РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 19 (21 травня 2010) 

 • Шлях до країни Залізниця відкрито. 14 травня Мала Південно-Західна залізниця розпочала 57-й сезон практичної роботи


  під час урочистостей на Малій Південно-Західній залізниці

  Ця знаменна подія відбувалася за знайомим для багатьох киян та залізничників сценарієм: на станції Вишенька традиційно майоріли кольорові кульки, урочистими маршами гримів оркестр. Навіть невеличкий дощик не зіпсував загального настрою, навпаки його барабанний дріб додавав бадьорого ритму та піднесення учасникам цього яскравого дійства.

  Впродовж 57 років 30 тисяч хлопчиків і дівчаток пройшли на Малій залізниці курс навчання за професіями: машиніст, помічник машиніста, черговий по станції, оператор при черговому, провідник та контролер пасажирського вагона, оглядач вагонів, монтер колії, диктор станції. Вони поповняли і поповнюють лави залізничників з того далекого серпневого дня 1953 року, коли з благословіння легендарного начальника Південно-Західної Петра КРИВОНОСА дитячий поїзд рушив у перший рейс.


  свідоцтва на право управління локомотивом отримано.
  Юні залізничники - Євгеній СОЛОВЕЙ, Ігор ОСОВИК та Максим ЛЕЛЕКА

  Ось і зараз у красивому форменому одязі вишикувалися шеренги юних залізничників. Привітати їх зі святом приїхав увесь керівний склад столичної магістралі. Начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН у вітальному слові побажав юним залізничникам успіхів у навчанні. Він наголосив, що керівництво залізниці не перестає дбати про підростаючу зміну. На підтвердження своїх слів начальник залізниці презентував дітям цінні подарунки: ноутбук, комп’ютерний проектор з екраном, велосипеди. «Нехай не всі ви в майбутньому станете залізничниками, але, впевнений, що кожний з вас стане справжньою людиною», - наголосив Олексій Мефодійович. З такими словами не можна не погодитися, адже педагоги дитячої залізниці не лише навчають молодь фаховим знанням, а й прищеплюють високі моральні якості: дисциплінованість, відповідальність, товариськість.

  Слід також зазначити, що керівництво столичної магістралі завжди намагається комплексно вирішувати проблеми Малої Південно-Західної залізниці. «Розвиток навчально-виховного процесу відбувається за еволюційним шляхом. Так, навчання дітей у гуртках «Юний залізничник» у київських школах проходитиме із використанням сучасної комп’ютерної техніки, що дозволить дітям більш детально ознайомитися з технічними засобами залізничного транспорту. Окрім цього, щорічно виробнича база Дитячої залізниці помітно розширюється», - зауважив Олексій Кривопішин. «Зокрема, цього року було створено навчальний полігон, на якому представлений стрілочний перевід для широкої колії, буде встановлено вагонний візок, колісну пару та інші елементи рухомого складу», - додав начальник Південно-Західної.

  У свою чергу начальник Дитячої залізниці Валерій БРАЖНИК наголосив: «Такі нововведення значно підвищать ефективність навчального процесу у нашому закладі, адже діти будуть приходити на Малу залізницю лише у тому разі, якщо їм буде там цікаво, а цікаво їм буде, коли вони розумітимуть, чому їх вчать».

  Також під час урочистої церемонії відкриття літньої практики було відзначено п’ятьох юних залізничників, які стали переможцями конкурсу «Кращий знавець по професіях Київської дитячої залізниці». Ними стали в номінації «Кращий знавець господарства перевезень» - Олексій Пішко, «Кращий знавець локомотивного господарства» - Павло Красовський, «Кращий знавець вагонного господарства» - Назар Левчишин, «Кращий знавець колійного господарства» - Владислав Сліпченко, «Кращий знавець загального курсу залізниць» - Максим Кравченко. Їм було вручено дипломи переможців. А вихованці, які склали іспити на права машиніста та помічника машиніста, отримали відповідні посвідчення.

  Що ж приваблює дітей на Малій залізниці? Питаємо безпосередньо у самих винуватців свята - юних залізничників.

  Ганна Ковальова, 2-й рік навчання: «Насправді приваблює все. Форма, дисципліна, теоретичний курс навчання, однак найбільше - літня практика. Особисто я збираюся пов’язати своє життя із залізницею, можливо, стану диспетчером. Здається, у мене є до того хист».

  Максим Радченко: «Перш за все приваблює можливість взяти на себе відповідальність. Сьогодні я провідник, на мені велика відповідальність, однак я до неї готовий».

  А що думають про Малу залізниці її випускники?

  Сергій Стеблівський: «Я пішов до Дитячої залізниці виключно із цікавості. Пам’ятаю, як у дитинстві, бувало, стоїш на платформі і дивуєшся: як же ж воно так може бути, щоб багатотонний состав рухався і зі швидкістю 100 км/год… Наразі ж я вже закінчую 3-й курс Київського вищого професійного училища залізничного транспорту ім. В.І. Кудряшова, навчаюся на помічника машиніста. А на Дитячій залізниці працював машиністом і скільки б років не минуло, завжди повертатимуся сюди, адже вважаю, що саме Дитяча залізниця дала мені путівку до життя і допомогла побачити залізницю, так би мовити, із середини».

  І ось нарешті, найбільш очікувана мить - доповівши про готовність до нового сезону практичної роботи, начальник Дитячої залізниці Валерій Бражник просить дати дозвіл на його відкриття. Лунає гудок. Над паровозною трубою здіймається пара і перший поїзд з радісними і гомінкими пасажирами вирушив у путь. А разом із ними сотні хлопчиків і дівчаток відправляються в захоплюючу подорож до нових знань, нових відкриттів у неосяжну країну, ім’я якої - Залізниця.

  Щасливої дороги вам, юні залізничники!

  Анатолій РОМАНОВ, Олексій ГОРЯЧЕВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05