РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 36 (24 вересня 2010) 

 • Багате минуле, успішні реалії та перспективне майбутнє


  Анатолій ЛЮБІНІН, начальник Жмеринської дирекції залізничних перевезень -заступник начальника залізниці

  Нинішній ювілей нашої магістралі є знаменним і для її структурних підрозділів, зокрема Жмеринської дирекції залізничних перевезень. І хоча останню назву застосовано нещодавно, її історія сягає за більш ніж сторіччя. Ще 1879 р. перший управляючий залізницею Олександр Парфенович Бородін застосував нову систему, як сьогодні прийнято говорити, менеджменту. Залізницю він розбив на п’ять дільниць. Серед них була і Жмеринська. Дільниці мали автономні колегіальні управління, якими керували начальники відділів шляху, тяги та руху. Одного з них призначали очільником. Це були прототипи нинішніх дирекцій залізничних перевезень. На сьогодні, після багатьох перемін, Жмеринське територіальне управління зберегло свій статус і набуло нових функцій. Про них - подальша оповідь.

  Історія залізничних підприємств, які розташовані на сьогодні у межах дирекції, також давня і тісно переплетена із минулим Південно-Західної залізниці.

  Приємно зазначити: створенням, розбудовою відділка дороги займались мої попередники. Я із задоволенням згадую про них: це була важка школа для багатьох колег. Це - Іван Сидорович Власенко, який з часу створення і протягом десяти років очолював відділок. Його на цій посаді замінив Володимир Володимирович Тарасов і аж до 1988 р. трудився на ній. Протягом наступних п’яти років у керма Жмеринського відділка стояв Григорій Васильович Крицький, який також зробив вагомий внесок у розвиток нашого структурного підрозділу. А вже за часи незалежної України і до створення 2000 р. дирекції керував відділком Едуард Іполітович Завадський, який мені передав естафету. В процесі реорганізації із складу відділка було вилучено низку підрозділів, які було підпорядковано відповідним службам Південно-Західної залізниці. Сучасну назву - Жмеринська дирекція залізничних перевезень (ДН-3) одержала першого вересня 2000 р. на підставі наказу № 137/Н від третього липня 2000 р. Так виник структурний підрозділ у складі Південно-Західної залізниці.

  До дирекції входять 75 станцій, із них - 51 вантажна, а також відбудовні поїзди на станціях Жмеринка та Гречани, Будинок науки й техніки, дитячий оздоровчий табір «Дубки».

  Тепер дещо про економічну географію. Дирекція розташована й виконує перевезення пасажирів і вантажів у 15 районах Вінницької, 13 районах Хмельницької, і в одному - Чернівецької областей. Обслуговує чимало промислових, гірничорудних та сільськогосподарських підприємств.

  Крім основних транспортних функцій, додатково дирекція надає послуги з експедиційного обслуговування при відправленні вагонів на станції України й в межах СНД. Також надаємо сервіс при прибутті зворотних вагонів. Для підприємств, організацій ми здійснюємо зважування вантажу у рухомому складі. Надаємо допомогу в оформленні перевізних документів та їх «розкредитуванні». Проводимо консультації з питань перевезення вантажів. Варто нагадати і про те, що ми пропонуємо рекламний простір на вокзалах і станціях дирекції. Для пасажирів здійснюємо попередній продаж квитків і надаємо інформацію про всі поїзди, які курсують Україною та прямують за кордон.

  Ця діяльність визначається конкретними економічними показниками. Доведений керівництвом залізницею план з отримання коштів від вантажних перевезень дещо перевиконано і отримано понад 190 мільйонів гривень.

  Протягом останніх років жмеринські залізничники доклали значних зусиль, щоб довести до високого рівня технічний та естетичний стан вокзалів і станцій, колійне господарство, покращити сервісне обслуговування пасажирів, забезпечити перевезення і зберігання вантажів. Зокрема, проведено технічне переозброєння господарств та впровадження технічних засобів на багатьох станціях та дільницях дороги. Вирішуються і соціальні питання. Ми постійно піклуємось про наших працівників, турбуємось про збереження їхнього здоров’я. Приміром, лише минулого року структурними підрозділами в межах дирекції було оздоровлено півтори тисячі залізничників та понад тисяча їхніх дітей.

  У нас - перспективне майбутнє, яке за зрозумілих причин ви-пливає із багатого минулого та успішного сьогодення. Жмеринчанам із самого початку створення нашої залізниці було відведено роль не лише однієї із найважливіших вузлових станцій. Це, як там не є, центр управління залізничним рухом у доволі великому регіоні. Думається, цей статус за дирекцією збережеться ще на значний термін. І про головне! Пишаємося наявністю високо-кваліфікованих, досвідчених кадрів. Так лише у 2009 р. нагороджено галузевими відзнаками працівників дирекції Світлану Іщук, Володимира Сивака, Михайла Піхоцького, Тетяну Бачинську, Олександра Санто, Сергія Стеця.

  У Жмеринці зосереджено багато структурних підрозділів, які забезпечують перевезення тяговим та рухомим складом, надійною сигналізацією та зв’язком, а також утримують колійне господарство тощо. Дос-конально налагоджено систему руху поїздів, яка керується єдиним диспетчерським пунктом у Жмеринці і пов’язана з іншими структурами управління нашої та й сусідніх залізниць. Словом, є вся інфра-структура для забезпечення діяльності столичної магістралі на доволі великому просторі.

  Ми живемо і працюємо на території Поділля, а це - регіон з великою перспективою розвитку. Тут відроджується і розвивається промисловість. Набуває підйому сільське господарство. Тому зростатиме потреба у залізничних перевезеннях. А значить, буде більше роботи для залізничників.

  Анатолій ЛЮБІНІН
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05