РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (16 квітня 2010) 

 • Професія і покликання. Провідник-бригадир

  Чомусь завше згадую про представників пасажирського приміського господарства, коли сідаю до електропоїзда підвищеної комфортності №824 Київ - Луцьк, що приходить і відправляється точно за розкладом. Та й діти в Луцьку, зустрічаючи, знають, що приїду вчасно.

  Якось зібрався до столиці Волині. Квиток трапився у вагон №6, і, як згодом виявилося, у так званий бригадирський. Начальник поїзда чемно попросила пред’явити ще й посвідчення інваліда. Подаю книжечку, а від питання не втримався:

  - Навіщо? Адже касиру подавав, пересвідчилась...

  - Перш за все, так вимагають інструкції. А по-друге, всілякі пасажири трапляються. Отримують квиток за посвідченням пільговий, а до вагона зайти і їхати прагне хтось другий. Проходьте, будь-ласка, і займайте своє місце.

  У вагоні пасажирів небагато. Отож, розговорились з бригадиром Мариною БОБЧУК. Прізвище й ім’я, благо, дізнатися неважко: необхідна інформація на бейджику. Оповідає, що після закінчення технікуму вже більше двадцяти років працює на транспорті.

  «Ого, - мимохідь виникла думка, - це ж скільки доріг «намотала» ця тендітна жіночка, скільки ночей недоспала!».

  - Різне трапляється у дорозі, - не поспіхом оповідає. - Часом таке, що комусь і не присниться. Якось їхала до Рівного пара наречених з невеликим почетом. Вона ще навіть у весільній сукні. Скільки там тієї дороги від Шепетівки, а виходили ворогами - встигли погиркатися…

  І саме на цих словах із сусіднього вагона, хитаючись, причалапує дебелий чолов’яга, і одразу до провідниці:

  - Де поділа мої куртку і сумки? Не встиг до друга перейти, як не стало…

  - Та ви ж не з мого вагона…

  Ледве заспокоїла. Зв’язалася з провідниками інших вагонів. І виявилося, що пасажир забрів у шостий з іншого.

  - Зазвичай п’яних у вагони, щоб не мати зайвої мороки, прагнемо не пускати. Та й міліція стежить. Особливо на шепетівському вокзалі. Та й у поїзді розпивати спиртне не дозволяємо. А цей якось крадькома причастився, ось і, як на Волині говорять, блуд напав…

  Розмова розмовою, а в бригадира клопоту вистачає. Мало того, що у своєму шостому має бути все до ладу, та ще й за увесь потяг відповідає. Дякуючи долі і, вочевидь, начальству та й самій Марині Михайлівні, колектив провідників підібрався працьовитий, дружній. З гордістю називає колег: Марію Богданову, Галину Попову, Тетяну Приступу, Любов Балагуру, Любов Михальчук, Тетяну Поліщук, Галину Гриценюк. А я тим часом, як мовиться, мимохідь озираю вагон: на кріслах - серветки, на підлозі - килим чистенький-чистенький, хоч хто знає, скільки ніг за поїздку на нього наступило.

  А ось і кінцева зупинка - Луцьк. Зичу щасливої зворотної дороги, дякую за комфортну поїздку. А на пероні вже черга до вагона. Певен, що на своїх зупинках сходити пасажири будуть з таким же чудовим настроєм.

  Олександр ЦАРИК
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05