РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (21 травня 2010) 

 • «Своє» серед чужого

  Залізниця є об’єктом зазіхань крадіїв. Та, на жаль, і працівники залізниці деколи зазіхають на майно, яке їм ввірено, чи перебувало у їх віданні. І, спокусившись на тимчасову вигоду, прагнуть набути якусь власну користь. Однак, закон передбачає відповідальність, у тому числі й кримінальну, як для сторонніх, так і для «своїх» крадіїв. Саме яку? Про це прошу відповісти начальника лінійного відділу міліції на ст. Жмеринка підполковника міліції Олександра ПРОЗОРОВСЬКОГО.

  - Наша робота, здебільшого спрямована на те, щоб охоронити залізницю від зловмисних посягань кримінальних структур на державне майно, та і те, що перевозиться поїздами. Та, на жаль, деколи працівники залізниці стають «нечистими на руку». Та такі посягання були припинені нашими співробітниками. І за кожним із випадків було порушено кримінальні справи.

  - Яку саме відповідальність несуть залізничники, якщо вони, скажімо, вкрадуть шматок рейки, каністру дизельного пального, шпалу чи інше майно нашої залізниці?

  - Міра покарання залежить від декількох фактів. У першу чергу, від тієї шкоди, яка нанесена залізниці і державі, оскільки ДТГО «Південно-Західна залізниця» є державним підприємством і перебуває у повному її володінні. При цьому застосовується стаття 191 Кримінального кодексу України (ККУ), яка має назву: «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Вона має декілька пунктів, які варто назвати, як мовиться, за номерами:

  1. Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі, чи перебувало в її віданні, карається штрафом до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або ви-правними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або на такий же строк із позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

  2. Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем карається обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на той же термін із позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

  3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на термін від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

  4. Дії, передбачені частиною першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені у великих розмірах, караються обмеженням волі на термін від п’яти до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

  5. Дії, передбачені частиною першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо вони вчинені у особливо великих розмірах або організованою групою, караються позбавленням волі на термін від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

  - Олександре Івановичу, певні положення із Кодексу не дуже зрозумілі багатьом нашим читачам, тому хотілося б дещо уточнити, перевести на конкретні приклади. Зокрема, що стосується викрадання дизельного пального із локомотивів, чи матеріалів.

  - Названа вище стаття поєднує декілька форм розкрадання, які мають одну спільну ознаку: якщо чуже майно було ввірене звинуваченому чи перебувало у його віданні, або в оперативному підпорядкуванні. Відносно цього майна винуватець наділений певними повноваженнями щодо розпорядження, керування, його перевезення або зберігання. Іншими словами, доручено продати, передати, використати для певної роботи чи для певної мети тощо. Якщо, скажімо, машиніст тепловоза із паливного бака злив і продав пальне, то така дія підпадає під п. 2 ст. 191 ККУ. Така ж дія вказаної вище статті поширюється й на фахівців, посадових осіб колійного господарства, якщо вони вдалися до викрадання верхньої будови колії - часток рейок, шпал, накладок, болтів та іншого.

  Окремо варто звернути увагу і на таку дію, як розтрата. А це - протизаконне витрачання майна чи грошей, які були довірені винуватцю на службові чи власні потреби, при виконанні службових обов’язків. Скажімо, на виконання конкретних завдань у відрядженні певній посадовій особі було виділено кошти, однак вона їх використала не за призначенням, не надала відповідних звітних документів, таке трапляється. Але розтрата відрізняється від привласнення тим, що розтрати - це використане майно, за своїм корисливим призначенням - пальне, продукти, гроші... Відносно розтрати можна говорити лише про відшкодування власникові, підприємству збитків, які виражаються у майновому чи грошовому еквіваленті. А при привласненні, навпаки, вилучене у злодія або у інших осіб майно знаходиться у повній наявності, і його можна повернути власникові. Тож ККУ передбачено всі можливі варіанти незаконного привласнення чужого, а тим більше, державного майна і відповідальність за кожну конкретну таку дію. Тому не варто вдаватись до жодної із них. Інакше будуть застосовані всі вимоги Кримінального Кодексу України. При цьому зауважу, що до порушників Закону працівники міліції мають право, відповідно до законодавства України, вживати всіх необхідних засобів, включаючи і застосування сили при затриманні.

  Розмову вела помічник начальника ЛВ міліції на ст. Жмеринка по зв’язках із громадкістю та ЗМІ Євгенія ГАВРИШ

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05