РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 37 (1 жовтня 2010) 

 • Не забувати про обов'язки

  Підготовка майбутніх фахівців для роботи на залізниці передбачає різнопланові освітні заходи. Серед останніх - вивчення правових основ та законодавства України, які необхідно знати у подальшій трудовій діяльності. У Вінницькому транспортному коледжі вирішили дещо відійти від стандартної форми навчання.

  Днями для проведення заняття з правової підготовки із студентами відділення воєнізованої охорони запросили старшого помічника Козятинського транспортного прокурора Ірину СТОРОЖУК та начальника відділу захисту прав дітей, що при службі у справах дітей Вінницької міської ради Людмилу МАРЦЕНЮК. Вони - досвідчені юристи, добре обізнані у законодавстві. Зокрема й у тому, що стосується дітей та студентської молоді. Тому й могли, якнайкраще, розкрити тему - попередження випадків насильства та жорстокої поведінки в сім’ї та запобігання шкідливим звичкам.

  Першою перед студентами виступила Ірина Олександрівна. За посадою їй, як правило, доводиться контролювати дотримання законів, у судах виступати з боку обвинувачення… Але в цьому випадку старший помічник прокурора виступила на захист прав дітей. Вона довела основні положення Конвенції про права дитини, окремі статті Закону України «Про попередження насильства в сім’ї». Було окреслено й деякі інші законодавчі акти, які захищають права та свободи молодих громадян нашої країни. І. Сторожук пояснила, як належить відстоювати свої права. Діалог з молоддю відбувався на паритетних засадах. Кожному із студентів Ірина Сторожук роздала анонімні анкети з декількома запитаннями. Серед останніх були й про те, чи не відчуває юнь щодо себе проявів насильства, чи відомо комусь про випадки насильства з боку батьків у якихось родинах тощо. Після ознайомлення з думками учнів з’ясувалося, що жоден із студентів не вказав про випадки насильства в своїй сім’ї. А от про випадки таких дій в інших родинах у багатьох анкетах було вказано. Також старший помічник прокурора роздала студентам розроблену нею пам’ятку «Як вижити у разі небезпеки». В ній даються конкретні рекомендації, як уникнути нападу з боку невідомих осіб, що робити під час нападу, як діяти після нападу і при прибутті міліції. Виступ співробітника транспортної прокуратури було вислухано із цікавістю і, думається, цей діалог стане корисним для студентської молоді.

  Неменший інтерес викликав виступ і правозахисника із міської ради. Навіть при тому, що у своєму виступі Людмила Євгенівна зробила акцент не на правах, а на обов’язках студентів як повнолітніх, так і тих, хто не досяг 18-річного віку. Чи не найголовніше із них - успішно навчатись, оволодівати майбутньою професією. Зрозуміло, що має бути повага до товаришів, батьків та людей старшого віку, дотримання норм поведінки у навчальному закладі, виконання правил проживання у гуртожитках. В останньому випадку за їх порушення настає адміністративна відповідальність. Крім того студенти мають й належно поводитись за межами навчального закладу, не порушувати громадського порядку, тим більше не вчиняти дій, за які доведеться нести адміністративну чи й кримінальну відповідальність. А такі випадки у коледжі, на жаль, відомі. Про це нагадала заступник директора з виховної роботи та гуманітарної підготовки Світлана ОНОФРІЙЧУК.

  Окрему тему розмови було присвячено обговоренню про шкідливість вживання алкоголю та паління. Студентам нагадали про шкоду від цих звичок, а також про заборону куріння, розпивання навіть слабоалкогольних напоїв у громадських місцях, парках та транспорті. У Вінниці діє заборона на продаж алкогольних напоїв у нічний та вечірній час. Усе робиться, як наголосила у своєму виступі перед студентською молоддю Людмила Євгенівна, для того, щоб виростити здоровим молоде покоління громадян України. І покращення ситуації у цьому напрямку серед вінничан доволі відчутне. Думається, й після цього заняття будуть позитивні результати й у Вінницькому транспортному коледжі.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05