РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
Інформація про газету
Зворотній зв`язок
Передплата «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання • Перелік випусків » № 9 (9 березня 2007) 

 • Нагороди від Міністра. Поздоровляємо!

  Як уже повідомляла наша редакція, у листопаді минулого року для організаторів цьогорічного проведення зовнішнього тестування випали непрості випробування. Під сумнів було поставлено проведення зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) майбутніх абітурієнтів.

  Сідай, Нічко, двійка!

  Річ у тім, що за позовом до керівництва Міносвіти і Міністерства юстиції від одинадцятикласника однієї з одеських шкіл Олега Нічки Одеський окружний адміністративний суд призупинив дію одного з пунктів календарного плану проведення ЗНО. А це означало, що цьогорічні тести могли б і не відбутися. Проте, як зазначає прес-служба Міносвіти та науки України (МОН), 13 січня 2009 р. той же Одеський окружний адміністративний суд розглянув клопотання МОН та скасував заходи з призупинення підготовки до проведення тестування. Отже, готуйтеся, абітурієнти!

  Станом на 18 січня, до бази даних Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) надійшли реєстраційні картки від майже 27 тисяч осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні. За оперативними даними фахівців УЦОЯО, електронну реєстрацію пройшли майже 50 тисяч осіб, які отримали реєстраційні картки і мають надсилати їх до регіональних центрів оцінювання якості освіти. Організатори ЗНО нагадують, що реєстрація вважається завершеною, якщо до регіонального центру надійшли дані електронної реєстрації та одна реєстраційна картка, яку надіслано особисто учасником тестування.

  Цьогоріч реєстрація триватиме до 3 березня. Після цієї дати продовжувати реєстрацію у Міністерстві освіти і науки не збираються.

  Як запевняє Ігор ЛІКАРЧУК, в Україні всього шестеро людей знають зміст тестових завдань ЗНО перед тим, як документи потраплять до друку. Хочеться вірити…

  Незабаром перевірятимуть і творчі здібності

  Чиновники з МОНу не сидять, склавши руки. Тут ухвалено рішення про створення творчої групи фахівців, яка займатиметься впровадженням тесту на здібність. Достеменно відомо, що наступної вступної кампанії ніхто абітурієнтів на здібності перевіряти не збирається: тести чиновники не встигнуть зробити.

  «Нагружать все больше нас стали почему-то…», - співала свого часу Примадонна. Тепер видається, тоді ситуація була під контролем… учнів та батьків. Проте сьогодні не про це. Що буде, коли впровадять тест здібностей? - ось, що цікавить. На думку директора УЦОЯО Ігоря Лікарчука, українське «сито» створюватимуть за американським аналогом - стандартизованим тестом, який було розроблено 1926 р. у зв’язку із ситуацією, що склалася після Першої світової війни. Тоді з фронту повернулося багато солдатів, які призабули шкільні знання, але освіти потребували. Понад 80 років тому рада ректорів найбільших університетів США розробила інструмент, який допомагав би визначити, наскільки успішно людина зможе навчатися у виші. Навіть якщо її знання не відповідають усталеним стандартам. Відтоді за результатами означеного тесту абітурієнтів зараховують до найпрестижніших університетів США. Тест охоплює математичну та лінгвістичну складові, які майбутній студент складає окремо. Важливими етапами у розвитку тестування стало запровадження автоматизованої обробки відповідей. Так званий людський фактор з боку педагогічного персоналу під час перевірки здібностей абітурієнтів не мав жодного впливу на результати.

  Ще раз наголошую, найближчими роками в Україні планують перевіряти лише знання. Творчі здібності - то також перевірка. А саме: чи може, приміром, абітурієнт переключитися впродовж двох з половиною годин з математики на літературу, з літератури на правознавство, чи зуміє раціонально використати свій час?

  Як там не є, а про творчість варто задуматися. Проте знання сьогоднішнім одинадцятикласникам знадобляться вже найближчим часом. Тому покваптеся, випускники!

  Контактна інформація
  Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
  Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
  Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
  Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05