РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 18 (7 травня 2010) 

 • Велика потреба для суспільства


  провідний інженер Людмила МАМОШУК, інженер Сергій КОЛУМБЕТ, начальник учбово-методичного центру Раїса СОБОЛЬ, провідний інженер Олександр СТЕПАНЕНКО готуються до проведення занять.

  Слова, які винесено у заголовок, - далеко не гучний вираз, щоб заволодіти думкою шанованого журналістами читача. Це не патетика, а доведений факт: заходи, спрямовані на забезпечення достойних умов праці, а головне - для дотримання писаних та неписаних законів з метою збереження найдорожчого, що є на світі, - людського життя, варті розповсюдження. Якнайширшого!

  Ці думки народилися давно, а викласти їх на шпальтах газети залізничників вартує саме зараз. Хоча Тиждень охорони праці, який проходив упродовж останніх семи днів квітня, - вже історія, згадати про низку заходів, що проходили тоді, допоміг педагог. У офіційному листі на ім’я керівництва Південно-Західної залізниці директор Жмеринської загальноосвітньої школи №4 Михайло БІГУН переконливо доводить просту, на перший погляд, істину. Роз’яснювальна робота, яку проводять спеціалісти залізниці в дорожньому вагоні охорони праці для вихованців навчальних закладів та на підприємствах, що розташовані поблизу залізничних колій, - явище корисне. Важко не погодитися із шановним Михайлом Йосиповичем у тому сенсі, що ці зустрічі дуже потрібні для підростаючого покоління, адже в умовах щоденної виховної роботи з учнями у школі складно віднайти такий вражаючий наочний матеріал (спеціальні фільми, факти) про те, що може трапитись на залізниці при порушенні правил поведінки на колії.

  Піймав себе на думці з приводу того, що професіоналізм - це не лише доскональне знання секретів професії, але й висока відповідальність за доручену справу. Це особливо важливо на залізничному транспорті, де від дій кожного працівника залежить безпека життя тисяч і тисяч людей.

  Які ж заходи відбулися впродовж, приміром, квітня 2010 р., що провели фахівці служби охорони праці? Якщо зіставити робочий календар начальника Дорожнього учбово-методичного центру Раїси Соболь, провідних інженерів Людмили МАМОШУК, Олександра СТЕПАНЕНКА й інженера Сергія КОЛУМБЕТА, які проводять лекції з профілактики невиробничого травматизму з метою підвищення рівня усвідомлення громадянами правил безпечної поведінки на залізниці, стане зрозуміло: їхні зусилля не є марними. Лекції фахівців центру прослухали, крім учнівської та студентської молоді Шепетівщини та Козятинщини, головні інженери та фахівці з охорони праці підрозділів галузевої служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд, а також спеціалісти з Козятинської дирекції залізничних перевезень. Це справжній інтелектуальний капітал, моральні інвестиції у справу, яка, переконаний, допоможе уникнути багатьох ексцесів на залізничній колії. Отже, і квітень, і травень, як повідомили вашому кореспондентові у службі охорони праці Південно-Західної залізниці, для Раїси Іванівни, Людмили Ананіївни, Олександра Васильовича та Сергія Дмитровича видались успішними.

  І наостанок, завершальні рядки з листа від директора загальноосвітньої школи №4 м. Жмеринки Михайла Бігуна: «Користь від таких занять велика. І хотілось, щоб вони проводились систематично: у цьому є велика потреба для суспільства». Хіба можна сперечатися з думкою Михайла Йосиповича? Аж ніяк. А тепер про те, що керівництво Південно-Західної залізниці усвідомлено йде на витрати з експлуатації вагона з охорони праці. Кошти, довожу до вашого відома, чималенькі. І все ж вони постійно спрямовуються зі скарбниці Південно-Західної магістралі. Така справа є благородною. Як у народі кажуть, посієш вчинок - виросте звичка. Але оцінка людського життя - винахід не сучасний. Це поняття з’явилося в глибоку давнину, так само, як і хибне уявлення про те, що чиїсь життя цінніші за інші. Цивілізація дозволяє ствердно говорити: людське життя - понад усе. Проте досі нікому так і не вдалося вивести досконалу формулу визначення принципово невираховуваної суми, адже життя кожної людини - унікальне. Тому і безцінне. Для цивілізованого суспільства. Південно-Західна залізниця стоїть на сторожі кожної людської долі. Так є і так буде!

  Фото Валентини ЧЕЛЮСКІНОЇ

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05