РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 31 (10 серпня 2007) 

 • Є бажання плідно працювати

  Небагато є в історії людства постатей, рівних княгині київській Ользі за різнобічністю таланту управління й наполегливості, вірністю та шаною до чоловіка.

  Легендами овіяний образ княгині київської, дружини князя Ігоря - Ольги, мудрої державної діячки, керівника і воїна. Її діяльність залишила помітний слід у східнослов’янській історії Х ст.

  Стародавні літописці, без сумніву, симпатизували княгині - дружині Ігоря - у пору неповноліття їхнього сина Святослава. Вони часто описують її як вродливу, енергійну, хитру й, передусім, мудру правительку.

  По смерті Ігоря владу у Київській державі взяла його жінка Ольга, - перша жінка на українському престолі, княгиня, ім’я якої стало улюбленим іменем українського жіноцтва.

  З якого роду вона була, якого походження? Ім’я Ольга - скандинавське Хельга; може, була донькою котрогось зі «світлих і великих князів» варязького роду, що панували у різних містах? Дослідники по-різному відповідають на питання: де й коли народилася Ольга, з якої родини походила, чи була князівського роду? Найпоширенішою є думка, що дитинство княгині минуло в селі Вибути поблизу Пскова, де, мабуть, вона і зустрілася зі своїм майбутнім чоловіком, який покохав її за красу та незвичайний розум.

  Батьки Ольги ще змалечку прищепили доньці правила чинного, порядного, розумного і виваженого життя. Їхній приклад, сумління й неабиякі вроджені здібності формували у дівчинки серйозне й відповідальне ставлення до всього, з чим їй доводилося стикатися, що зачіпало її інтереси чи потребувало звичайного житейського рішення.

  В одному з пізніших літописів сказано, що Ольга була селянською дівчиною, займалась перевозом на річці. Ігор був у Псковщині на ловах, побачив човен і наказав себе перевезти. Дівчина сподобалась йому і він почав її жартома зачіпати. Але вона відповіла йому так гостро, що він «набрав до неї пошани» і посватав її за жінку. І стала вона не лише дружиною, а й мудрою помічницею Ігоря.

  За життя Ігоря Ольга мала велику пошану; князь дав їй в управу Вишгород, значне місто біля Києва, а у посольстві до Греції побіч Ігоревого посла був також посол його княгині. Після смерті Ігоря Ольга правила Київською державою, в часи малолітства сина Святослава, від 945 до 960 р.

  Літописець називає Ольгу «наймудрішою з усіх людей». Це була справді визначна індивідуальність. Вже саме те, що по смерті Ігоря їй полишено можливість управляти, свідчить, що княгиня не була пересічною жінкою. У ті часи, коли все вирішувала фізична сила, відвага, рішучість, нелегко було жінці утриматися на престолі. Дикі, буйні і своєвільні варяги не стерпіли б м’якої жіночої руки. Те, що Ольга все-таки утрималася при владі, що протягом кількох десятків років радила без ніякого спротиву, все те є свідоцтвом того, що вона визначалася справді великим державотворчим хистом. Її дипломатична діяльність, подорож до Царгорода, перехід на християнство - це докази, що Ольга була володарем високої міри.

  Першою справою Ольги була війна з древлянами. Ігор загинув від рук древлян, - обов’язком жінки було помститися за смерть чоловіка. Але проти древлян Ольга мусила виступити і в ім’я інтересів державотворчим. Якби древляни мали окрему владу, то захиталися б підвалини київської держави. Повстання одного племені вистачило, щоб і інші племена повстали, а тоді велика держава перестала б існувати. Тому Ольга з таким завзяттям і рішучістю і навіть жорстокістю воювала з мешканцями «Дерев».

  Під час правління Ольги розширилося будівництво в Києві. Старокиївська гора, де до цього часу був могильник, поступово перетворюється на парадний центр столиці. Вже на початку правління Ольги тут стояв камінний князівський терем, неподалік від якого вона спорудила кам’яний палац із великою прибудовою, оздобленою фресковими розписами й деталями з мармуру і рожевого шиферу. Це був тронний зал, де Ольга приймала бояр, підвладних суверенів та іноземних послів.

  До кінця свого життя Ольга фактично управляла Руссю. При цьому вона не заперечувала проти розширення володінь на схід, проте була категорично проти війни з Візантією.

  11 липня 969 р. Ольга померла. Її поховали за християнським звичаєм. Правління Ольги було вирішальним поворотом в історії Київської Русі. Перш за все країна здобула упорядковане управління. Поряд з цим в історії назавжди зберігся світлий образ жінки-воїна, мудрої правительки. Жорстока помста за смерть свого чоловіка Ігоря є проявом вірної та чистої любові, шани княгині Ольги до чоловіка. Тільки світле та віддане кохання жінки до чоловіка допомагає здолати життєві негаразди, досягти неможливого та стати кращим у світі цьому.

  Анатолій САДОВЕНКО
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05