РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 22 (11 червня 2010) 

 • Є хист - буде користь

  Які конкретні заходи останнім часом було проведено службою задля профілактики виробничого травматизму на нашій залізниці? - з таким питанням «Рабочее слово» звернулося до начальника служби охорони праці Південно-Західної залізниці Івана ПЕТРЕНКА

  - Діяльність із запобігання випадкам виробничого травматизму ведемо постійно і цілеспрямовано. Згідно з розробленим графіком. Аби, як кажуть, не наступати на ті ж самі граблі, особливу увагу приділяємо роботі з унеможливлення повторення випадків травматизму, які вже відомі. Дільниці, де провадяться масштабні роботи з ремонту або реконструкції обєктів залізничної інфраструктури також під нашим пильним контролем. Такою зараз приміром, є щойно впроваджена у дію електрифікована дільниця між Ворожбою та Конотопом. Аби вплинути на ситуацію у фахівців служби є багато організаційних важелів, передбачених посадовими інструкціями.

  Тепер про події останніх тижнів. Одним із дієвих заходів вважаю проведення технічних занять з наступною перевіркою фахових знань працівників залізниці. Подібну методику, приміром, було застосовано 3 - 4 червня на станції Ворожба із залізничниками, які обслуговують дільницю Конотоп - Ворожба. У тому числі з працівниками станцій, яким надано право проведення перемикань високовольтних роз’єднувачів контактної мережі.

  За період з 28 травня по 4 червня спеціалісти служби перевіряли окремі підрозділи щодо дотримання вимог нормативних документів з експлуатації газових балонів. Актуальними є питання, що розглядаються відповідно до програми «Людина на колії», а також забезпечення спецодягом. Діловий календар свідчить і про те, що 1 червня на станції Жмеринка у вагоні з охорони праці проведено навчальний семінар-нараду з питань охорони праці. Серед слухачів - начальники станцій Жмеринської дирекції залізничних перевезень...

  - Якщо вже торкнулися цієї теми, чи не можна докладніше зупинитися на роботі спеціалістів з учбово-методичного центру та вагона охорони праці?

  - Програма діяльності дорожнього учбово-методичного центру з охорони праці досить насичена. Перелік заходів тут чималий. Проте про деякі варто згадати. Так 13 - 14 травня спеціалістами центру було організовано лекції з профілактики невиробничого травматизму та підвищення рівня безпеки поведінки громадян на залізничних коліях. Заняття у вагоні охорони праці, що перебував на станціях Бровари та Дарниця, провели з учнями місцевих шкіл. Користь від цього заходу безперечна, адже лекції прослухали майже 250 дітей.

  Спеціальні семінари-наради з фахівцями різних господарств залізниці - дієвий метод роботи центру. Приміром, подібний семінар з начальниками станцій і спеціалістами з охорони праці Жмеринської дирекції залізничних перевезень відбувся 31 квітня - 1 травня. Також спеціалістами служби проведені навчання та перевірка знань з електробезпеки у посадових осіб Київської та Конотопської дирекцій.

  Окрім навчальної роботи, спеціалісти центру беруть активну участь в організації та проведенні контрольних перевірок працівників станцій. Назву деякі, де відбувалися подібні, важливі з багатьох точок зору, заходи: Брівки, Чорнорудка, Попільня, Біла Церква, Славута-1, також локомотивні депо Київ-Пасажирський, Козятин, Щорс, Гречани, моторвагонне депо Фастів. До травневого «багажу» перевіряючі додали цільовий контроль за організацією роботи з охорони праці на станції Київ-Пасажирський під час проведення ремонту колії.

  Як бачимо, виконується багато цілеспрямованої роботи, тому сподіваємося на плідні результати. Приємно зазначити, у колег є хист, отже, буде користь від запроваджених ними методик навчання і контролю необхідних знань, - наголошує Іван Петренко.


  Спілкувався Анатолій Никифоров
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05