РОЗДІЛИ
ПРО НАС
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Архів газети «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ УЗ
Працевлаштування
Запрошуємо
на роботу
Пошук вакансій
та реєстрація кандидатів
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питанняГоловна станція Південно-Західної сталевої магістралі Київ-Пасажирський відзначає 150 - річний ювілей.

» гаряча новина  всі новини
20 лютого 2020

Відлік історії свого створення станція веде із 1870 р., коли у районі нинішньої вокзальної площі, а саме в долині річки Либідь були побудовані за проектом архітектора І. Вишневського станція Києво-Балтської залізниці й перший київський вокзал.
18 лютого 2020 р. у актовій залі станції Київ-Пасажирський зібрались залізничники для відзначення урочистостей з нагоди дня народження станції.
Перед початком зібрання залізничники та ветерани галузі мали змогу поспілкуватися з колегами та керівництвом, а також з колишніми начальниками станції. Приємно було спостерігати за тим як ветерани спілкувалися з молодими спеціалістами.
Керівництво залізниці на чолі з головним інженером регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» Віктором КОСТЮШКОМ та головою дорожнього комітету профспілки Олександром ЛОЗКОМ прийшли привітати колектив з ювілеєм.

Віктор Костюшко та начальник станції Київ-Пасажирський Ігор Панаскевич, у своєму вітальному слові підбирали найтепліші слова для ветеранів і нинішнього колективу станції.

— Ви потужний підрозділ, який робить помітний внесок в розвиток залізничної галузі та столичної магістралі. — наголосив Віктор Костюшко.— У нас надзвичайно відповідальна і складна робота. Завдяки всьому колективу вдається підтримувати процес функціонування станції на сучасному рівні. Нехай ваша компетентність, працьовитість і надалі служать людям, а сьогоднішня подія — 150 років від дня народження станції Київ-Пасажирський принесе усвідомлення своєї причетності до великої родини залізничників. Дозвольте побажати вам здоров’я, наснаги, успіхів в роботі!

Далі були виступи колег, які вітали колектив та згадували про свою роботу у виробничому підрозділі.
Після чого Віктор Костюшко та Олександр Лозко вручили галузеві нагороди кращим працівникам. Згодом для всіх гостей організовано чудовий концерт від аматорського колективу Ніжинського будинку культури залізничників.
Довідково

Перший вокзал в Києві було споруджено за проектом архітектора Івана Вишневського в 1868-70 роках в стилі староанглійської готики. Комплекс будівель пасажирської станції складався з двох триповерхових будиночків з'єднаних одноповерховими галереями. Перед будівлею на привокзальній площі було обладнано стоянки для екіпажів, диліжансів, а пізніше автомобілів. Праворуч і ліворуч від центрального корпусу розташовувалися ресторації та зали очікування для пасажирів 1 і 2 класів.
11 (23) серпня 1877 рік у будівлі залізничного вокзалу Києва сталася сильна пожежа. Спорудження відновили, але з огляду на розширення залізничного сполучення було вирішено провести реконструкцію вокзалу та всієї станції.

До початку XX століття пасажиропотік значно виріс і вокзал був нездатним до прийняття збільшеного числа складів поїздів та пасажирів. Тож перед Першою світовою війною було прийнято проект будівництва нового великого вокзалу. У 1907 році уряд виділив значні кошти на повну реконструкцію вокзалу. Через рік старий вокзальний комплекс було повністю розібрано.

Сьогодні позакласна станція Київ-Пасажирський разом із вокзальним комплексом у житті столичної магістралі і держави в цілому відіграє важливу роль. Вона завжди була і є центром регіональної філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» з особливо інтенсивним рухом поїздів. У середньому за добу звідси відправляються та приймаються 269 пар поїздів. Цей підрозділ разом з інфраструктурою, входить до Київського вузла регіональної філії Південно-Західної магістралі і забезпечує потреби населення в перевезеннях пасажирів.


Контактна інформація
Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка, 6
Приймальня директора регіональної філії: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
Прес-служба: 0(44)-4069708 факс 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
Для ділового листування та звернення громадян: pzz@sw.uz.gov.ua
Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05