РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 26 (9 липня 2010) 

 • На контролі – виконання Дорожнього колективного договору


  У президії. Заступник начальника Південно-Західної залізниці Сергій ГОРІЛЕЙ, голова Жмеринського теркому профспілки Юрій АНДРУШКОВ та голова Дорпрофсожу Анатолій ФУРСА

  Доповіді про виконання у 2009 р. зобов’язань Дорожнього колективного договору начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА і голови Дорпрофсожу Анатолія ФУРСИ було надруковано в газеті «Рабочее слово» №14 від 10 квітня 2010 р. Крім того, перед початком конференції трудового колективу залізниці, яка відбулася першого липня п.р., присутні отримали екземпляри цього ж номера видання залізничників. Друковане слово дозволило не озвучувати доповіді, а прослухати інформацію від комісії зі змін та доповнень до Дорожнього колективного договору, з якою виступив начальник служби організації праці, заробітної плати і структур управління залізниці Ігор КОВТУН. Після цього присутні перейшли до обговорення доповідей.

  Порядок денний конференції був досить насиченим з точки зору обговорення нагальних питань. Активність виступаючих зумовила тема конференції, в обговоренні якої взяли участь заступники начальника залізниці, керівники галузевих служб та відділів управління магістралі, дирекцій залізничних перевезень, голови територіальних, об’єднаних комітетів профспілки та профкомів первинних організацій.


  Під час конференції

  У процесі обговорення виступаючі порушували питання щодо рівня заробітної плати, її структури, організації праці та відпочинку, забезпечення спецодягом та спецвзуттям. Крім того, у виступах наголошувалось на необхідності дотримання основ трудового законодавства, особливо при проведенні структурних змін у виробництві. Не забули обговорити й величезний спектр питань з організації оздоровлення працівників та членів їхніх сімей тощо.

  Неабияку увагу викликав виступ заступника начальника Південно-Західної магістралі Сергія ГОРІЛЕЯ, який зокрема зазначив, що до кінця поточного року очікується підвищення заробітної плати на 10%. Хоч і не значне, але все ж таки покращення бюджету сімей залізничників. Чому не варто сподіватися на великі відсотки підвищення рівня зарплат? Відомо, що до сьогодні діє Постанова Кабінету Міністрів №925 від 14 жовтня 2008 р. «Про першочергові заходи із стабілізації ситуації, яка складається у гірничо-металургійному та хімічному комплексах», яка передбачає мораторій на підвищення тарифів, зокрема на залізничні перевезення. Дія норм постанови протягом 2008 - 2009 рр. продовжувалася. У 2010 р. строк дії було пролонговано, що обмежило фінансові надходження від перевезень.

  Зі слів начальника Конотопської дирекції залізничних перевезень - заступника начальника залізниці Дмитра КУШНІРА присутні почули чимало позитивної інформації про розвиток довіреного господарства. Покращуються виробничі показники, закінчено реконструкцію залізничної інфраструктури та електрифікацію контактної мережі на дільниці між Конотопом і Ворожбою. На переконання Дмитра Арсентійовича, такий обсяг робіт вдалося здійснити завдяки підтримці з боку начальника Південно-Західної залізниці Олексія КРИВОПІШИНА.

  На думку начальника галузевої служби колії Івана ЛЯХОВОГО, вже найближчим часом слід вирішувати питання із забезпечення підрозділів кадровим потенціалом, у тому числі з відповідною оплатою праці. Через нестачу монтерів колії, чергових по переїздах постає проблема із гарантуванням безпеки руху поїздів.

  Голова профкому Центру механізації колійних робіт Південно-Західної залізниці Микола ШЕВЧУК підняв питання із забезпечення центру турними вагонами. Той рухомий склад, що зараз існує у рухомому парку і використовується під час службових відряджень колійними механізаторами, не витримує критики.

  У своєму виступі технічний інспектор праці Дорпрофсожу - голова Молодіжної ради Дорпрофсожу Андрій ОВСІЄНКО звернув увагу на недостатність інформування молоді про перспективи забезпечення житлом та можливості отримання кредиту на навчання у галузевих навчальних закладах.

  - Час відновити наставництво, - також вважає А. Овсієнко. - Це форма виховання молоді, яка забезпечить безпосередній вплив з боку кращих представників трудових колективів на формування майстерності, на розвиток професійних інтересів та дозволить більш творчо підходити до виконання виробничих завдань.

  Він запропонував незабаром організувати та провести з’їзд молодих спеціалістів на Південно-Західній залізниці.

  На думку голови Козятинського територіального комітету профспілки В’ячеслава ГРИГОРУКА, галузевому санаторію-профілакторію ст. Козятин необхідно надати статус структурного підрозділу Південно-Західної залізниці. Це вирішить низку питань із організації оздоровлення залізничників. Чекає на розв’язання питання з переобладнання службових приміщень, які раніше належали Козятинській дистанції навантажувально-розвантажувальних робіт, під житло для працівників лінійних станцій. В’ячеслав Григорук також вважає, що час забезпечити працівників дирекції проїзними квитками форми 4, наявність яких дозволяла б користуватися у виробничих справах електропоїздами підвищеного комфорту.

  Згодом на численні запитання з боку делегатів конференції відповіли заступники начальника залізниці Сергій ГОРІЛЕЙ та Олександр ТОЛКАЧОВ, начальник служби матеріально-технічного забезпечення Геннадій ПОЛІТИКІН, голова Дорпрофсожу Анатолій ФУРСА.

  Після обговорення доповідей конференція затвердила звіти сторін щодо виконання у 2009 р. зобов’язань колективного договору між адміністрацією та дорожнім комітетом профспілки. У прийнятій постанові наголошується на тому, що вирішення питань з практичної реалізації соціально-економічних пільг і гарантій, передбачених колдоговором, дозволило забезпечити морально-психологічний клімат у трудових колективах структурних підрозділів залізниці. Це, у свою чергу, сприяло підвищенню ефективності праці. Одночасно звернено увагу адміністрації залізниці, дирекцій залізничних перевезень, галузевих служб, структурних підрозділів на недоліки при виконанні зобов’язань колективного договору.

  Керівництву залізниці запропоновано здійснити заходи з метою усунення порушень трудового законодавства і колективного договору у сфері забезпечення пільг та гарантій для працівників залізниці. Рекомендовано при проведенні змін в умовах виробництва і праці, якими передбачається погіршення цих умов, керуватись розділом V колективного договору («Зміни в організації виробництва і праці»).

  Дорпрофсож зобов’язано продовжити роботу із забезпечення правового захисту працівників залізниці, представлення їхніх прав та інтересів з питань трудового законодавства, забезпечення пільг та гарантій, які передбачено у Дорожньому колдоговорі, забезпечити дієву підтримку профспілковим комітетам для контролю за дотриманням у структурних підрозділах залізниці вимог трудового законодавства та зобов’язань Дорожнього колдоговору.

  Адміністрації залізниці, керівництву структурних підрозділів, профспілковим комітетам, усім працівникам з метою забезпечення фінансових можливостей щодо реалізації пільг і гарантій, передбачених дорожнім колективним договором, необхідно спрямувати свою роботу на підвищення ефективності виробництва, ліквідацію непродуктивних витрат і втрат, зміцнення виробничої і трудової дисципліни.

  Контроль за виконанням постанови покладено на службу організації праці, заробітної плати і структур управління та відділи Дорпрофсожу.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05