РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (16 квітня 2010) 

 • Дарницька пастка


  Минулого тижня відбулося традиційне вшанування пам’яті загиблих під час бомбардування на ст. Дарниця. У ніч з 7 на 8 квітня 1944 р. протягом 40 хвилин від нищівного вогню німецької авіації загинуло майже три тисячі чоловік. Другу станційну зміну у кількості 350 залізничників було вбито у перші хвилини атаки...

  «Від того трагічного дня минуло вже 66 років, однак і донині чути відгомін страшних подій. Ми не маємо права забувати тих, хто загинув тієї ночі. Вони віддали свої життя за наше майбутнє», - сказав начальник ст. Дарниця Володимир МІШИН, відкриваючи пам’ятний мітинг. Також він зазначив, що наразі триває збір коштів на встановлення пам’ятного меморіалу залізничникам, які загинули за роки Великої Вітчизняної війни. Безжалісна статистика свідчить, що ця цифра наближена до 1 млн. людських життів.

  Все менше і менше залишається тих, хто бачив на власні очі увесь масштаб трагедії. «Рабочему слову» вдалося поспілкуватися із очевидцями нічного бомбардування. Сестрам-близнючкам Марії та Галині Шкура було тоді по 11 рочків. На все життя вони запам’ятали, як складали останки померлих до братської могили.

  «Це було суцільне пекло. Всюди рвалися бомби, вокзал був у вогні. Стояв страшенний крик. Колії летіли у небо. Це наче побиття лежачого - станція була заповнена составами і ешелонами, і з цієї пастки нікуди було подітися! А бомбардування відбувалося у п’ять чи шість заходів», - згадує зі сльозами на очах Марія.

  «Уся Дарниця щедро полита кров’ю. Уранці нам із сестрою довелося складати останки померлих до братської могили. З тих пір ми кожного дня просимо Бога, аби таке горе більше ніколи не повторилося у нашій державі», - додає Галина Шкура.

  Під час мітингу відбулася й презентація майбутнього меморіалу, який представлятиме собою залізничника, який ніби намагається приборкати розірвані снарядами колії. А тоді, після нальоту фашистів, так і сталося. Не дивлячись на те, що станція була зруйнована вщент, наступного дня по першій колії транзитом промчався состав із зброєю для фронту. Залізничники вкотре продемонстрували стійкість духу і силу волі.

  Як відомо, у цьому році Південно-Західна відзначатиме своє 140-річчя. З цього приводу планується відкрити музей історії магістралі. Один з експонатів буде присвячено квітневій трагедії на ст. Дарниця, яку, до речі, протягом війни бомбили 2662 рази! Це буде панорама тих подій. Отже, «Рабочее слово» ще повертатиметься до цієї сумної сторінки в історії нашої залізниці.

  Як стало відомо, незабаром заплановано спорудження єдиного в своєму роді пам’ятника «Залізничної Слави» на місці масового поховання залізничників та військовослужбовців у Києві. Подібного пам’ятника немає ні в Україні, ані на теренах колишнього Радянського Союзу, ані в Європі. Громадська організація спілки ветеранів-залізничників звертається до всіх небайдужих з проханням допомогти зібрати необхідні кошти.


  Усі, кому не байдужа пам’ять наших батьків, можуть зробити свій внесок в цю благородну справу за реквізитами:

  поточний рахунок №26005119136 «Експрес-Банк», МФО 322959, код ЗКПО 20053145, код отримувача 35837971, громадська організація ветеранів війни і праці Дарницького залізничного вузла; благодійні внески на будівництво меморіалу.

  Про кожного, хто зробить благочинний внесок, буде згадано у «Книзі пам’яті», що вічно зберігатиметься у музеї станції Дарниця, повідомила прес-служба Південно-Західної залізниці.

  Олексій ГОРЯЧЕВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05