РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 28 (21 липня 2007) 

 • В родині експресів - поповнення, або Визначна пам`ятка Кам`янця - міста над Смотричем

  На Вінниччині проходило чимало боїв, тому й рясно вона усіяна братськими солдатськими могилами. Одне із таких колективних захоронень знаходиться й на ст. Гулівці. Неподалік від неї знаходилась ставка - лігво одного із фашистських керівників - Гімлера. Тож і бої, при звільненні нашої землі від загарбників, тут точилися запеклі. Чимало воїнів полягло в бою за залізничну станцію.

  - Хто конкретно і скільки бійців похоронено у цій братській могилі, невідомо й до сьогодні, - розповідає начальник ст. Гулівці Григорій СІРАК. - Та це вже й недуже важливо сьогодні. Головне, що тут похоронені люди, які загинули в бою за визволення нашої землі. Тож ми маємо зберегти пам’ять про них для наших нащадків. Тому й доглядаємо могилу, як це робили в усі повоєнні роки наші попередники - працівники вокзалу. Думаю, так робитимуть ті, хто прийде після нас.

  Доглядати солдатську могилу - ніби то й проста справа. Не так уже й важко викосити біля неї траву, пофарбувати гробницю… Та, на жаль, далеко не всюди так роблять. І вже чимало, а то й більшість солдатських могил, в яких покояться визволителі, назавжди зникли з нашої землі.

  Хочеться вірити, що на залізниці таке не станеться, а на усіх станціях, як і в Гулівцях, дбатимуть про братські могили ніж прахом невідомих солдатів. Це буде набагато кращим, ніж пафосні слова у святкові дні, проявом пам’яті про тих, хто поліг в боях під час війни. Можливо, для цього варто провести облік усіх солдатських могил, які знаходяться на території залізничних структурних підрозділів, і взяти їх під контроль ветеранських чи профспілкових організацій, а то й молодіжних рад? Тоді можна буде сказати, що ніхто не забутий?!

  Віктор ЗАДВОРНОВ, Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05