РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 39 (15 жовтня 2010) 

 • Медогляд удосконалюється

  Нещодавно у м. Миргороді відбувся семінар-нарада з питань удосконалення періодичних медичних оглядів залізничників та впровадження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій залізничного транспорту, затвердженого наказом Мінтрансзв’язку від 29.04.2010 р. №240 (г. «Рабочее слово» №35 від 18 - 24 вересня 2010 р.), де взяли участь представники медичних служб усіх залізниць та голови ЛЕК медичних закладів.

  Під час семінару проводилася дискусія з проблемних питань організації та порядку проведення медичних оглядів залізничників на сучасному етапі та необхідність удосконалення якості медичних оглядів працівників, робота яких пов’язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту.

  Також було детально розглянуто пропозиції щодо удосконалення якості проведення медичних оглядів залізничників шляхом розширення обсягу обов’язкових досліджень та забезпечення обстеження пацієнтів відповідно до вимог протоколів надання медичної допомоги в амбулаторно-поліклінічних умовах.

  Обговорено проблемні питання, а згодом винесено низку рішень про придатність до роботи освідчуваним особам при деяких станах: гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця, остеохондроз хребта, аномалії кольорового зору, патологічні стани в отоларингології тощо.

  Учасники семінару-наради з метою поліпшення медичного забезпечення працівників залізничного транспорту визнали пріоритетним подальший розвиток і удосконалення профілактичного напрямку окремої галузі охорони здоров’я на залізничному транспорті України. А саме - низку заходів, що спрямовані на попередження захворювань, охорону та зміцнення здоров’я залізничників. Невід’ємною складовою цих процесів є удосконалення системи періодичних профілактичних медичних оглядів працівників. Для успішної реалізації планів з профілактичної сфери діяльність медзакладів Укрзалізниці має носити комплексний характер: вивчення, оцінку і прогнозування показників здоров’я залізничників, попередження та своєчасне виявлення захворювань, проведення комплексу лікувально-оздоровчих заходів для хворих, в яких виявлено недугу при диспансеризації та під час періодичного медичного огляду, у разі потреби - в умовах стаціонару. На порядок денний виступає динамічне спостереження за станом здоров’я працівників, а також формування здорового способу життя, а ще - мобілізація та раціональне використання кадрових та матеріально-технічних ресурсів. Удосконалення технічного забезпечення щорічних медичних оглядів у медичних закладах, підвищення рівня відповідальності керівників медичних закладів за якість та ефективність медичних оглядів.

  Учасники семінару-наради, заслухавши доповіді та проаналізувавши стан здоров’я залізничників, вирішили, у першу чергу, забезпечити поступове впровадження в дію положень наказу МТЗУ №240 «Про затвердження Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій залізничного транспорту, метрополітенів та підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту України», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 16.07.2010 р. за №537/17832 та повністю перейти на його використання з 1 січня наступного року.

  Вже найближчим часом слід розробити уніфіковану інформаційну систему обліку медичних оглядів, проведених обстежень та оздоровчих заходів залізничників та контролю їх якості.

  І це ще не весь спектр завдань. Спільно із профільними головними позаштатними спеціалістами медичних служб необхідно опрацювати модель медико-соціальної програми з профілактики та лікування серцево-судинних захворювань серед залізничників. А для цього перед ухваленням даного документа та створенням засад для співробітництва у реалізації даного проекту з адміністрацією залізниць разом з професійними спілками, страховими компаніями, ЗМІ з метою досягнення якомога більш ефективних результатів співпраці.

  Медики мають намір активізувати роз’яснювальну роботу серед залізничників щодо розкриття мети, завдань та необхідності проведення періодичних медичних оглядів. Це сприятиме широкому впровадженню заходів стосовно пропаганди та формування здорового способу життя. Адже актуальною є особиста відповідальність працівника за стан свого здоров’я.

  Зважаючи на позитивний досвід роботи інженерних лікарських бригад на окремих підприємствах, доцільно широке впровадження цієї форми співпраці медичних працівників з адміністрацією та профспілками підприємств, у тому числі у вирішенні питань раціонального працевлаштування залізничників при їх відстороненні від роботи через захворювання, та забезпечити відповідні умови праці для залізничників.

  Тамара СТЕЦЮРА, провідний фахівець медичної служби Південно-Західної залізниці

  Тамара СТЕЦЮРА
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05