РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 34 (10 вересня 2010) 

 • Зібралася знову студентська родина


  знову у рідних стінах

  Сама природа благословила початок навчального року рясним дощиком. Отже є підстави очікувати й рясного врожаю на ниві знань. Негода не завадила святковому настрою тисячів юнаків та дівчат, які з квітами в руках та веселими усмішками на обличчях заполонили вранішні вулиці. Сотні учбових закладів гостинно розчинили перед ними двері. Майбутні залізничники теж поспішають до своїх альма-матер.

  «Вітаємо з Днем знань!» - красується плакат над входом до приміщення Київського електромеханічного технікуму (КЕМТ) ім. М. Островського. Аби бути свідками урочистостей з приводу початку нового навчального року, разом із гомінкою студентською юрбою до спортивної зали цього учбового закладу завітали й кореспонденти «Рабочего слова».


  благословіння отця Володимира

  О 8.30 студенти, викладачі та гості вишикувались вздовж стін просторої зали. Серед почесних гостей - шановані посадовці з Укрзалізниці та Південно-Західної магістралі.

  Урочистості розпочалися з виконання Державного гімну України. З вітальним словом до присутніх звернулася директор технікуму Лариса СПОДИНСЬКА. Вона запевнила, що викладацький та студентський колектив по праву пишається своїм учбовим закладом, його історією та традиціями. І пишатися є чим. КЕМТ - один з найстаріших навчальних закладів з підготовки фахівців для залізниць України. Він створений на базі залізничної технічної школи у 1876 р. За роки існування в аудіторіях технікуму тут підготовлено майже 54 тис. молодших спеціалістів для забезпечення потреб залізничного транспорту та інших галузей народного господарства. Зі стін технікуму вийшло у велике життя чимало визначних постатей вітчизняної залізниці. Про внесок учбового закладу в розвиток залізничної галузі яскраво свідчать такі цифри. В технікумі навчається майже 1000 студентів. Щорічно до підприємств, приміром, Південно-Західної залізниці працевлаштовуються понад 80 молодих спеціалістів, а за заочною формою навчаютсья майже 550 працівників залізниці. Наразі на залізничному транспорті України працює 20 тис. випускників технікуму, з них на Південно-Західній залізниці - понад 17 тис. Цього року лави залізничників столичної магістралі поповнили 82 випускники КЕМТу, а за цільовим направленням залізниці до нього поступило 39 абітурієнтів. Але це лише статистика.


  кемтовцям підвладно освоєння будь-яких технічних премудростей

  Життя попри все вирує. З теплими вітальними словами до присутніх звернулися начальник технічного управління главку автоматики, телемеханіки та зв’язку Укрзалізниці Віталій СУСІДКО, заступник начальника Київської дирекції залізничних перевезень Сергій БОЙКО. Від студентського загалу слова подяки на адресу мудрим наставникам у залізничній справі оголосив відмінник навчання, стипендіат стипендії Президента України Сергій ПУСТОВОЙТ.

  Протоієрей Володимир РОМАЩЕНКО, до речі, випускник КЕМТу 1977 р., подарував технікуму дві ікони: Святої Богородиці та Нестора-Літописця. «Сподіваюся, що зі стін рідного закладу ви вийдете не лише фахівцями залізничної справи, але й людьми високої культури й духовності. Долучайтеся до великих духовних святинь, адже вам пощастило навчатися у Києві - колисці Православ’я в Україні!» - закликав студентів отець Володимир і окропив усіх святою водою.

  Шлях у дорогу за знаннями відкрила директор технікуму Лариса Сподинська. На цьому урочистості закінчилися, і студенти розійшлися по аудіторіях.

  Фото Олега КАЗИКІНА

  Анатолій РОМАНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05