а вандалізм». Інша річ, чи сприймають, приміром, підлітки подібну інформацію так, як належить? Багато чого корисного можуть зробити батьки та вчителі. Зайвий раз нагадати про відповідальність за негативні вчинки нікому ще не зашкодило.

  Особовий склад кримінальної міліції у справах дітей УМВС України на Південно-Західній залізниці і надалі буде проводити роботу з профілактики правопорушень у молодіжному середовищі та розкриття злочинів. Я впевнена у тому, що, лише налагодивши всебічну колективну роботу, можна говорити про ефективність боротьби із вандалізмом у вигляді графіті на залізничному транспорті.

  Спілкувалась Тетяна ШЕМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05