РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 34 (10 вересня 2010) 

 • Четвертий лікувальний фактор


  Творча нарада керівників МЦРЗ. Директор Віктор ПІКУШ (третій зліва) та його заступники Володимир КУТУМОВ, Олександр ГАВРИЛЮК та Олександр ФІКС

  Про цілющі властивості радону, місцевої мінеральної води та лікувальних грязей у Медичному центрі реабілітації залізничників (МЦРЗ) на курорті Хмільник відомо немало. Тому поведемо мову вже про четвертий лікувальний фактор, який активно застосовується в оздоровниці Південно-Західної залізниці. Маємо на увазі, фах медпрацівників.

  Напевне усі, хто проходив оздоровлення, погодяться з тим, що важливо не лише те, чим лікують, а й як лікують. А ще важливіше те, як і хто виконує ту чи іншу процедуру. Навіть звичайний укол різні медсестри роблять по-різному. У однієї це виходить майже безболісно, а у іншої… Тут чимало залежить від кваліфікації, досвіду та й ставлення до людей. Але повернемось у Хмільник до господарства, яке очолює Заслужений лікар України Віктор ПІКУШ.

  Комплекс маніпуляцій дозволяє сподіватися на успішне лікування. Багато відпочиваючих у цьому закладі проходять таку процедуру, як витяжка хребта у басейні із радоновою водою.

  З багатьма доводиться зустрічатися впродовж декількох років. Процес лікування хребта доволі тривалий, і є люди, які протягом кількох років приїздять на лікування.

  ...Лікувальні грязі активно застосовуються в оздоровниці залізничників. Причому й ті, що видобувають неподалік від Хмільника, і ті, що привезені з відомих курортів, зокрема із Куяльника. Щоправда, останні використовуються за спеціальною технологією у комплексі із електропроцедурами (гальваногрязі). Для цього тут створено спеціальний кабінет, який обладнано за сучасними технологіями. А господарює в ньому медична сестра Людмила ЦИБУШНІК. У неї, як у хорошої господині, справжній затишок, належний порядок.

  У посадовій інструкції, яку вивішено в кабінеті, виписані чималі обов’язки медсестри, однак там не сказано про чуйне, душевне, турботливе ставлення до пацієнтів. Але саме таке воно у Людмили Василівни, напевне, тому часто лунають слова вдячності на її адресу. Це показник того, що і тут спрацьовує той самий, четвертий лікувальний фактор.

  При вході у лікувальний корпус медичного центру великими літерами написано: «Бювет». І більшість відпочиваючих тричі на день заходять до нього, щоб попити цілющої води, яку випадково знайдено у свердловині на території оздоровниці. Але цю воду, як і кожні ліки, необхідно вживати за певних умов. Коли? Скільки? Консультації від молодшої медичної сестри Олени ГОДОМСЬКОЇ вартують добрих слів.

  ...Доволі великий парк на території МЦРЗ є своєрідним процедурним кабінетом. Чисте, наповнене ароматами трав та листя дерев, повітря зцілюючи діє на організми людей. Тому прогулянки парком є не лише рекомендованими лікарями, а й бажаним заняттям багатьох відпочиваючих.

  Варто згадати про кабінет аеронізації, чи простіше - аромотерапії. Тут про цілющі можливості повітря з домішками витяжок із різних трав розповість медична сестра Людмила БУЛАВЕНКО. При цьому увімкне спеціальний апарат, з якого повільно плине приємний аромат різнотрав’я. І, зручно влаштувавшись у м’якому кріслі, на певний час відключаєшся від усього земного, а лише насолоджуєшся одним із найкращих витворів природи - запахами рослин.

  Професійне, турботливе, ввічливе ставлення - ці слова доволі часто використовувались у попередніх публікаціях «Рабочего слова». І не просто так, тому що саме вони характеризують роботу медиків, який очолює Віктор Пікуш. Це і є четвертий лікувальний чинник. Його можна назвати людським фактором. Та мені більше імпонує милосердя у повному розумінні цього слова.

  Цікавилися про зміни, які відбулися протягом останнього року у Медичному центрі реабілітації залізничників. Як виявляється, для створення належних умов відпочинку та лікування тут силами робітників із Жмеринського та Козятинського будівельно-монтажних та експлуатаційних управлінь проведено капітальний ремонт не лише медичних кабінетів. Справжній затишок тепер царює у палатах, конференц-залі та їдальні. Милує око данс-майданчик - місце, що припало до душі багатьом відпочивальникам. І не лише тим, хто лікується у МЦРЗ. Сюди на вечори відпочинку поспішають пацієнти з інших лікувальних закладів. Отже, справи варті того, щоб їх робити якомога краще.

  Серед новітнього обладнання, яке придбано впродовж останнього року за кошти, що надійшли із скарбниці Південно-Західної залізниці, місцеві медики називають прилади, які застосовуються у терапії, стоматології, гінекології тощо.

  Центр реабілітації - багатопрофільна лікувально-оздоровча установа, де створено ідеальні умови для повноцінного лікування, відпочинку та відновлення здоров’я. У персоналу залізничної оздоровниці накопичений досвід з оздоровлення пацієнтів з багатолітніми медичними проблемами. За статистикою, у позитивних результатах від курсу лікування переконалися понад 300 тисяч громадян України, ближнього та дальнього зарубіжжя. Тут, крім класичного санаторно-курортного лікування, яке проводиться з постійною корекцією методик й під лікарським контролем, пропонуються сучасні методи реабілітації різноманітних захворювань.

  Місцеві медики пишаються розробленими індивідуальними профілактичними лікувальними програмами, що базуються на оптимальному поєднанні лікувальних природних факторів - вуглецево-радонових вод, торфогрязей та мінеральної води для внутрішнього споживання (тип - трускавецьких джерел) з високоякісними ефективними медичними методиками та одночасним застосуванням традиційної та нетрадиційної медицини.

  Є успіхи - буде і визнання. Нещодавно залізничні медики отримали нову відзнаку - за сталою на Вінниччині традицією кращі колективи відзначаються на Дошці обласної пошани. Тепер у центрі міста над Південним Бугом красується чудова світлина - портрети людей у білих халатах з МЦРЗ. І ще один цікавий факт: Медичний центр реабілітації залізничників Південно-Західної залізниці визнано кращим роботодавцем 2009 р. по IV групі підприємств Вінницької області (чисельність від 500 до 1000 чоловік). Коментарі зайві.

  Никифор ЛИСИЦЯ, Іван СОТНИКОВ

  Фото з архіву редакції

  Никифор ЛИСИЦЯ, Іван СОТНИКОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05