РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 38 (8 жовтня 2010) 

 • Захищаючи інтереси ветеранів


  обраний голова об’єднання ветеранів Василь НІКИТЕНКО

  Простора актова зала локомотивного депо Київ-Пасажирський стала місцем проведення V звітно-виборної конференції об’єднання ветеранів війни і праці Київської дирекції залізничних перевезень. Півсотні делегатів, найактивніших представників із 40 ветеранських організацій структурних підрозділів дирекції, приїхали на цей форум. Місця у президії займають голова Ради Андрій Кривицький, заступник начальника Київської дирекції Сергій Бойко, голова об’єднаного профкому лінійних станцій дирекції Володимир Яворський, голова ревізійної комісії Любов Дубецька, заступник голови Київського теркому Олександр Беліков.

  Довідка. До об’єднання ветеранів Київської дирекції належать організації трьох залізничних вузлів, трьох госпрозрахункових станцій, 23 госпрозрахункових підрозділів залізниці, двох технікумів, лікарні, всіх лінійних станцій. На обліку об’єднання перебувають 11224 непрацюючих пенсіонери, ветерани війни і праці. З них - 181 почесний залізничник, 472 учасника бойових дій, 1687 учасників Великої Вітчизняної війни.

  Перед початком роботи конференції хвилиною мовчання делегати вшанували пам’ять колег, котрі пішли з життя в період між попередньою та нинішньою конференціями. Час невблаганий: якщо в 2006-му учасників бойових дій було 870, то нині їх майже вдвічі менше.

  Зі звітом про здійснену роботу виступив голова Ради об’єднання ветеранів Київської дирекції Андрій Кривицький.

  На попередній конференції, яка відбулася в 2006 р., до Ради об’єднання було обрано 11 членів. Даючи оцінку їхньої діяльності, доповідач зазначив, що всі вони свої завдання виконали своєчасно та якісно. Звичайно, один із найважливіших напрямків діяльності Ради - це робота з оздоровлення ветеранів.

  До 2006 р. ветеранська організація отримувала путівки в санаторії Миргород, Хмільник, Славута, і Рада ветеранів задовольняла заявки ветеранів на оздоровлення у цих закладах. Тепер для отримання путівок пенсіонери мають звертатися до своїх профкомів. Голова об’єднаного профкому лінійних станцій В. Яворський йде назустріч завжди заради виконання звернень пенсіонерів. Виділяли путівки ветеранам і профкоми інших підрозділів. За ініціативою начальника залізниці Олексія КРИВОПІШИНА у минулому році розпочато видачу безкоштовних путівок пенсіонерам у лінійну лікарню с. Клубівка.

  Гострим залишається питання медичного страхування. У минулому році за страховим договором пенсіонери мали можливість двічі на рік проходити лікування в залізничних лікарнях і отримували кошти на додаткові ліки. На жаль, у 2010 р. такий договір поки що не складено.

  Пам’ятними подіями для ветеранів завжди залишаються урочисті дати, особливо День Перемоги. Це свято відзначається в усіх підрозділах, на ньому почесними гостями стають учасники Великої Вітчизняної війни. Керівництво залізниці та Дорпрофсожу щорічно проводить зустрічі з ветеранами війни, нагороджує їх цінними подарунками, почесними грамотами, іншими відзнаками. Для них влаштовується концерт.

  Окремі заходи ветеранська організація разом із профспілкою проводить напередодні відзначення Дня партизанської слави, Дня людей похилого віку. Зокрема їх активісти відвідують ветеранів, які перебувають у лікарнях, надають матеріальну допомогу тим, хто гостро її потребує.

  Треба зазначити, що керівництвом залізниці постійно виділяються кошти для надання матеріальної допомоги ветеранам. У минулому році по дирекції таку допомогу отримало 158 пенсіонерів, у цьому - 146. Окремо передбачено виділення коштів непрацюючим пенсіонерам для компенсації оплати за опалення житлових приміщень.

  Згідно з колективним договором між адміністрацією дирекції і теркомом профспілки колишні працівники дирекції отримують премії при досягненні 70 років - 300 грн., 80 років - 400, 90 років - 500, 100 років - 1000 грн.

  Передплаті залізничних газет «Рабочее слово» і «Магістраль» - окрема увага, адже ці видання допомагають ветеранам не поривати зв’язків із залізницею. У цьому році у багатьох структурних підрозділах Ради ветеранів за домовленістю з керівниками підприємств організували передплату. До речі, на час проведення конференції було передплачено майже 430 екземплярів «Рабочего слова».

  Цікавим і корисним заходом був конкурс на кращу ветеранську організацію. У 2008-му перше місце здобула організація моторвагонного депо Фастів, у 2009-му - вагонного депо Дарниця.

  Постійною турботою ветеранських організацій є контроль за утриманням пам’ятників та обелісків на честь перемоги у Великій Вітчизняній війні, стендів з фотографіями. Велику роботу з увічнення пам’яті залізничників, загиблих під час бомбардування ст. Дарниця в роки війни, веде Рада ветеранів цієї станції, яку очолюють Микола Павлюк та його заступник Федір Сьомін. Необхідно, аби цю важливу справу підтримали ради ветеранів усіх підрозділів залізниці.

  Аж ніяк не можна послабляти уваги до волонтерського руху. Адже трапляється, що волонтери залишаються чи не єдиною опорою для одиноких та немічних ветеранів.

  Рада ветеранів дирекції вважає своїм найважливішим завданням за допомоги керівництва підрозділів своєчасно вирішувати всі питання, які стосуються захисту інтересів пенсіонерів. А їх - чимало. Це і страхові поліси на безкоштовне лікування, і путівки на оздоровлення в санаторії та курорти, і організація культурно-масових заходів, і матеріальна допомога тощо.

  Делегати зборів взяли активну участь в обговоренні доповіді голови Ради. У своїх виступах вони висловлювали свої побажання, порушували гострі проблеми.

  Конференція постановила роботу Ради об’єднання ветеранів Київської дирекції визнати задовільною. Делегати обрали склад нової Ради з дев’яти осіб. Головою Ради обрано Василя Івановича Нікитенка, колишнього голову профкому ст. Київ-Волинський.

  Фото Олега КАЗИКІНА

  Анатолій РОМАНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05