РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 34 (10 вересня 2010) 

 • Повернення Петра Кривоноса

  Літопис Південно-Західної магістралі, яка раз і назавжди увійшла у серця її багатотисячного колективу, переповнений значущими трудовими звершеннями. Останні, як відомо, неможливі без зусиль кожного - від робітника до начальника залізниці.

  Під час урочистого відкриття меморіальної дошки на честь Героя Соціалістичної праці керівника Південно-Західної магістралі Петра КРИВОНОСА, яке відбулося восьмого вересня, з вуст нинішнього начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА, колишнього генерального директора Укрзалізниці Леоніда ЖЕЛЄЗНЯКА, заступника голови Київської міської державної адміністрації - секретаря Київради Олеся ДОВГОГО, колишнього помічника П. Кривоноса Василя КРИВУЛЬКА присутні почули чимало цікавих фактів із життя почесного залізничника, беззмінного очільника Південно-Західної впродовж 27 років Петра Федоровича Кривоноса.

  Час на чолі його управління колективом - визначного керівника і організатора залізничного транспорту радянської доби, за твердженням сучасників - епоха величезної перебудови. Розвиток сталевої магістралі під орудою Петра Федоровича співпадав із періодом впровадження у життя п’ятирічних планів з розвитку економіки колишнього Союзу. Тоді на столичній залізниці були проведені значні обсяги робіт з переведення локомотивного господарства спочатку на тепловозну, а до кінця 1970-х - на електровозну тягу. За ініціативи начальника залізниці було перекладено на щебеневу основу три чверті залізничних колій, адже піщаний баласт вже не відповідав вимогам з експлуатації локомотивного парку.

  Як зазначив у вступному слові О. Кривопішин, Петра Федоровича відрізняли честь, відданість справі і професіоналізм. Людина-легенда, П. Кривонос за молодих років здійснював ризиковані експерименти під час експлуатації паровозів, досягаючи максимальної на початку 30-х рр.. дільничної швидкості. А ще він виступив ініціатором історичного для транспортної галузі почину з максимального використання потужностей локомотивів. «Вчора - рекорд, сьогодні - норма» - став твердим правилом для локомотивників і залізничників усіх професій. Згодом, розбудовуючи пліч-о-пліч із тисячами залізничників столичну магістраль, він заряджав власною творчою енергією кожного. Від складача поїздів і колійника до керівника галузевої служби. Вмів працювати сам, вимагав цього від колег. Завдяки Петру Кривоносу у сучасної столичної магістралі є зворушливе минуле, достойне сьогодення та оптимістичне майбуття.

  На переконання колишнього помічника начальника Південно-Західної залізниці П. Кривоноса Василя Кривулька, увічнення пам’яті Петра Федоровича, якому у цьому році виповнилося б 100 років, справа благородна.

  Кривоносівський рух. На залізницях колишнього Союзу (і не лише там) про нього знали всі. Ставши локомотивником, Петро Федорович упродовж короткого часу пройшов трудовий шлях, від чудового помічника й передового машиніста до керівника магістралі.

  Новатор локомотивного руху, як зазначали на урочистому мітингу промовці, він мав чудову долю талановитого керівника. У квітні 1937 р. його призначили начальником депо Слов’янськ, ще через рік він очолив паровозну службу Південно-Донецької залізниці, а трохи згодом - всю магістраль. Майже сім років він очолював Північно-Донецьку залізницю, яка майже два роки працювала в умовах фронту або близьких до них. Саме за самовіддану працю його було нагороджено Золотою зіркою Героя Соціалістичної праці, орденами Суворова ІІ ступеню і Червоного прапора. Згодом він очолював Томську залізницю, керував Південно-Західним та Донецьким округами. З 1953-го до кінця життєвого шляху стояв за кермом столичної магістралі.

  Феномен творчої ініціативи та активності, як наголосив Л. Желєзняк, яким володів П. Кривонос, передався всім тим, хто трудився пліч-о-пліч з цією працьовитою людиною.

  На думку О. Довгого, факт кривоносівського руху на залізничному транспорті, участь Петра Федоровича в розбудові столичного регіону та забезпеченні його надійним транспортним обслуговуванням надовго увійшов в аналог економічної історії України, як геніальний зразок творчої праці, що призвело до небаченого підвищення ефективності виробництва.

  Промова сина П. Кривоноса - Вадима Петровича - була лаконічною. Він глибоко вдячний начальнику залізниці Олексієві Кривопішину та колективу Південно-Західної за те, що не забувають про його батька. За якусь мить металевий барельєф, який виконав лауреат Шевченківської премії України, народний художник України Богдан МАЗУР, осяяв усе навкруги сонячним теплим світлом. Майданчик перед управлінням Південно-Західної залізниці, де відбувалося дійство, заполонили гучні оплески.

  ...За запрошенням організаторів урочистої акції учасники опиняються біля каплички при управлінні Південно-Західної залізниці. Тут відбулася не менш приємна за своєю сутністю подія. З нагоди 140-ліття створення Південно-Західної залізниці керівництво Уряду України, Міністерства транспорту і зв’язку України, Південно-Західної залізниці та Київської міської адміністрації й Київради нагородили багатьох достойних. Серед нагороджених - начальник столичної магістралі Олексій Кривопішин. Золотий знак «Почесний громадянин Києва». Як зазначив Олесь Станіславович, ініціативу щодо нагородження О. Кривопішина підтримали всі депутати Київради. За працю - і шана.

  Фото Олега КАЗИКІНА

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05