Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання

• Перелік випусків » № 32 (27 серпня 2010)

• Головне за все - злагодженість

Звичайно, майстерність пожежних перевіряється під час ліквідації надзвичайних ситуацій. Проте, за цим показником визначити вправність вогнеборців важко, оскільки пожежі бувають різних категорій та, на щастя, трапляються не так вже й часто. Саме тому й був винайдений такий вид спорту, як пожежно-прикладний.

Сильна спека цього літа та майже рекордна кількість загорянь поблизу смуги відведення залізниці зробила бійців пожежних поїздів головними героями останніх публікацій на сторінках газети. Не випадково, що фінальні змагання з пожежно-прикладного спорту між командами Південно-Західної залізниці, які відбулися на тренувальному майданчику пожежного поїзда «Дарниця», привернули не аби яку увагу журналістів «Рабочего слова».

У цей день, на щастя, спека значно відступила і погода, у порівнянні з попередніми періодами, була навіть прохолодною. Звичайно це сприяло високим результатам, яких досягли спортсмени. Розпочалися змагання з подолання стометрової смуги з перешкодами. Це тільки з першого погляду здається, що ця вправа простіша за просте - перестрибнути через забор, підхопити пожежний рукав, пробігти бумом, розгорнути рукав, під’єднати його до розгалуження, а до нього ствол і все - фініш. Але, як показали змагання, тонкощів у цій дисципліні багато: будь яке, навіть саме незначне, порушення правил проведення змагань не можливо допускати, з яких саме не приємніше, коли, вже на фініші, рукав від сильного ривка від’єднується від розгалуження. Це призводить до нульового результату. Переможцями в цьому виді змагань стали Віталій Побережний, Валерій Дудар з Козятинського загону відомчої воєнізованої охорони та Олександр Пугач з Конотопського загону, які посіли відповідно призові місця.

Наступною була пожежна естафета, апогеєм якої є гасіння полум’я у ємності. За її умовами вогонь не повинен знов розгорітися, доки гравець не досягне фінішної лінії. Саме це й підвело команду Козятинського загону - завершуючий естафету спортсмен, поспішаючи, не переконався у відсутності язиків полум’я у ємності, тому, не зважаючи на високий часовий показник - «баранка», що суттєво вплило на загальний результат. У підсумку переможцем у цьому виді стала команда Київського загону з часом 69 секунд.

У змаганнях із штурмовою драбиною безумовними лідерами стали бійці Козятинського загону, перше місце з часом 8,67 секунди знов посів Віталій Побережний, за ним Олег Вернюк та Михайло Ковалишин.

Відзначилися козятинці й на висувній трьохколінній драбині перші два місця опанували Михайло Ковалишин та Валерій Дудар, а замкнув трійку призерів Микола Алєксєєв з Київського загону.

А найвидовишнішою стала остання вправа - бойове розгортання. Тут, перш за все, - злагодженість у діях всієї команди. Найбільш спритними виявилися представники Київського загону. З часом 40,24 секунди вони стали першими. Козятинці, перевищивши рекордний час на три секунди, були другими. Конотопський загін, відповідно - третій.

У підсумку, за рішенням судей, загальнокомандну першість і Кубок виборола команда Київського загону відомчої воєнізованої охорони. Так трапилося, що набравши мінімум призів в індивідуальних змаганнях, кияни, завдяки злагодженим діям у командних видах, змогли вирвати перемогу в козятинців.

Як підкреслив у своїй промові під час нагородження головний суддя змагань, заступник начальника служби відомчої воєнізованої охорони - головний інспектор з пожежного нагляду залізниці Іван Слуговін, головне не те, хто яке місце посів, а те що всі продемонстрували високий професіоналізм і здатність якісно виконувати свою роботу. З кращих вогнеборців буде сформовано команду Південно-Західної залізниці, яка відстоюватиме честь столичної магістралі на фінальних змаганнях Укрзалізниці в Хмельницькому наприкінці вересня.