РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (21 травня 2010) 

 • Відгук минулої війни

  Інтуїтивно маю вдачу з’являтись на місце якоїсь цікавої події вчасно, а навіть і раніше. А тут ще й надзвичайна ситуація. Так було опівдні 11 травня, коли записував інтерв’ю з Леонідом ХОДАКІВСЬКИМ, який на період відпустки підміняв маневрового диспетчера зміни №2 ст. Шепетівка. Саме в цей момент йому повідомили, що у, так званому, другому відводі колії №11 виявлено декілька якихось болванок, схожих на снаряди.

  Диспетчер відразу ж повідомив про надзвичайну подію свого колегу в Козятині. На початку колійники й працівники станції зробили все належне в таких ситуаціях, щоб не сталося лиха, встановили огородження, обмежили місцевість тощо. Співробітник районного відділу головного управління надзвичайних ситуацій, який негайно прибув на місце події, констатував, що знахідки дійсно небезпечні - три снаряди часів Великої Вітчизняної війни 45-, 76- та 125-міліметрового калібрів.

  Вже наступного дня на станцію з обласного центру прибув аварійно-рятувальний загін спеціального призначення. Одна справа, коли боєприпаси знайдено десь у полі, інша - на залізничній станції, де водночас перебувають десятки вагонів із різними вантажами...

  Виявлені залізничниками три снаряди вилучити саперам було нескладно - це їх буденна робота. Проте наступного дня, коли група розмінування виконувала «зачищення» прилеглої території, то знайшли ще п’ять снарядів 76 калібру та три - сорокап’ятиміліметрового.

  Начальник міського управління МНС полковник Володимир БАТРАК коментує ситуацію так:

  - Складність роботи на залізничній станції в тому, що довкіл багато металу. У цій ситуації міношукач практично задіювати неможливо. Та й щупами важко користуватись - заважає щебінь.

  ...Тільки у січні 1944 р. на ст. Шепетівка льотчики 525-го авіаційного штурмового полку разбомбили 14 німецьких ешелонів із боєприпасами. А ще станцію бомбардували і німці в 41-му році. Так що це був не перший виклик саперів на Шепетівський залізничний вузол.

  Група розмінування залишилася в Шепетівці ще на один день. Як виявилося - немарно. З-під щебеню і землі вилучили ще 20 снарядів, два з яких (уявіть!) 200-го калібру. Транспортувати такого «кабана» до спецмашини мусили одночасно чотири чоловіки. А лежали снаряди поруч із колією. Того ж дня сапери в Шепетівці знешкодили ще дві гранати Ф-1.

  Полковник Батрак так прокоментував ситуацію:

  - Залізничники не розгубились, дії були чіткими й професійними. Зрештою, ми давно знаємо, що вони до подібного готові.

  Олександр ЦАРИК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05