РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 37 (1 жовтня 2010) 

 • Поїзд у вічність

  Театральна вистава на історичну тематику на пероні Центрального вокзалу столиці, сучасний концерт від популярних виконавців у залі чекання - пам’ятна акція, що пройшла днями з нагоди святкування 140-ї річниці з дня заснування Південно-Західної залізниці.

  Починалося все доволі незвично. З ретропоїзда, який 23 вересня п.р. прибув до столиці, на вбраний по-святковому перон з відреставрованих вагонів минулої епохи поквапилися творці Південно-Західних залізниць, обер-кондуктор, машиніст, кочегар та звичайні пасажири. У театралізованому шоу «Ретропоїзд. Зустріч через віки» (схожий поїзд відправився з Київського вокзалу у 1870 р. до Бірзули (нині Котовськ)) брали участь актори київських театрів, студенти мистецьких вищих навчальних закладів. Завдяки вдалій режисурі, ретро-костюмам, що створило нехай і короткочасну, але таку неповторну атмосферу всіх залізничних епох, акторам, котрі чудово зіграли свої ролі, перед глядачами постали епізоди з життя голови Правління товариства Південно-Західних залізниць Івана Бліоха, начальників управління Дмитра Андрієвського, Олександра Бородіна, Сергія Вітте, Клавдія Немешаєва, Вадима Шміта, Петра Каптьолкіна... Так у фабулу вистави просто неба було втілено образи реальних героїв залізничної доби. Не обійшлося і без веселих літературних та театральних персонажів. Знаменита киянка Проня Прокопівна Сірко (народна артистка України Тамара Яценко) шукала на вокзалі своє нерозділене кохання. Серед прибулих «заробляв» собі на хліб надокучливий місцевий фотограф, пероном прогулювалися манірні курсистки та парубки приємної зовнішності... Впродовж сорока хвилин ця публіка з минулого розвеселяла сучасний люд.

  Прискіпливим журналістам розповіли про те, що у вагонах ретропоїзда свого часу подорожували перші особи колишнього Союзу - Каганович, Ворошилов, Щербицький.


  Легенди Південно-Західної - її керівники

  Кожний вагон-люкс має кілька купе. Найвишуканіший - з величезним червоним диваном, письмовим столом, шафою, туалетом, вмивальником і навіть ванною.

  Було що роздивитися й у паровозі. Локомотив попри солідний вік розвиває швидкість у вісімдесят кілометрів на годину. Працює на дровах? На вугіллі? Паровозну топку живить мазута. А цистерна з нею розташована у тендері паровика. Гаряча пара при температурі у 400 градусів за Цельсієм спрямовується до парової машини. Під час охолодження виникає тиск. Завдяки цьому приводяться у рух колісні важелі. Механічна сила змушує крутитися колеса.


  Веселі діалоги на Центральному вокзалі

  Хто привів цей поїзд до Київського вокзалу? Машиніст локомотивного депо Щорс В’ячеслав БОРЩ, а допомагав йому помічник Віталій ЛІСІЧ. Тепер локомотив стане першим експонатом у новому залізничному музеї Києва, який незабаром відкриватимуть на станції Київ-Товарний. Думається, його можуть використовувати і кіношники під час зйомок власних шедеврів.

  Злинули хвилини міні-вистави, як гостей свята було запрошено до зали чекання Центрального вокзалу. Співочий концерт у величезній залі від Миколи ГНАТЮКА та Софії РОТАРУ сподобався усім і ще більше підвищив святковий настрій.

  Після дійства кореспонденти газети залізничників звернулися до запрошених на урочистості начальником Південно-Західної залізниці Олексієм КРИВОПІШИНИМ з єдиним запитанням - про їхні враження від почутого і побаченого.

  Надія МАЦІЄВСЬКА, голова ради ветеранів управління Південно-Західної залізниці:

  - Сто сорок років - це праця багатьох поколінь. Ми прийшли у той час, коли розпочиналася велика модернізація залізничного господарства, коли, наприклад, від жезлової переходили на автоматичну систему управління рухом поїздів. Прийшли у пору великого будівництва. І цей ювілей є ще однією прекрасною нагодою згадати ті роки, роки нашої молодості.

  Валентина БІЛОКОЛОША, провідний економіст Коростенської дирекції залізничних перевезень:

  - Залізниця - це наша робота, наше життя. І ювілей магістралі, я так вважаю, є особистим святом кожного, хто працює на Південно-Західній залізниці. Бо всі ми хочемо, аби наша залізниця була найкращою у світі. Свято вдалося!

  Наталія ШЕВЧЕНКО, студентка Київського національного університету культури і мистецтв:

  - Радію через те, що мала нагоду взяти участь у такому прекрасному святі. Я - в образі шляхетної панянки, яку на Київському вокзалі зустрічає дуже імпозантний молодий чоловік. Кохання через віки. Це так романтично. Запам’ятаю це свято на все своє життя.

  Фото Олега КАЗИКІНА

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Микола ПАЦАК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05