РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 15 (16 квітня 2010) 

 • «Батькам не слід приховувати від лікарів хвороби своїх дітей»


  головний педіатр Південно-Західної залізниці Ірина ПИЛИПЕНКО

  Дитяча поліклініка є структурним підрозділом Дорожньої клінічної лікарні №1 ст. Київ і обслуговує пацієнтів від перших днів життя до 18 років. На сьогодні на обслуговуванні поліклініки перебувають 5113 дітей. У закладі працюють високо-кваліфіковані фахівці з 18 медичних спеціальностей.

  Про систему відправки дітей на відпочинок до літніх таборів, про напрямки та особливості діяльності дитячої залізничної поліклініки, про ведмежу послугу, яку батьки можуть зробити своїм дітям, та про інше «Рабочему слову» розповіла головний позаштатний педіатр Південно-Західної залізниці Ірина ПИЛИПЕНКО.

  - Пані Ірино, у чому полягає принципова відмінність вашої поліклініки від міських?

  - Основна відмінність полягає у розширеному віковому цензі. У міських поліклініках юних пацієнтів обслуговують до 14 років, після чого переводять їх до підліткового відділення дорослої поліклініки. З чим це пов’язано? Напевно, зі вступом дитини, у так званий, перехідний період. Утім, це доволі відносно. Натомість ми працюємо з дитиною до моменту виповнення їй 18 років. Ця практика у нас існує давно і дає позитивні результати. Також така система до вподоби батькам, адже вони розуміють, що контролювати фізичний і психологічний стан дитини набагато легше, коли її, як ми кажемо, ведуть одні й ті ж самі фахівці. Окрім цього, слід зауважити, що трапляється і так, що ті ж самі «діти» одружуються у 17 років, вагітніють, народжують і приходять до нас уже зі своїми власними діточками. У такий період особливо важливо, аби лікар знав усю історію розвитку пацієнта.

  Ще одна принципова відмінність полягає у доступності медичного обслуговування. Тобто, завітавши до нас на прийом, пацієнт цілком може розраховувати: його приймуть в порядку живої черги. Йому не доведеться ходити по спеціалістах упродовж декількох днів і заздалегідь виписувати талончики.

  - З Ваших слів виходить, що у закладі немає плинності кадрів.

  - Чого нема, того нема! Скажімо так, у нас поповнюється штат. Зокрема, це відбувається за рахунок приходу нових фахівців. Втім проблеми нестачі кадрів у нас не існує. Навпаки, чимало спеціалістів виявляють бажання працювати у нас. Однак слід зауважити, що високому рівню організації роботи персоналу поліклініки зокрема та й в цілому всього закладу маю завдячувати своїй попередниці Наталі Бадюл. На жаль, Наталя Аврамівна цього місяця пішла з життя, втім залишено відмінно працюючий механізм.

  Щорічно протягом п’ятьох змін у відомчому таборі «Променистий» м. Євпаторія у середньому відпочиває 2000 дітей віком від 7 до 14 років. Кваліфікованим медичним персоналом табір забезпечують медичні установи Південно-Західної під пильним наглядом Ірини Пилипенко. Сторонніх або некваліфікованих лікарів до дітей не допускають.

  - До переходу минулого року на посаду завідувачки Ви працювали кардіологом у поліклініці, а також неодноразово їздили у відрядження до табору «Променистий» як лікар-педіатр.

  - Саме так. Наразі поєдную посади лікаря-кардіолога і завідувачки. Таким чином формую склад медперсоналу для роботи у таборі.

  - Незабаром літні канікули. Пропоную детальніше зупинитися на процедурі відправлення дітей на відпочинок.

  - По-перше, діти, які їдуть до табору, повинні мати при собі всі необхідні документи. Комплекс медичних дозволів має назву «Довідка для від’їжджаючого до оздоровчого табору». У ній вказано повне ім’я дитини, її рік народження, реальне місце проживання і заклад, в якому вона навчається. Це потрібно для того, аби у разі виявлення у дитини інфекційного захворювання попередити розвиток епідемії на місцевому рівні. Також цей документ має вміщати у себе висновок дерматолога, перелік необхідних щеплень, інформацію щодо того, чи не перебуває дитина на диспансерному обліку, а також чи не має у неї протипоказань до відвідування табору. Всі необхідні довідки можна отримати або в нашому закладі, або за місцем проживання. Втім, з огляду на те, що до табору їдуть спеціалісти з нашої поліклініки, проходження медогляду саме у нас сприяє подальшій роботі. Адже у такому разі педіатри знають дітей і знайомі з їхніми медичними історіями.

  - Який контингент відряджається до «Променистого» і в чому полягають його функції?

  - До табору, на кожну з п’яти змін, їдуть один лікар-педіатр та дві медсестри, які до цього проходять чіткий інструктаж. Колег забезпечено спеціальною валізою з усіма засобами, необхідними для надання невідкладної допомоги. Зазначу, мова йде про єдиних медпрацівників у таборі. Саме вони й супроводжують дітей у поїзді. Їхнє відрядження починається ще з перону вокзалу під час перевірки довідок. Також вони ще раз перевіряють дітей на наявність у них педикульозу. Під час ретельного знайомства медперсоналу, скажімо, із «особовим складом», можуть виникнути ситуації, коли дитину доведеться зняти з поїзда. Подібна ситуація може виникнути також у разі виявлення серйозного захворювання або через встановлення невідповідності довідки.

  Сприяти якості роботи медперсоналу мають і батьки, надаючи вичерпну інформацію про фізичний і психологічний стан своєї дитини. Втім, непоодинокі випадки, коли батьки грають з лікарями в мовчанку, в кінцевому результаті роблячи власним дітям ведмежу послугу.

  - Отже, Ви маєте на увазі, що іноді лікарям надаються «липові» довідки?

  - І таке трапляється, однак найчастіше батьки просто замовчують діагнози своїх дітей. Це досить небезпечно. Для того, щоб було зрозуміло, наведу один приклад з власного досвіду. Декілька років тому у таборі в однієї дівчинки не на жарт «розігралася» бронхіальна астма. Спровокувала напад, скоріш за все, амброзія, яка, як відомо, є дуже сильним алергеном. До речі, зараз біля табору цієї рослини вже немає. Так от, ми телефонуємо мамі дівчинки. Мама божиться, що ніколи бронхіальної астми у її дитини не було. А дівчині стає все гірше. Їй було настільки зле і її так роздуло, що нам так, на щастя, і не вдалося влучити у вену, аби ввести фізрозчин. Отже, цей метод лікування відклали. Застосовували відповідні медикаменти. Аж раптом… телефонує мама і повідомляє, що її дівчинці ні в якому разі не можна колоти фізрозчин, адже він може викликати зупинку серця. Такий стан, виявляється, траплявся з її донькою раніше. Уявляєте, що б могло статися, якби ми застосували перший метод?!

  Частенько батьки замовчують не лише різноманітні алергічні реакції своїх дітей, а й енурез, судоми, і навіть епілепсію, вважаючи, що з такими захворюваннями дітей не візьмуть до табору. Щодо епілепсії, то тут, дійсно, є певні нюанси. Кожний випадок слід розглядати окремо. Треба дивитися, коли був останній напад, що його спровокувало, а також, як дитина зможе адаптуватися в новому колективі. Стосовно «енурезників», то достатньо лише повідомити лікаря про наявну хворобу. Все ж таки слід розуміти, що «Променистий» це оздоровчий, а не лікувальний табір.

  Варто також зазначити, що дитяче відділення ДКЛ №1 ст. Київ у літній період частково перетворюється на табір.

  - Завдячуючи зусиллям з боку керівництва Південно-Західної залізниці, на території дитячого відділення ДКЛ №1 відбувається оздоровлення дітей залізничників, в першу чергу - з диспансерних груп. Організовується три зміни - кожна по три тижні. На кожній зміні оздоровлюємо по 35-40 дітей. Під час перебування в таборі юні пацієнти отримують чудове харчування і повний медичний огляд, процедури тощо. Між іншим, батькам це нічого не коштує. У дітей є вихователі, відбуваються екскурсії та різноманітні заходи.

  - Як щодо впровадження нових методик лікування у поліклініці?

  - Дійсно, ми намагаємося відповідати світовим тенденціям. Нещодавно нами було впроваджено нові критерії діагностики метаболічного синдрому у дітей та підлітків. Також втілено в практику використання м’яких контактних лінз для корекції далекозорості середнього ступеня та короткозорості високого ступеня у підлітків. Для лікування дітей з функціональними та органічними ураженнями центральної нервової системи впроваджено у дію гомеопатичний препарат «Тенотон-дитячий». Отже, як бачимо, на місці ми не стоїмо і окрім підвищення власної кваліфікації, намагаємося покращити і лікувальний процес.

  Спілкувався Олексій ГОРЯЧЕВ
  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05