РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 25 (2 липня 2010) 

 • Хто заснував місто жита і миру?


  Спасо-Преображенський кафедральний собор у Житомирі

  Місто Житомир завжди відігравало важливу роль в історії України. Адже розташоване на перехресті важливих суспільно-політичних й історичних подій. А тому було значним адміністративним, економічним, культурним і релігійним центром Волині і Правобережної України. Сьогодні Житомир є потужним промисловим та культурним центром України.

  Безліч історичних пам’яток прикрашають місто. З Житомиром пов’язані яскраві сторінки в житті багатьох видатних постатей нашої історії, науки та культури. Приміром, тут народилися герой повстання Паризької комуни Ян Домбровський, письменники В.Г. Короленко, Л.В. Нікулін, піаніст С.Т. Ріхтер, композитори С.В. Заремба і Б.Н. Лятошинський, фізик В.Й. Векслер, конструктор ракетної техніки С.П. Корольов… Восени 1846 р. за дорученням Київської археографічної комісії тут побував Т.Г. Шевченко. У 1897-1898 рр. в газеті «Волинь» працював М.М. Коцюбинський. З 1900 р. деякий час жив та працював російський письменник О.І. Купрін, у 1928 р. у Житомир приїжджав В.В. Маяковський. Це, так би мовити, скупі сторінки біографій відомих особистостей.

  Мене завжди цікавило питання, звідки ж пішла така мило-звучна назва міста? І ось, перегорнувши стоси краєзнавчої літератури, знайшла одну із версій, про яку розповім і нашим читачам. Отож вже кілька століть із покоління в покоління житомирян передається легенда про ратника Житомира.

  …Наприкінці дев’ятого століття, коли один з перших князів Рюриковичів - Олег, названий Віщим, убив київських легендарних правителів Аскольда і Діра, їхній ратник Житомир утік із своєю дружиною у прадавні ліси, де річка Кам’янка впадає у повноводий Тетерів. Тут на скелястій горі у 884 р. звів фортечний замок з поселенням, яке мало назву в ім’я його засновника…

  Ця приваблива легенда про ратника Житомира, як персоніфікований топонімічний міф, має під собою реальне історичне підґрунтя. Як, скажімо, легенда про полянського князя Кия, засновника Києва, що, згідно з дослідженнями дістала реальну історичну основу. До речі, імена Житомир, Радомир, Младомир тощо були характерні для давніх слов’янських часів ще задовго до поширення християнства.

  Ще одна цікава деталь, яка надрукована в статті «Житомир під поглядом історичним» в «Газеті польській» за 1864 р. В ній зазначається, що «житомирські міщани і в теперішній час особливо святкують день дев’ятого числа жовтня місяця, позначений у слов’янському календарі іменем блаженного Житомира і вважають цей день місцевим святом».

  Сьогодні вже неможливо визначити, хто і коли, використовуючи легенду про ратника Житомира, переніс її на дату заснування міста. Та попри всі умовності факт залишається фактом - офіційною датою заснування Житомира вважається 884 рік.

  Оксана КЛИМЧУК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05