РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 27 (16 липня 2010) 

 • Київському «Локомотиву» - 50!


  Волейбольна команда «Локомотив» (Київ) - чемпіон України сезону 2008-2009 рр.

  Цьогоріч чоловіча волейбольна команда «Локомотив» (Київ) святкує своє п’ятдесятиріччя. Її було створено у 1960 р. Тоді гравців зі студентського «Буревісника» було запрошено до товариства залізничників «Локомотив». Незабаром на них «навалився» шквал перемог. Це була одна з найсильніших команд України, її гравці незмінно входили до складу збірної України і національної збірної СРСР. За час свого існування київський «Локомотив» постійно брав участь у чемпіонатах України та Союзу у складі збірних команд, спортсмени ставали чемпіонами олімпійських ігор світу та Європи, спартакіади народів СРСР. Перемагали у багатьох інших змаганнях. Гордістю команди є олімпійські чемпіони Володимир ІВАНОВ, Борис ТЕРЕЩУК, Юрій ПАНЧЕНКО.

  «Локомотив» - володар Кубка СРСР 1973, 1988 і 1990 рр.; срібний призер чемпіонату СРСР 1969 р., бронзовий - 1980 і 1984 рр.; чемпіон і призер чемпіонатів України 1994, 1995, 2000 і 2001 рр.; п’ятиразовий переможець турніру Міжнародного союзу залізничників.

  Ні для кого не є секретом, що зійти на вершину спортивного Олімпу певною мірою легше, ніж у подальшому втримати завойовані перемоги. Напевно, тому було дуже складно волейбольній команді «Локомотив», яка свого часу прославилася на весь Союз, у 2004 р. відновити свої спортивні позиції. Того року від волейбольної команди довелось відмовитися, а спеціалізовану дитячу спортивну школу було реорганізовано у відділення з волейболу, яке належить до комплексної дитячої спортивно-юнацької школи «Локомотив» Південно-Західної залізниці. Враховуючи те, що «Локомотив» виступав за столицю, на той час Київ взагалі залишився без волейбольної команди в чемпіонаті. Про командний волейбол, колись один з найпопулярніших видів спорту, стали поступово забувати у місті.

  Про те, чи вдасться наслідувати успіх команди в реаліях наших днів, ми ведемо розмову з віце-президентом «Локомотива» Віктором КЛІГЕРМАНОМ. Він свого часу був старшим тренером Спеціалізованої дитячої спортивної школи «Локомотив», а потім заступником директора дорожнього фізкультурно-спортивного клубу. Тож його спортивний стаж на залізниці налічує двадцять років.

  - Вікторе Йосиповичу, що ставили Ви собі за мету після того, як команда залишилася без підтримки?

  - Першим та найважливішим завданням було відродити київську команду майстрів. Тож, коли п’ять років тому відновили склад Президії Київської федерації волейболу, це стало для неї одним із пріоритетних питань. До команди вдалося повернути більшість колишніх гравців-киян, які, за відсутності у столиці команд із відповідним рівнем майстерності, змушені були грати у спортивних колективах інших міст. Тренери, які свого часу також пройшли школу «Локомотива», почали залучати перспективну молодь і готуватися до нового сезону 2005-2006 рр.

  - А яка доля назви команди?

  - Це питання залишалося відкритим. Вона просто була «Команда Києва». Навіть після того, як колективу довелося виступати у Вищій лізі чемпіонату України з волейболу. Але результати виступів настільки були переконливими (вона займала верхні позиції турнірної таблиці), що з березня 2006 року команда стає правонаступником назви та традицій легендарного волейбольного клубу «Локомотив», а вже у квітні виборює право виходу до Суперліги чемпіонату України.

  - Вікторе Йосиповичу, незважаючи на відсутність спонсорів, команда випереджає багатьох фаворитів. Як Вам це вдається і хто нині тренер?

  - Я не приховую, що саме завдяки належному ставленню до команди колишнього гравця Олега Пономаренка нам вдається виживати в цей складний час. Щоправда, зараз економічна криза зачепила і наших спонсорів. Поки ситуація, як і раніше, складна, але нам обіцяють допомогти. Ясна річ, це відбудеться не відразу, а поетапно. У зв’язку з матеріальними проблемами ще впродовж минулого сезону клуб був змушений узяти курс на омолодження складу команди. Тож ми, сподіваюся, будемо рухатися далі - до перемог. Як і в кінці минулого сезону, з командою працює Юрій Грицюта, котрий замінив колишнього тренера В’ячеслава Нирка.

  - Якими є досягнення у команди минулого сезону?

  - Варто наголосити, що у сезоні 2008-2009 рр. «Локомотив» (Київ) виступав у Єврокубках і дійшов до 1/8 фіналу. А от у 2009-2010 рр. ми виступали у першій лізі і, не програвши жодної зустрічі, зайняли перше місце, завоювавши право в наступному сезоні брати участь у Вищій лізі. Основу команди склали учні групи відділення з волейболу, яке входить до комплексної дитячої спортивно-юнацької школи «Локомотив» Південно-Західної залізниці, де директором працює Петро ДМИТРЕНКО, начальник клубу КДЮСШ Ольга Стороженко, а займається учнями тренер-викладач, майстер спорту СРСР, олімпійський чемпіон серед ветеранів Василь ГАРАЩЕНКО. Впродовж останніх років наші дружні зв’язки дають хороші результати. Особливо в підготовці резерву з числа кращих учнів КДЮСШ для команди майстрів.

  - Чи є гравці з вашої команди у збірній України?

  - Безперечно. У збірній команді країни виступають гравці, які пройшли школу «Локомотива». Це Юрій Гладир, Костянтин Бакун, Дмитро Бабков, Костянтин ЖИЛІНСЬКИЙ, Денис Зуй. А ще немало наших спортсменів грають у командах Росії. Там вони вбачають більшу перспективу для себе.

  Віктор Клігерман у розмові з кореспондентом «Рабочего слова» на життя не скаржився, він просто любить волейбол і на всі проблеми дивиться з гумором. За його словами, серед молоді сьогодні, на жаль, досить складно найти фізично здорових. Поза тим не втрачають надії і шукають талановитих молодих спортсменів. Віднині саме молодь становить основу команди, а міцності її кістяку надають ветерани.

  - Втім, хочу закінчити нашу розмову на оптимістичній ноті, - говорить В. Клігерман, - тобто побажаннями успішних виступів команді у турнірах будь-якого рівня. А головне - щоб волейбол розвивався, активно пропагувався серед молоді. Такі побажання, можна сказати, - усім, хто займається різними видами спорту, адже це сприяє фізичному здоров’ю та гартує силу духу.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05