РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (7 травня 2010) 

 • Свято зі сльозами на очах

  Минулий тиждень пройшов під знаком 65-ої річниці Великої Перемоги. По всій Україні вшановували пам’ять загиблих і тих, хто вижив у м’ясорубці Великої Вітчизняної війни. Не лишилася осторонь цієї визначної дати і Південно-Західна залізниця.


  ВШАНУВАННЯ ВЕТЕРАНІВ

  «Ваш подвиг буде жити у віках та наших серцях. Низький вам уклін, дорогі наші ветерани. Бажаю вам щастя, здоров’я та довголіття!», - наголосив начальник Південно-Західної залізниці Олексій КРИВОПІШИН під час традиційної щорічної зустрічі із ветеранами-залізничниками.

  За стійкість та мужність, проявлені у роки Великої Вітчизняної війни, вагомий особистий внесок у справу виховання молоді та передачу досвіду молодим працівникам залізниці, з нагоди 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні керівництво столичної магістралі та Дорпрофсожу нагородило ветеранів почесними відзнаками різних ступенів.

  Окрім цього О.М. Кривопішин зазначив, що наказ про виплату матеріальної допомоги та вручення святкових подарунків стосується всіх 7436 ветеранів Південно-Західної магістралі. «Водночас, - додав начальник залізниці, - щоб ми не робили, цього завжди буде замало, порівняно з тим, що ви зробили задля Великої Перемоги, задля нашого мирного сьогодення».

  Урочисту церемонію нагородження, яка відбулася 6 травня в актовій залі Українського центру обслуговування пасажирів, продовжив святковий концерт. Однак пісні почали лунати ще до появи на сцені артистів. Не стримала своїх емоцій ветеран бойових дій Маргарита Колашник, яка саме цього дня мала їхати до Санкт-Петербурга і купувала квиток на поїзд в одній із залізничних кас. «Побачивши вас, мої любі, не втрималася і вирішила подарувати вам пісню», - зізналася вона.

  У далекому 43-му Маргарита Колашник добровольцем пішла на фронт, потрапила до Балтської дивізії. Саме там і почула пісню «Вологодська береза» у виконанні Клавдії Шульженко. Лише одним своїм голосом і чудовим виконанням Маргарита Сергіївна створила неймовірно зворушливу атмосферу в залі. Всі присутні були приємно вражені такою імпровізацією, тож не шкодували овацій.

  Святковий концерт розпочав відомий український композитор Володимир Бистряков, який виконував роль конферансьє. У своєму привітанні він зазначив, що геройство тих, хто бився із коричневою чумою, неможливо переоцінити. Водночас у бесіді із «Рабочим словом» артист зауважив: «На жаль, ми маємо констатувати, що ветерани для нашої держави завжди були і лишаються, як мовиться, нерентабельною статтею. Декларуються красиві обіцянки, однак до справи діло майже не доходить. Треба розуміти, що з таким ставленням до минулого у нас не може бути нормального майбутнього».

  Поділяє цю точку зору і народний артист України Володимир Гришко: «Дійсно, скільки залишилося тих ветеранів?! Хіба вони не варті того, аби хоча б у старості пожити добре!» Також всесвітньо відомий тенор наголосив, що для України вкрай небезпечно перекручувати історію і «бавитися в політичні інтерпретації історичних подій».

  Виступи артистів потішили ветеранів. А завершився концерт традиційною піснею - «День Победы».

  Подбало Управління Південно-Західної залізниці й про святковий обід, який, у свою чергу, не обійшовся без традиційних солдатської каші, фронтових 100 грамів та пісень під супровід акордеона.


  НІЩО НЕ ЗАБУТО, НІХТО НЕ ЗАБУТИЙ

  Варто наголосити, що вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни відбулося по всій Південно-Західній залізниці. Та окремо слід відзначити помітну роль у цих урочистостях молодого покоління майбутніх залізничників. Зокрема, у Київському вищому професійному училищі залізничного транспорту ім. В.І. Кудряшова відбулася традиційна урочиста лінійка на честь свята Перемоги.

  «Усі ті, хто боровся із загарбниками чи на передовій, чи у тилу, вони виборювали наше з вами майбутнє. Своїми надлюдськими зусиллями вони наближали день Великої Перемоги. Ми не в праві забувати про них. Більш того, нам є чому у них вчитися!», - наголосив директор училища Олександр МЕЛЬНИК.

  На лінійку завітав Іван Вінокур, який пройшов всю війну від початку до кінця і, вийшовши на пенсію, 17 років пропрацював в училищі начальником штабу цивільної оборони. Не дивлячись на поважний вік (ветерану пішов 92 рік), він знайшов у собі сили поділитися своїми спогадами про воєнні часи із майбутніми залізничниками.

  «Не варто перебільшувати значення патріотизму. Далеко не всі подвиги здійснювалися «За батьківщину, за Сталіна!». Чимало геройств відбувалося через страх потрапити до штрафних батальйонів. І це наша з вами непроста історія, яку ви маєте знати. Моє покоління віддало все, що могло, тепер ваші часи. Шануйте свою державу і зміцнюйте збройні сили України», - наголосив Іван Костянтинович, звертаючись до учнів училища.

  Про значення свята 9 Травня для молодого покоління, питаємо в учня І курсу 11-ої групи, майбутнього помічника машиніста Андрія Піскуна: «Все ж таки, мені здається, що моє покоління досить поверхнево ставиться до цієї дати, сприймає її як дещо далеке і не суттєве. Втім, на таких зустрічах, під час таких відвертих розповідей очевидців тих страшних подій, починаєш розуміти, що треба робити все, що тільки можна, аби такої трагедії більше ніколи не відбулося».

  А от і ще одне питання, яке хочеш-не хочеш, а виникає після зустрічей із ветеранами: а чи змогла б наша держава захистити себе у разі нападу, чи знайшлися б ті герої, які перемогли сильного і безжалісного ворога?..

  Отже, шануймо тих, хто, не шкодуючи себе, подарував нам право на життя! І цінуймо свою свободу!

  Олексій ГОРЯЧЕВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05