РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (21 травня 2010) 

 • Травневе свято в альма-матер


  Про життя-буття Київського електромеханічного технікуму залізничного транспорту (далі - КЕМТ) імені М. Островського пишу не вперше. Сторінки «Рабочего слова» зберігають безліч цікавих фактів із літопису одного із авторитетних галузевих вищих навчальних закладів України. Справжня біографія КЕМТу - лише на сторінках газети залізничників. Доводилося розповідати про впровадження нових методик навчання, про присудження альма-матер багатьох залізничників Почесної грамоти Кабінету Міністрів України, про видатних педагогів, про талановитих студентів. І навіть про те, що з’явилася і підтримується у технікумі чудова традиція - створювати залізничні династії: за прикладом батьків-викладачів галузевим фахом оволодівають їхні, дозволю собі високий стиль, достойні нащадки.


  АКОРДИ ЖИТТЯ. НА ПРИКЛАДІ ОДНІЄЇ РОДИНИ

  Сьогодні - про чудову справу, підготовкою і проведенням якої переймаються не лише керівники КЕМТу, викладачі і студентство. Маю на увазі останній День відкритих дверей, що відбувся минулої суботи. Переконаний: у душах абітурієнтів, які завітали цього дня до технікуму, залишаться добрі спогади про Свято, яке продовжувалося тут з ранку і до вечора.


  Навіки з альма-матер. (зліва направо) заступник начальника головного управління зв’язку Укрзалізниці М. В. ПОЕТА, заступник начальника Дарницької дистанції СЦБ та зв’язку М.В. ПОСВЯЩЕННИЙ, начальник Київської дистанції електропостачання В.І. КОВАЛЬ, начальник головного управління електропостачання Укрзалізниці І. В. МАЛИШКО, начальник відділу електрифікації Київдіпротрансу В.В. КОМЕНДАНТ.

  …Травневий сонячний ранок дарував легкі запахи щойно розквітлого київського бузку. Теплі промені, усмішки, неповторна гама весняного святкового вбрання, гарячі обійми, міцні рукостискання. І спогади, спогади, спогади. Здавалося, чималенький гурт випускників різних років, який щойно зібрався біля світлої будівлі на Повітрофлотському проспекті №35, довго не розійдеться. Але, як пишуть у романах, народ прибував. Це задля того, щоб не лише встигнути обмінятися враженнями про минуле, поділитися планами на майбутнє: місцевий радіовузол кликав на концерт. Буквально за мить до початку пісенно-гумористично-музичної й одночасно танцювальної акції познайомлюсь із братами - Олександром та Миколою КОВАЛЬЧУКАМИ. Ось коли дізнаюся, що таке справжній корпоративний дух, який царює у КЕМТі саме у День відкритих дверей. Їх об’єднує не лише братерство. Обидва закінчили місцеве відділення «Електротягове господарство». І старший Олександр, і молодший Микола - (інакше, як Анатолійовичами не рекомендувалися - авт.) стали машиністами локомотивів, першого найвищого кваліфікаційного класу. Після розподілення опинилися у різних депо: Олександр - у Здолбунові, а Микола - у Дарниці. Проте братів об’єднує думка: кращі роки власного життя вони провели саме в стінах технікуму.

  На якусь мить промайнув в очах смуток - згадали про справжнього педагога, колишнього директора КЕМТу, почесного залізничника Вадима Яковича АЛТУХОВА. Зі слів Ковальчуків дізнаюся, що, закінчивши навчання понад чверть віку тому, вони й досі згадують його науку, його любов до студентів, повагу до колег. Це завдяки таким викладачам, як Алтухов, свого часу О. та М. Ковальчуки привели до КЕМТу власних дітей. І тепер після закінчення технікуму вдалу кар’єру на залізниці створили старший технолог Дарницького локомотивного депо Олександр Миколайович Ковальчук та начальник району контактної мережі на станції Здолбунів Сергій Олександрович Ковальчук. Ось вона династія, яку створив ти, КЕМТе! Хіба лише її одну?!

  Чую перші акорди святкового концерту, кваплюсь до переповненої зали.

  НАЙКОРОТШИЙ У СВІТІ ШЛЯХ

  …Відчуваю, як хвилюються ведучі. Ще б пак: урочистості завжди починаються із зворушливих слів.

  «… На світі безліч тягнеться доріг.

  Одні, як мудрість, інші - в терен цвіті,

  А поміж них крізь промені проліг

  До КЕМТу шлях, що найкоротший в світі».

  А далі із зміною неповторних інтонацій першого і другої ведучих увагою зали по-справжньому заволодіє директор Київського електромеханічного технікуму, випускниця відділення «Електропостачання» 1984 р. Лариса СПОДИНСЬКА. Привітавши понад 800 випускників, нинішнє студентство, педагогів та абітурієнтів, Лариса Леонідівна звернулася і до батьків тих, хто збирається вступати до КЕМТу. Окресливши сучасний стан технікуму, вона наголосила на тому, що впродовж останніх років відчутно зріс контингент студентів вищого навчального закладу. Цьому сприяла як довіра до Київського електромеханічного, так і розуміння, що у світі сьогодні перевагу віддають класичній вищій освіті. Спеціальності, за якими функціонують навчальні відділення, користуються попитом не лише на залізничному ринку праці.

  Майбутнім студентам також нагадали, що деяких роботодавців зараз не влаштовують дипломи приватних вишів. Тож вповні виправданим рішенням буде у такому разі звернути увагу на державні вищі навчальні заклади. Тим більше, що матеріальна база КЕМТу цілком забезпечує не лише відповідні умови для навчання, але й робить можливим використання новітніх технологій під час занять. Не меншу вагу в Київському електромеханічному приділяють культурному і спортивному життю студентів.

  Згодом, коли, передивившись і переслухавши безліч концертних номерів від студентів та випускників технікуму, розмовлятиму з цьогорічними ювілярами - випускниками 1970-го, 1975-го, 1980-ого (розумієте «прогресію»?! - авт.) тощо років, з’ясую, що з давніх-давен педагогічний колектив умів зміцнювати корпоративний дух, юнацький настрій, тим самим підвищуючи творчий потенціал студентства.


  Відділення «Електрозв’язок». 30 років, а все, як вчора...

  ЯК ВЧИТИ ГЕОГРАФІЮ?

  З розмови із випускницею КЕМТу 1985 р., тогочасною відмінницею, а нині завідувачкою навчального відділення Київського електромеханічного Надією УГЛЯРЕНКО стало зрозуміло, що саме в цих стінах вона відкрила для себе красу життя, саме тут навчилася, вибачайте на потрібному слові, вчитися і вчити. І не лише Надія Миколаївна. Помітив, вона не любить розповідати про себе. А от про рідну їй групу, про студентів, які згодом стали гордістю КЕМТу, пані Надія готова розповідати годинами. Зокрема, про відмінника навчання, а згодом - кавалера ордена Червоного Прапора, підполковника у відставці, який пройшов випробування у знаменитій Дев’ятій роті, у пеклі Афганістану, Ігоря МЕЛЬНИКА, про полковника транспортної міліції, начальника Науково-дослідного та експертно-кримінального центру при УМВС на Донецькій залізниці Олександра ШВЕЦЯ, московського бізнесмена, підполковника запасу Олега ГНАТОВСЬКОГО (також відмінника КЕМТу), спортивного директора футбольного клубу «Арсенал» Віктора ІЩЕНКА (червоний диплом після закінчення альма-матер) та інших одногрупників Надія Миколаївна мовила коротко: «Через чверть віку відбулося справжнє диво - із «зелених» студентів вони стали справжніми Людьми».

  Сибір, Крайня Північ, Прибалтика, Молдова, Москва, Смоленськ, Коростень, Чернігів, Донецьк, Сміла, Черкаси, Українка… Географію можна вчити по адресах, за якими закинуло життя випускників Київського електромеханічного технікуму імені М. Островського.

  Автор дуже вдячний за чудовий настрій, який йому подарували того дня в КЕМТі, а саме: Ніні МОГИЛЄВЦЕВІЙ, В’ячеславу ВОЗНОМУ, Юрієві МОСКВІНУ, Павлові КЛЕНЧЕВУ. Саме ці випускники різних років зізнавалися мені і моєму диктофонові у любові до альма-матер та його викладачів.

  …На думку Лариси Леонідівни СПОДИНСЬКОЇ, абітурієнти, які завітали на День відкритих дверей, вже чітко орієнтовані щодо вступу на певну спеціальність. Залишилось так мало - скласти іспити. Тож успіхів тобі, КЕМТе! Життя продовжується!


  Фото з архіву Київського електромеханічного технікуму імені М. Островського

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05