РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 20 (28 травня 2010) 

 • Олег ЛЕГЕНЬКИЙ: «Все частіше спостерігаються проблеми із зростанням кісток у молодих людей»


  Олег ЛЕГЕНЬКИЙ у звичайній робочій атмосфері

  Завідувач ортопедо-травматологічного відділення ДКЛ №1 ст. Київ-Пасажирський, головний позаштатний травматолог Південно-Західної залізниці, лікар вищої категорії Олег ЛЕГЕНЬКИЙ про нові методики лікування, профілактику захворювань опорно-рухового апарату у залізничників, про підступність остеохондрозу та про інше - в інтерв’ю «Рабочему слову».

  - Олеже Григоровичу, Ваше відділення єдине у Києві серед залізничних медичних установ. Чи вистачає ресурсів, адже пацієнтів у Вас не бракує?

  - Мушу сказати, що у ДКЛ №1 я працюю вже п’ять років і вважаю, що умови в нашій лікарні кращі, ніж у багатьох міських лікарнях. Що ж до мого відділення, то лікарським персоналом воно забезпечене. Це - 6 лікарів, 4 з яких завжди чергують у стаціонарі. Існує дефіцит медсестер, однак адміністрація лікарні йде нам назустріч, створюючи певні умови, що стимулюють працівників. І я думаю, що згодом проблему буде вирішено. Що ж до наших можливостей, то у відділенні є 40 ліжок, цього вистачає, адже, окрім оперативного лікування, ми займаємося консервативним, яке, як правило, не потребує хірургічного втручання. Слід також зауважити, що наше відділення працює цілодобово. Власне, ми допомагаємо не лише залізничникам, а й усім, хто до нас звертається. Однак пріоритетним для нас, звичайно, залишається лікування залізничників. У середньому у відділенні щороку відбувається 500 операцій різного ступеня складності.

  - Деякі операції, які проводяться у Вашому відділенні, належать до вищої категорії складності і потребують застосування нових методик лікування. Давайте детальніше зупинимося саме на цих методиках.

  - Ми працюємо на рівні сучасних вимог. Звісно, певних технологій нам бракує, скажімо, непогано було б мати магніто-резонансний томограф та електронно-оптичний перетворювач, однак ми знайомі з усіма сучасними методиками лікування. Ми не проводимо операцій лише на хребті. Втім, завдяки плідній співпраці із Національним медичним університетом і зокрема завкафедрою університету Олександром Бур’яновим, ми проводимо консервативне лікування захворювань хребта. Щодо нових методик лікування, то хочу виділити насамперед використання керамічного гідрооксиапатиту при заповненні дефектів кісток. Впровадження такої методики стимулює ріст кісткової тканини в місці імплантації та дає змогу не завдавати при лікуванні додаткової травми. Цей матеріал, який представляє собою аналог мінеральної речовини кістки ссавців, не є дуже коштовним, однак має безліч переваг під час лікування специфічних переламів, після яких у кістковій тканині утворюється дефект. Що не дає нормально функціонувати суглобу. Втім, кількість таких переламів, на щастя, у середньому не перевищує 5 випадків на рік. Набагато частіше ми працюємо у сфері ендопротезування кульшових та колінних суглобів. У нашому ж відділенні по заміні суглобів відбувається понад 30 операцій на рік.

  - Як би Ви охарактеризували схильність українців до переламів?

  - Як досить високу! І причина тут не лише у низькому рівні кальцію. Скажімо, рівень кальцію в крові, як правило, нормальний, а от у кістку він не всмоктується. У чому тут причина? Є певні дослідження, однак більшість з них пов’язують з поганою екологією, неправильним харчуванням і нездоровим способом життя. Водночас, слід зауважити, що все частіше спостерігаються проблеми із зростанням кісток у молодих людей. Якщо у людей старшого покоління зростання кісток відбувається нормальними темпами, то у людей молодого покоління ці темпи уповільнюються. Я схильний вбачати в цьому, окрім усього іншого, й наслідки аварії на Чорнобильській АЕС.

  - А як щодо всюдисущого остеохондрозу?

  - Дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта, або остеохондроз, або, як кажуть у народі, відкладення солей, є досить підступним і небезпечним захворюванням. Причини його виникнення встановити важко. Прийнято казати, що з певних причин розвинулася патологія кістки чи хребця. Остеохондроз може розвинутися у будь-якому суглобі, однак найчастіше вражаються міжхребетні диски. І коли кажуть про небезпеку і підступність цього захворювання, то насамперед мається на увазі, що через затискання міжхребетним диском певного нерву у людини виникають симптоми інших захворювань. Болить, скажімо, серце. Ви йдете до лікарні, робите ЕКГ, яка показує, що із серцем у вас все гаразд. А воно болить, адже у вас затиснений нерв. Тобто, лікувати потрібно не серце, а хребет. Залежно від локалізації виділяють шийний, грудний і поперековий остеохондроз, однак все це хребет, в якому зосереджені всі нервові закінчення в тілі людини.

  - Однак, чи існує профілактика захворювань хребта?

  - Звісно. Це спеціальні фізичні вправи, користь від яких ні в якому разі не варто применшувати. В нашій лікарні функціонує прекрасне фізио-терапевтичне відділення, в якому, власне, проводиться не лише курс реабілітації після операцій, а й курс індивідуальних профілактичних заходів. Можу навести свіжий приклад, коли до нас звернувся пацієнт із болями у попереку, а йому порадили спеціальними вправами «качати» прес, то після декількох занять, під наглядом спеціаліста, біль зник. Комусь, звісно, цього б не було достатньо, однак без зміцнення м’язевого корсету спини позбавитися болю у хребті просто неможливо. До профілактичних заходів також відноситься і правильне харчування, і здоровий спосіб життя. Нагадую, що вживання алкоголю, тютюну та кави дуже негативно впливає на здоров’я опорно-рухового апарату!

  - І, насамкінець, чи можливо вилікувати перелам самостійно?


  - Я, як і будь-який лікар, категорично проти самолікування. Слід думати про подальше нормальне життя, а намагання лікувати перелам самостійно може привести до непоправних наслідків у майбутньому. Також не слід поверхнево ставитися до дрібних травм, на кшталт тріщин або розривів сухожилля. Відсутність своєчасного медичного лікування призведе до рецидивів. Однак самолікування не стосується першої допомоги. Нагадаю, що перш за все необхідно стабілізувати перелам за допомоги шин і якомога швидше звернутися до спеціаліста з медичною освітою. А залізничникам нагадаю, що насамперед наша лікарня працює для них і завжди готова надати необхідну допомогу.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05