РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (7 травня 2010) 

 • Про синівську пам’ять, що непідвладна часові

  Я квапився на урочистості з нагоди відправлення Поїзда Перемоги. Вже у дверях редакційного кабінету ми зустрілися із головою Ради ветеранів війни та праці Управління Південно-Західної залізниці Н.В. МАЦІЄВСЬКОЮ. В руках у неї два аркуші, що перемежовані акуратними рядками. Дорогою на Центральний вокзал я встигну прочитати ті рядки. Вірші, проза, добрі слова на адресу залізничників та залізничниць, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної: П.С. Лєвашова, В.С. Хоперського, П.М. Курило, М.М. Горбача, О.П. Гуменюка, П.Г. Бабака, М.А. Коваленка, Г.І. Івашкевича, С.Т. Барнасюка, Н.К. Шевчука, В.О. Вороніної, Т.О. Сахно, О.І. Романчикової, В.М. Шепелевої, І.М. Федоренко, О.С. Треніс, Н.П. Некрасової. Теплі слова, яким було тісно на папері, налаштовували на урочисту подію.

  …Тих, хто зібрався шостого травня на першому пероні столичного вокзалу, об’єднувало не лише бажання взяти участь у велелюдному мітингу з нагоди відправлення до Москви на Парад Перемоги п’ятнадцяти сивочолих ветеранів Великої Вітчизняної. Десятки георгіївських стрічок на лацканах костюмів, блиск орденів та медалей на грудях визволителів, сотні і сотні червоних тюльпанів у руках присутніх, воєнні мелодії у виконанні Національного Президентського оркестру налаштовували на свято. Нехай і коротке, але довгоочікуване: 65 років злинуло після Переможної весни 1945-го. Це добра, знакова нагода знову повернутися душею до подій, що знаменували собою весну врятованого людства, подякувати тим, хто залишився на цій землі за свято, яке вони вибороли для наступних поколінь.

  Знайомимося. Серед ветеранів - двоє Героїв Радянського Союзу - це Іван КАЛІБЕРДА та Микола НЕВПРЯГА. Командир взводу 6-го окремого моторизованного понтонно-мостового батальйону (перша понтонно-мостова бригада, Степовий фронт) лейтенант Іван Каліберда у вересні 1943 р. в районі села Переволочна (тепер с. Світлогірське Кобелякського району, що на Полтавщині, з бійцями підлеглого йому взводу забезпечив успішне форсування Дніпра стрілковими підрозділами. А його бойовий побратим Микола Невпряга особливо відзначився при форсуванні Дунаю. Закріпившись на плацдармі, разом з однополчанами, відбив 16 атак фашистів. Батальйон, в якому воював червоноармієць М. Невпряга, впродовж доби знешкодив понад 550 ворожих солдат та офіцерів, величезну кількість бойової зброї та техніки. Були й інші величезні успіхи на полях битв…

  - Ми їдемо до Москви, щоб розділити нашу спільну радість із друзями з усіх республік колишнього Радянського Союзу, - наголосив голова делегації українських ветеранів контр-адмірал Юлій КОРОТКИН. - Хотілося б, щоб цей день Перемоги був віковічним для нашого народу, адже, якби не було 9 травня, не було б тих веселих та щасливих облич, які ми бачимо зараз. Ми їдемо з Перемогою!

  Серед тих, хто проводжав ветеранів до Москви, - перший заступник начальника Південно-Західної залізниці Віталій ЖУРАКІВСЬКИЙ, начальник галузевої пасажирської служби Олександр БОЛДОВ, перший заступник начальника Київської дирекції залізничних перевезень Михайло БОЙКО, голова Київського теркому галузевої профспілки Орест ЛОГОШНЯК.

  У всенародному характері свята, вшануванні переможців фашизму сьогодні якось по-особливому віддзеркалюються події тих грізних часів. У такому разі прийдешнім поколінням легше осягнути масштаби, наслідки та значимість війни, яка була Великою Вітчизняною.

  …Парад у Москві пройшов із тріумфом. Українські та закордонні мас-медіа не шкодували ефірного часу, щоб кожний свідомий громадянин планети Земля став причетним до великого історичного дійства. Як стало відомо, святкову подорож на ретро-поїзді під пісенний акомпанемент з репертуару воєнних років від російських артистів здійснили 9 травня 2010 р. ветерани. Состав з 10 вагонів, у голові якого був справжній паровоз часів Великої Вітчизняної, зробив коло пошани Малим кільцем Москви. Поїзд Перемоги зупинявся на ст. Москва-Сортувальна, яку розташовано неподалік від Поклонної гори. Саме тут ветерани з України залишили капсулу з рідною землею.

  Коли ця стаття готувалася до друку, до кабінету головного редактора завітала Надія Вікторівна Мацієвська. Вона висловила щиру подяку від імені ветеранів війни та праці, яких напередодні Дня Перемоги поздоровили керівники Південно-Західної магістралі, Дорпрофсожу, очільники лінійних підприємств та голови теркомів галузевої профспілки. Варті уваги, варті й поваги.

  Організовуючи урочисті проводи визволителів на Парад до Москви та теплу зустріч ветеранів, які повернулися з Білокам’яної на Центральний вокзал Києва 11 травня, залізничники Південно-Західної магістралі довели і такий факт: синівська пам’ять про творців Великої Перемоги непідвладна часові.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05