РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 16 (23 квітня 2010) 

 • Акцент на околодок

  Вінницька дистанція колії, яку очолює Олександр ОНИЩУК, відноситься до найбільших на нашій залізниці. Її фахівці обслуговують 350 км розгорнутої залізничної колії, 100 км під’їзних і майже 120 км станційних колій. А працює у цьому колективі майже 600 фахівців, із яких 128 - жінки. Вони об’єднані у п’ять дільниць, які складаються з 15 околодків.


  КОШТИ ВИТРАЧЕНО. ЩО ЗРОБЛЕНО?

  Це статистика. А тепер факти. Минулого року, на відміну від багатьох попередніх, у колійному господарстві, яким опікується Вінницька дистанція, виконано доволі великий об’єм робіт, спрямованих на покращення технічного стану колії. Зокрема, на перегоні Сосонка - Вінниця-Вантажна проведено модернізацію восьми з половиною кілометрів непарної колії. Таку ж відстань сталевої магістралі, але у напрямку Вінниця - Зятківці, капітально відремонтовано. Та найбільший об’єм робіт, виконаних на цій дистанції, спрямовано на ліквідацію «вихлюпів» та очищення щебеню, закладеного у верхню будову колії. Якщо ці дільниці скласти, то їхня загальна довжина сягне майже 19 км. Чимало?! Ще б пак! Окрім того, на станціях замінено сім старих стрілочних переводів на нові, оновлено багато пасажирських платформ на зупинках електропоїздів та дизель-поїздів, проведено й інші роботи.

  При цьому під час виконання всіх виробничих завдань у дистанції минулого року не допущено випадків травмування працівників та й грубих порушень норм охорони праці. Завдяки чому вдалось досягти таких результатів? Відповісти на поставлене запитання прошу начальника сектору охорони праці Вінницької дистанції колії Олександра ОБУХОВСЬКОГО.

  - Минулого року на заходи з охорони праці було витрачено 338 тисяч гривень, - зазначив мій співрозмовник. - Значну частину із них використано на атестацію робочих місць. І на сьогодні практично всі вони пройшли таку процедуру. Це означає, що остаточно визначено, за яку роботу необхідно надавати додаткову відпустку, раніше загальновизначеного терміну надавати пенсійне забезпечення тощо. Для усіх, кому необхідно, було закуплено робочий одяг та взуття. Проведено й інші заходи, що потребували певних матеріальних витрат. Та головний акцент у роботі з охорони праці ми робили на низові ланки - дільниці та околодки.

  Цікавило мене й те, що саме зроблено у цих структурних підрозділах для покращення охорони праці. Для цього відвідав деякі із них, щоб на власні очі побачити.


  ЯКЩО ЗАВДАННЯ Є КОНКРЕТНИМ…

  У споруді на ст. Гнівань, де розташовано штаб дільниці під керівництвом Олександра ЛУК’ЯНОВА, проведено капітальний ремонт побутових приміщень. На це за окремою програмою, затвердженою начальником нашої залізниці, витрачено 90 тис. грн. Причому, витрачено по-господарськи - на створення належних умов праці та відпочинку. Тут облаштовано кімнату, де можна пообідати. Також є душова кабіна, санвузол, сушарня для одягу, роздягальня із індивідуальними шафами. Словом, усе належне. На дільниці оформлено куточок з охорони праці, в якому щоденно, перед початком трудового дня, проводяться інструктажі, і кожен працівник розписується у спеціальному журналі за те, що його ознайомлено із правилами безпеки при виконанні тих чи інших робіт.

  Ще більше - 100 тис. грн. витрачено на капітальний ремонт побутових приміщень дільниці на ст. Голендри. Тут також зроблено усе належне для фахівців, які трудяться на визначеній для них території. А майстер Федір ШАРАТА також щоденно проводить інструктажі з охорони праці. Причому, не загальні - про порядок роботи на коліях, а звертає увагу на особливості виконання кожного конкретного завдання.

  Такі ж інструктажі в куточках з охорони праці проводяться й на інших дільницях, зокрема на тих, які очолюють Микола ДЕМЧИШИН, Анатолій ЧЕРНАТА.

  Нинішнього року більше уваги вирішено приділити найменшим структурним підрозділам - околодкам. На двох із них - а це на ст. Кордишівка, який очолює молодий спеціаліст Олександр ЧОРНИЙ, та на ст. Гулівці, під керівництвом Ігоря ЯЩУКА, заплановано також провести капітальний ремонт побутових приміщень. Тож і тут буде покращено умови для роботи та відпочинку під час обідньої перерви. Усі куточки з охорони праці оформлено за сучасними вимогами. Тут щоденно проходять інструктажі, під час проведення яких бригадири дають настанови кожному із підлеглих. При цьому враховують не лише характер роботи, яку належить виконувати, а й досвід, трудовий стаж і навіть характер кожного монтера колії.


  НАЙБІЛЬШ ДІЄВІ МЕТОДИКИ

  Варто зауважити й на те, що начальник дистанції, його заступники, фахівці сектору охорони праці, часто перебуваючи в околодках та на дільницях, перевіряють, як проводяться інструктажі, дають відповідні настанови працівникам, зосереджуючи увагу на вимогах керівних документів, розповідають про випадки травматизму. І такий підхід виявляється найдієвішим. Тому що є можливість проінструктувати кожного монтера колії, кожного працівника дистанції безпосередньо на їхніх робочих місцях.

  Зазначимо, що всі необхідні заходи проводяться й у масштабі дистанції колії. Тут обладнано сучасний клас з охорони праці, який визнано одним із кращих на нашій залізниці. Днями колектив, який очолює Олександр Онищук, перевіряла спеціальна комісія. І за її висновками, наголосимо ще раз, у Вінницькій дистанції колії не допущено грубих порушень з питань охорони праці. Це значить, що акцент на низові ланки, який зроблено у цьому структурному підрозділі нашої залізниці, - вірний і найбільш дієвий.

  Никифор ЛИСИЦЯ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05