РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 29 (28 липня 2007) 

 • Чужої біди не буває!

  Залізничники і ветерани війни та праці станції Заворичі, що у 60-ти кілометрах від столиці, свято шанують пам’ять загиблих під час Великої Вітчизняної війни захисників Вітчизни. В кількох десятках метрів від приміщення вокзалу в довічній варті застигла велична постать воїна-визволителя із прапором в руці та сумно схиленою долу головою. Цей пам’ятник нагадує всім живим про те, чого забувати не можна - про великі жертви нашого народу під час найстрашнішої за всю історію людства війни. Працівники станції ретельно оберігають цю святиню, щороку напередодні Дня перемоги оновлюють свіжою фарбою, висаджують квіти. На День Перемоги за світлою традицією вклонитися полеглим героям приходять ветерани війни та праці, залізничники, представники місцевої влади, школярі.

  Напередодні ще однієї пам’ятної дати - дня початку війни з фашистськими загарбниками - до священного місця знову прийшли сивочолі ветерани. Разом з керівниками станції вони вшанували пам’ять загиблих воїнів покладанням квітів. Свідком цієї зворушливої події став кореспондент газети залізничників.

  Літопис найкривавішої війни переповнений подвигами багатьох мільйонів невідомих героїв. Як не прикро, ріка часу безповоротно поглинула їхні імена у своїй пучині. З кожним роком все менше та менше залишається живих учасників найтрагічнішої в історії події. Кожна крупиця їх спогадів безцінна, не дати їм канути в забуття, зберегти їх для нащадків - чи не є справою гідною і почесною?

  Начальник станції Володимир Симонов, його заступниця Світлана Герасименко познайомили з людьми шанованими і знаними в селі. Це голова сільської ради ветеранів війни та праці Євген ДунаЄвський, учасник бойових дій Іван Куценко, учасниця війни, вдова інваліда-фронтовика, колишня чергова по станції Марія Потапенко, а також ветеран праці, колишній електромеханік СЦБ станції Микола БезруЧко.

  Про історію пам’ятника згадує Марія Потапенко, яка з 1943 р., відразу після вигнання загарбників, влаштувалася оператором при черговому на ст. Бобровиця, а з 1945-го і по 1981-й працювала черговою по ст. Заворичі. Про те, що відбувалося тут восени 1941 р., Марії Іванівні розповідали безпосередні свідки тих трагічних подій. Стримувати натиск наступаючих фашистів на станцію прибув бронепоїзд із червоноармійцями. Та сили були нерівні, і фортеця на колесах врешті була вимушена відступити. Трьох загиблих бійців бронепоїзда було поховано неподалік. Після вигнання загарбників у 1943-му станція являла суцільне згарище. Проте вже у 1950-му для неї було побудоване нове цегляне приміщення, яке стоїть і понині. Тоді ж, на початку 50-х, тіла загиблих захисників станції було перепоховано, і саме на місці перепоховання зведено пам’ятник. З того часу для працівників станції він став святинею.

  Розповідь про вшанування пам’яті загиблих героїв-воїнів доповнює голова сільської організації ветеранів війни Євген Дунаєвський. Євген Олександрович у складі 7-го окремого понтонно-мостового батальйону пройшов війну від першого до останнього дня. Починав у Бессарабії, яку тільки-но було приєднано до Радянського Союзу, був серед героїчних оборонців Сталінграду, а День Перемоги зустрів у Відні.

  - У Заворичах залишилось дев’ять колишніх фронтовиків Великої Вітчизняної. Та, на жаль, більшості з них вже важко виходити з дому. Тому сьогодні сюди ми прийшли лише вдвох з Іваном Васильовичем, - каже Євген Олександрович. - Турбота про догляд за місцями поховання загиблих захисників Вітчизни для ветеранської організації - справа свята. Окрім цього пам’ятника в Заворичах є ще три обеліски полеглим героям. За допомогою у цій справі звертаємося до сільської ради, до громади, до школярів. І ми вдячні всім небайдужим серцям.

  Анатолій РОМАНОВ, Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05