РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 17 (30 квітня 2010) 

 • Пасажири столичної магістралі під надійним супроводом


  переможці конкурсу Оксана СТЕЦЮК та Геннадій ОБШИТИР

  Конкурс на звання «Кращий провідник» Південно-Західної залізниці засвідчив високий рівень теоретичних та практичних знань провідників та продемонстрував передумови до вдалого виступу нашої магістралі на Всеукраїнському конкурсі, що відбудеться наприкінці травня у Харкові.

  Уточнимо, даний форум проходить втретє і вже став для Південно-Західної традиційним. Відбувається він у два тури. Нагадаємо, перший тур проводиться на місцях, а другий, фінальний, передбачає змагання переможців місцевих перегонів. Під час цьогорічного конкурсу, що відбувся минулого тижня в актовій залі Південного вокзалу ст. Київ-Пасажирський, взяли участь вісім провідників, які представили вагонні дільниці станцій Київ-Пасажирський (ВЧ-1), Жмеринка (ВЧ-2), Хмельницький (ВЧ-3), а також моторвагонні депо Фастів (РПЧ-8) і Чернігів (РПЧ-10). Боротьба була запеклою, однак коректною і, що найголовніше, цікавою для журі і глядачів.

  Конкурс проводився у чотири етапи, втім з огляду на те, що перший етап передбачав тестування і перевірку теоретичних і практичних знань учасників, змагання почалися із зосередженої тиші. Другий етап мав назву «Завдання від членів журі». Кожен з конкурсантів мав дати правильну і розгорнуту відповідь на одне питання, що стосується специфіки роботи у пасажирському сервісі. Саме з цього моменту визначилися лідери змагання, які вчасно скористалися можливістю доповнювати відповіді своїх опонентів. Особливих успіхів у цьому досягли провідник ВЧ-3 Дмитро ГРОМІЙЧУК і провідник РПЧ-8 Оксана СТЕЦЮК. Загалом другий етап показав, що всі учасники фахово підготовлені, і питання від членів журі для них не стали несподіванкою.

  Окремо хотілося б відзначити вміння конкурсантів із честю виходити зі складних ситуацій. У разі, якщо відповідь потребувала доповнення, учасники не грали у мовчанку, а наводили конкретні приклади, демонструючи широкі знання з теми. Отже, екватор перетнули - перерва.

  У кулуарах зустрічаємо одного з переможців минулорічного конкурсу - провідника ВЧ-3 Олега ТОМУСЯКА. Він зізнався, що перемога додала йому впевненості у власних силах і помітно підняла авторитет серед колег. «Як на мене, даний конкурс, по-перше, це можливість продемонструвати свої знання і представляти рідну залізницю на Всеукраїнських змаганнях, а по-друге, - це непогане і корисне дозвілля», - додав Олег Томусяк.

  Найбільш очікуваним і популярним, звісно, виявився третій етап конкурсу - «Домашнє завдання» (дії провідника у нестандартних ситуаціях). Тут вже, дійсно, фантазія провідників та їхніх команд підтримки розігралася не на жарт. З огляду на те, що третій етап є найбільш творчим, ажіотаж серед глядацької аудиторії був шаленим. Відтворення нестандартних ситуацій, на кшталт проїзд у поїзді безквиткових пасажирів із неповнолітніми дітьми, нетверезий чоловік у купе із молодою жінкою, намагання перевезти негабаритну ручну поклажу, або ж допомога літній людині, яка подорожує із домашніми тваринами тощо, супроводжувалося театралізованим дійством. Справжньою несподіванкою став східний танець у виконанні трьох молодих і тендітних працівниць з РПЧ-8. Чоловіки не скупилися на оплески.

  До того ж, на меті організаторів конкурсу було також бажання перевірити вміння провідників спілкуватися. Тому останній етап полягав у наданні пасажирам сервісних послуг. Врешті-решт, він продемонстрував прогалини у підготовці деяких конкурсантів. Виявилося: не всі провідники вільно володіють літературною мовою і здатні якісно презентувати той чи інший товар, або ту чи іншу послугу.

  «Так, дійсно, у комунікативній сфері є певні проблеми. Найпоширеніша серед них - суржик. Ми ставимося до цього досить прискіпливо. Так як і до зовнішнього вигляду провідників та їхнього вміння толерантно ставитися до пасажирів. Слід пам’ятати, що провідники представляють нашу залізницю і у певному розумінні є її обличчям», - зауважив заступник начальника галузевої пасажирської служби з вокзального господарства Олексій СТЕПАНЕНКО. Водночас він зазначив: «Сьогодні наші провідники продемонстрували високий рівень як теоретичних, так і практичних знань. І цей захід покликаний саме для цього. З огляду на результати змагань, переконаний, що на конкурсі Укрзалізниці провідники нашої магістралі зможуть достойно виступити. Звісно, сьогоднішня перемога також має сприяти подальшому розвитку кар’єри працівника».

  По закінченню четвертого етапу відбувся підрахунок балів кожного з учасників. За його результатами визначилися переможці. Отже, серед працівників галузевої пасажирської служби призові місця розподілилися наступним чином: третє місце - Оксана ЧУМАК (ВЧ-2), друге місце - Олег БУБЕЛО (ВЧ-3), перше - Геннадій ОБШИТИР (ВЧ-2). За словами останнього, перемога далася йому нелегко, адже опоненти виявилися сильними. «Та все ж таки я вважаю думку членів журі стосовно моєї кандидатури правильною. До конкурсу я підійшов не лише як до змагань на знання, але і спробував додати трохи гумору, який зазвичай рятує мене у складних ситуаціях», - підбив підсумки Геннадій Обшитир.

  Що ж до працівників галузевої служби приміських пасажирських перевезень, то два призові місця поділили між собою дві Оксани - СТЕЦЮК (РПЧ-8) і БОРОДАВКІНА (РПЧ-10) відповідно. «На майбутнє хотілося б, щоб глядачів було більше, адже даний конкурс передбачає і сценічне дійство, а тут підтримка аудиторії вкрай важлива. А от власній перемозі я найбільше завдячую своєму колективу, зокрема нашому бригадиру Наталії Шейко», - сказала Оксана Стецюк.

  Під час церемонії закриття конкурсу заступник начальника столичної магістралі - начальник галузевої пасажирської служби Олександр ТОЛКАЧОВ запевнив, що покладені на себе зобов’язання щодо винагороди переможців керівництво залізниці виконає. Окрім цього, разом із заступником голови Дорпрофсожу Олександром ЧАБАНЕНКОМ вони висловили надію, що тенденція до підняття рівня підготовки серед конкурсантів збережеться і в майбутньому. «Проведення подібних заходів має стимулювати провідників до підвищення власної кваліфікації», - наголосив Олександр Толкачов.

  Отже, вітаємо переможців і бажаємо їм успіхів у найближчому конкурсі на звання «Кращий провідник» Укрзалізниці!

  Олексій ГОРЯЧЕВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05