РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (16 квітня 2010) 

 • Чудовий шанс

  Будемо об’єктивними: питання працевлаштування для молоді в наш час - неабияка проблема. Для 64 випускників Київського технікуму залізничного транспорту (КТЗТ), яких запрошено працювати на Південно-Західну залізницю, це питання вирішено. У цьому довелося пересвідчитися під час нещодавнього розподілу студентів - тепер уже спеціалістів з організації руху поїздів та вагонного господарства.

  - Молоді фахівці-залізничники, в основному, будуть працевлаштовані на дільниці з експлуатації сталевих магістралей та у підрозділи з технологічного утримання рухомого складу, - сказав у розмові начальник відділу перепідготовки та підвищення кваліфікації служби кадрів, соціальних питань та навчальних закладів Південно-Західної залізниці Гурген ВАРТАНЯН. - Задача нашої служби у тому, щоб зберегти кадровий потенціал. Через економічні негаразди люди у нас звільняються, хто - за власним бажанням, дехто - на пенсію. Одне слово, чисельність кадрів природним чином скорочується. На зміну їм мають прийти фахово підготовлені спеціалісти, а не випадкові люди з ринку праці, які залишились без роботи в інших галузях економіки. Саме тому ми проводимо прискіпливий відбір тих, хто бажає працевлаштуватися. І в першу чергу, вирішуючи кадрові проблеми, віддаємо перевагу випускникам залізничних вузів та технікумів. Адже розуміємо: це кваліфіковані кадри, які, обравши навчальний заклад, свідомо пов’язали власне майбутнє із залізницею. Таким чином ми не лише зберігаємо, але і покращуємо фаховий потенціал Південно-Західної магістралі. А це, погодьтеся, запорука успішної роботи галузі.

  …У просторому кабінеті йде некваплива розмова з кожним із випускників. Серед членів комісії - керівники служби кадрів, соціальних питань та навчальних закладів, керівники залізничних дирекцій, галузевої служби вагонного господарства.

  Відчувається, що всі випускники, юнаки та дівчата, готувалися до цієї не пересічної в їх житті події, як кажуть, і з точки зору зовнішнього вигляду, і з погляду на душевний настрій. Для себе відмітив: кожний з них заходив до аудиторії із явним бажанням проявити себе з кращого боку та отримати путівку у життя з рук начальників відділів кадрів дирекцій столичної магістралі. Як там не є, а подія урочиста.

  - У технікумі вчиться, в основному, молодь з лінії, де праця на залізниці - основа благополуччя, - констатує заступник директора КТЗТ Володимир БІЛИК. - Студенти усвідомлюють: самореалізуватися зможуть, отримавши саме залізничний фах. У минулі роки були і такі особи, хто не бажав пов’язувати власне майбутнє із сталевими коліями. Зараз відмов практично немає. В умовах кризи саме залізничний транспорт виступає у ролі роботодавця, який може забезпечити стабільність та підтримку на початку залізничної кар’єри. Більшість з випускників бажають вчитися далі у галузевих вузах, при чому на заочних відділеннях. У такому разі можна поєднувати і роботу, і навчання.

  Тепер про цікаве із студентського життя. Спілкуючись із цьогорічними випускниками технікуму, Василем ГОНТОЮ та Володимиром ГНАТЮКОМ, з’ясую, що під час їхньої практики відповідно на станціях Журавлівка та Білокоровичі вони отримали суттєвий досвід. Працюючи як оператори при черговому по станції, сигналістами, черговими по переїзду, складачами поїздів, прийомоздавальниками вантажу тощо, юнаки підготували, на їхнє переконання, стартові майданчики для власних професійних кар’єр. Між іншим, і В. Гонта, і В. Гнатюк днями стали студентами стаціонарного відділення Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту.

  Прийшов час обирати… Як виявилося, знання і досвід простеляють перед майбутніми інженерами добрий шлях. Хтось вирішив вчитися у вузі на денному відділенні, але більшість є студентами заочних факультетів.

  Цілком зрозуміло, кожному з учорашніх студентів Київського технікуму залізничного транспорту, перед тим, як досягти певного професійного статусу, піднятися кар’єрними сходинками, прийдеться скуштувати не один пуд солі… Це їх не лякає: на дворі ринок.

  За словами сестер-випускниць Олени та Яни РЕКА, які успішно закінчили навчання у технікумі, перспектива працювати за фахом дозволяє сподіватися на подальше навчання у галузевих вищих навчальних закладах. Обидві сестри мріють про кар’єру, пов’язану із роботою на залізничному транспорті. Сподіваємось, так і буде.

  Головним в ситуації із цьогорічними випускниками є те, що офіційне працевлаштування молодих спеціалістів можуть собі дозволити не всі галузеві технікуми. Проте для колишніх студентів КТЗТ 2010 р. цю задачу розв’язано. Завдяки шансу, наданому випускникам Південно-Західною залізницею.

  Віктор ЗАДВОРНОВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05