РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 10 (16 березня 2007) 

 • Нагородження з нагоди 8 березня

  Виповнилося уже двадцять років з того часу, як припинилась війна в Афганістані за участю радянських військ. І той, хто ще зовсім молодим перебував на тій війні, досяг щонайменше сорокарічного віку. Багатьох з них уже й немає серед живих. А що буде через десять, двадцять років?

  Щоб не втратити пам’ять про тих, хто не повернувся з війни в Афганістані, залишити правдиві свідчення про ті події, є лише один спосіб - викласти усе на папері.

  Такою справою вже багато років займається учасник бойових дій, колишній редактор військової газети, яка виходила в Афганістані, заслужений журналіст України Анатолій ГОНЧАР. Він створив уже 12 книг, у більшості з яких розповідається про події, що відбувались під час «неоголошеної» війни та про її безпосередніх учасників. Серед них - дві книги Пам’яті - про загиблих вінничан та воїнів-авіаторів.

  Днями вийшов із друку ще один літопис Анатолія Григоровича, який носить назву: «Вінничани - воїни-інтернаціоналісти, воїни-миротворці». Це - своєрідний фотоальманах про тих подолян, які у різні роки, перебуваючи у складі військових формувань, «відвідували» країни, де відбувались збройні конфлікти. А були це - введення радянських військ до Угорщини, Чехословаччини, Афганістану..., або миротворчі місії у складі об’єднаних сил ООН у Югославії чи Ліберії. Та всюди нашим землякам, одягнутим у солдатські чи офіцерські однострої, довелось займатися нелегкою військовою справою.

  У книзі зібрано світлини, можна сказати, фотодокументи про ті буремні події і про їх учасників. Також тут відображено й повоєнне життя «афганців» із Вінниччини. А це - і мітинги-реквієми під час відзначення роковин виведення військ із Афганістану, і фоторозповіді про інші заходи, в тому числі й про відпочинок та оздоровлення учасників бойових дій. Словом, відображено життя таким, яким воно було.

  Книга щедро проілюстрована, зі смаком оформлена, має привабливий вигляд та й доволі змістовна, насичена цікавою інформацією. Тож, думається, вона припаде до серця не лише причетним до тих подій, а й широкому загалу.

  Так співпало, можливо, й невипадково, що днями у Вінниці побачила світ іще одна книга про воєнні події в Афганістані. Вона носить назву «Нас винты поднимут над землёй афганской...» (російською мовою).

  Її автори - військові журналісти Анатолій ТРИГУБ і Віктор ГЕДЗЬ під керівництвом редактора Миколи ПОПЛАВСЬКОГО. Вони підготували збірку нарисів, замальовок про учасників афганської війни. Здебільшого - це військові льотчики, але й про інших фахівців йдеться у книзі.

  Цікавим у цьому виданні є й те, що авторами окремих творів виступили й ті, про кого розповідається у цій книзі. Так генерал-майор запасу Володимир АЛЄКСЄЄВ, який в Афганістані командував авіаційним полком, написав свої спогади-роздуми про побачене та пережите на тій війні. Те ж зробив і ще один військовий льотчик, полковник запасу Сергій ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ. Він розповідає про деякі, майже анекдотичні випадки, що траплялись в Афганістані. А генерал-майор запасу Володимир СТЕПАНЕНКО, який все військове життя віддав авіаційно-технічному забезпеченню, викладає свій бойовий досвід, здобутий в Афганістані. З ним буде приємно ознайомитись молодим авіаційним фахівцям. Утім, книга розрахована на широке коло читачів. Вона, як і згадана вище, містить у собі пам’ять, відображену на папері. До якої варто доторкнутись своїм серцем.

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05