РОЗДІЛИ
ПРО НАС
Загальна інформація
Керівництво
Управління
Соціальна сфера
Нагороди залізничників
Охорона здоров'я залізничників
Підготовка кадрів
Культура і спорт
Праця жінок та підлітків
Соціальний розвиток
Відпочинок та оздоровлення
Дорпрофсож
ІСТОРІЯ
НОВИНИ та ІНТЕРВ'Ю
ІНВЕСТИЦІЙНІ ПРОЕКТИ
ПАСАЖИРСЬКІ ПЕРЕВЕЗЕННЯ
ПЕРЕВЕЗЕННЯ ВАНТАЖІВ
ПОСЛУГИ
ЦІННІ ПАПЕРИ
ЗАКУПІВЛІ
МІСЦЯ ВІДПОЧИНКУ
ЕЛЕКТРОПОСТАЧАННЯ
АНТИКОРУПЦІЙНА ПРОГРАМА
Внутрішній ринок працi
РЕКЛАМА
ПОСИЛАННЯ
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ГАЗЕТА «Робітниче слово»
РОЗКЛАД РУХУ
На вашу думку
Schedule
Мапа сайту
Звернення громадян
Отримання вiдповiдей на актуальнi питання 

Розвиток культури й спорту на залізниці

Стабільний розвиток країни і розвиток культури – взаємопов’язані процеси. Тому на сучасному етапі одним із ключових факторів соціально-економічного зростання нашої держави є культурний розвиток. Завдяки зусиллям митців і працівників галузі, органів державної влади та місцевого самоврядування, культурний розвиток демонструє значну життєздатність, засвідчує величезний творчий потенціал українського суспільства, тривкість його художніх і духовних традицій.

Керівництвом Південно-Західної залізниці проводяться заходи щодо подальшої підтримки та збереження культурної спадщини держави. Протягом 2015 року вдалося зберегти успадковану мережу музеїв, бібліотек, будинків культури чи клубів, інших закладів, підприємств та організацій культури.

Станом на 01.01.2016 року на балансі залізниці знаходяться такі об'єкти соціально-культурного призначення, спортивні та оздоровчі заклади, у т.ч.:

• 5 будинків науки і техніки у всіх регіонах залізниці;

• 2 залізничних клуби;

• 6 бібліотек;

• музей трудової слави ім. Б. Олійника ст. Деражня Жмеринської дирекції залізничних перевезень;

• 12 – кімнат – музеїв;

• спорткомплекс «Локомотив»;

• Учбово-спортивний відділ;

• СДЮШОР Олімпійського резерву «Локомотив» на байдарках і каное;

• навчально-спортивна веслувальна база «Локомотив»;

• 2 спортивні зали (Козятин, Шепетівка);

• стадіон «Локомотив» (Коростень);

• спорткомплекс ДСО Локомотив (Коростень);

• плавальний басейн Коростень;

• 2 санаторії (санаторій «Світязянка», «МЦРЗ») ;

• 2 літні дитячі оздоровчі табори (ДОТ «Дубки», ДОТ «Зорька»)

П'ять закладів культури на залізниці об’єднують самодіяльних митців, аматорів мистецтв відокремлених підрозділів залізниці.

Працівники будинків науки і техніки ставлять собі за мету етичне та естетичне виховання дітей шкільного віку та працівників залізничних підприємств, які приймають участь в різноманітних заходах. Будинок техніки виступає організатором розвитку вмінь і здібностей учнівської молоді у заходах позаурочної зайнятості, дбає про належний рівень морального виховання молоді, постійно проводить масові заходи, що направлені на піднесення національно-патріотичного, культурно-спортивного, художньо-естетичного виховання та створює умови для організації змістовного дозвілля.

Так протягом 2015 року силами учасників та працівників Будинку науки і техніки станції Козятин було проведено ряд концертів та заходів, а саме: Новорічні ранки для підприємств залізниці та міста, до святкування Дня Перемоги, випускні вечори.

В Будинку науки і техніки станції Козятин працюють гуртки прикладного мистецтва та бісероплетіння, дитячий вокальний ансамбль «Малятко», «Райдуга», вокальний ансамбль «Перлина», вокальний гурт «Струни серця», фольклорний ансамбль «Чарівниці», а також спортивні секції з різноманітних видів спорту: баскетболу, настільного тенісу, волейболу, міні-футболу, армреслінгу, легкої атлетики, шахів.

Вже біля 37 років Будинок науки і техніки станції Жмеринка є творчим осередком, колектив якого працює на розвиток культури та мистецтва, задоволення інтересів та художніх вподобань залізничників та членів їх сімей, забезпечення гарного змістовного відпочинку трудящих залізничної галузі.

В Будинку науки і техніки станції Жмеринка діє 12 гуртків та об’єднань, в яких займаються 398 чоловік, 356 з них діти залізничників міста Жмеринка.

Протягом 2015 року, колективи Будинку науки і техніки станції Жмеринка приймали участь в міських, районних, обласних фестивалях та конкурсах. Це фестиваль класичної музики «Золотий камертон», обласний та міський конкурс спортивного та бального танцю, хореографічний фестиваль «Проліски надії», фестивалі дитячої творчості «Веселковий дивограй», «Жмеринка має таланти», «Шевченківські читання», «Фестиваль хореографічного мистецтва на приз Віталія Сокирко», обласний фестиваль художньої самодіяльності «Скарби Поділля» та інші, де здобули почесні нагороди: грамоти, дипломи, призи.

Окремим розділом роботи Будинку науки і техніки станції Жмеринка є навчальна робота в гуртках, яка проходить стабільно згідно розкладу. Свої двері для дітей залізничників відчинили ще 5 гуртків, а саме: фото-відео зйомки «Мить», туристичний гурток «Пілігрім», театрального гриму та візажу «Новий образ», флористичний «Орхідея», гурток «Театр естрадних мініатюр»; студія технічної творчості «Умілі руки домашнього майстра»; музична студія «Кордон»; музичний гурток «Ретро-класік»; гурток бального танцю «Фламінго»; гурток фольклорної музики «Троїсті музики»; шахово-шашечний гурток; ансамбль естрадного танцю «Модерн»; студія образотворчого мистецтва.

Свої здобутки та успіхи в цьому навчанні вихованці та керівники демонструють на звітних концертах, відкритих уроках, майстер класах, показових виступах. Традиційно два рази на рік кожен колектив Будинку науки і техніки станції Жмеринка готує та демонструє глядачам звітну концертну програму. Так у 2015 році з успіхом пройшли звітні концерти гурту «Кордон», ансамблю «Ретро–класік», «Троїстих музик».

В 2015 році було проведено ряд дитячих новорічних ранків, свято відкриття новорічної ялинки на площі Будинку науки і техніки станції Жмеринка, казки – вистави, концерт «Різдвяні зустрічі», дитячі шахові турніри, «Свято краси та грації» та інші. Для ветеранів війни та праці були організовані та проведені зустрічі до Дня людей похилого віку, до Дня Перемоги у ВВВ. Клуб ветеранів «Надвечір’я» завжди має підтримку і допомогу з боку працівників Будинку науки і техніки станції Жмеринка. З успіхом пройшли свята до Дня залізничника, свято першокласника, свято до Дня учителя.

В приміщені Будинку науки і техніки станції Жмеринка функціонує Університет правової освіти, слухачами якого є керівники підприємств та працівники залізничного вузла Жмеринка. Відвідувачі Університету, а їх близько 100 чоловік, мають змогу слухати кваліфікований коментар новин в законодавстві фахівців відповідної галузі права та задати їм питання. За роки функціонування Університету налагоджена тісна співпраця з працівниками транспортної прокуратури, транспортної міліції, суду – які запрошуються в якості лекторів.

Багато років в Будинку науки і техніки станції Жмеринка працює художня майстерня. Гарне художнє оформлення всіх заходів: плакати, стенди, рекламні щити, художні декорації – це лише частка роботи майстерні. На базі художньої майстерні працює студія образотворчого мистецтва «Етюд», де діти залізничників навчаються азам малювання.

Значне місце в Будинку науки і техніки станції Жмеринка відводиться пропаганді фізкультури та спорту. Багато років на базі Будинку науки і техніки станції Жмеринка працює шахова школа, в якій займаються діти шкільного віку, а також шаховий клуб для дорослих. Щомісяця проводяться шахові турніри та показові ігри. Традиційними стали дитячі турніри «Зимова ладья» та «Літній король». В 2015 році в приміщенні БНіТ був проведений турнір присвячений до Дня визволення Жмеринки, який став регіональним та вийшов до класифікації ФІДЕ України. Вихованці шахової школи займають призові місця на місцевих, обласних та регіональних турнірах.

Художні колективи Будинку науки і техніки станції Жмеринка у 2015 році були учасниками урочистого відкриття та закриття зимової спартакіади, змагань з волейболу, футбольного турніру, зональних та міських турнірів з греко-римської боротьби.

В Будинку науки і техніки станції Коростень протягом 2015 року працювало 15 гуртків для дітей та дорослих: хоровий, вокальний (народний та естрадний), дитячого вокалу, вокальних ансамблів, бального танцю (4 вікові групи), народного танцю, театральний, м’якої іграшки «Сувенір», малювання, та інші, два клуби за інтересами, в яких займається понад 285 чоловік, переважно залізничники та члени їх сімей.

За звітний рік проведено ряд святкових концертів та тематичних вечорів, а саме: до свята Святого Валентина, до Міжнародного жіночого дня, до дня Матері, до Дня захисту дітей, фестиваль військової пісні, до дня міста та інші. До дня профспілки залізничників було проведено цілий комплекс розважальних програм. Традиційно колектив Будинку науки і техніки станції Коростень проводить тематичні вечори до Дня Чорнобильської трагедії, Дня Перемоги.

На станції Коростень діє спортивний клуб «Локомотив», який в своєму складі має плавальний басейн, спортивні зали та стадіон. Щоденно на вказаних спортивних спорудах займаються 576 чоловік залізничників та членів їх сімей. В спортклубі діє 3 групи з футболу, 2 групи з волейболу, 2 групи з гирьового спорту та армспорту, 2 групи з шахів, 1 група з більярдного спорту, 1 група з настільного тенісу. Вся учбово–тренувальна робота проводиться на спортивних спорудах спортивного клубу «Локомотив».

Силами працівників Будинку науки і техніки станції Конотоп проведена робота щодо розвитку творчого потенціалу працівників залізничного транспорту, збереження і розвитку традицій залізниці, формування цивільно-патріотичної позиції молоді. В 2015 році проведено вечір-відпочинок «Мелодіями мюзиклів та оперет», концерт групи та студії «Кураж, вечір-відпочинок для залізничників «Осінні мелодії», «Казкова книга Діда Мороза», та проведені святкові заходи з нагоди державних та професійних свят.

Також на залізниці існує 13 музеїв трудової та бойової слави, а саме: музей ім. Б.Олійника на станції Деражня Жмеринської дирекції залізничних перевезень та 12 кімнат-музеїв. Основною метою яких є узагальнення й поширення передового досвіду роботи трудових колективів і передовиків виробництва, інформування про участь працівників Південно-Західної залізниці у Великій Вітчизняній Війні, розвиток стаханівського руху на залізниці, технічний та соціальний розвиток залізниці, ліквідації аварії на ЧАЕС. До річниці аварії на ЧАЕС щорічно оновлюються експозиції «Дзвони Чорнобиля», які відображають подвиг працівників залізниці та внесок українського народу в ліквідацію наслідків аварії.

Музей Південно-Західної залізниці імені Б. С. Олійника, що функціонує на станції Деражня Жмеринської дирекції залізничних перевезень, обладнаний сучасними стендами та вітринами. В музеї знаходиться близько 1,5 тисячі експонатів (більше 100 експонатів – унікальні), серед них нагороди та особисті речі П. Ф. Кривоноса, Б. С. Олійника, перехідні червоні прапори Південно-Західної залізниці, нагороди ЦК КПРС, Верховної Ради СРСР, ВСЦПС та ЦК ВЛКСМ, якими була нагороджена залізниця та відділки залізниці в різні часи.

Науково-просвітницьку діяльність на залізниці забезпечують 6 технічних бібліотек, у т.ч. 1 технічна бібліотека управління залізниці, 5 опорні лінійні бібліотеки.

Протягом 2015 року робота бібліотек залізниці була спрямована на підвищенні якості й оперативності обслуговування читацьких потреб. Головна задача бібліотек - повнота, безвідмовність, культура обслуговування. Обслуговування велося по всім видам бібліотечної діяльності. Основним читацьким групам підбиралася література для занять виробничого навчання по таким темам: новітні технології на виробництві, ресурсозберігаючі ресурси, охорона праці на робочих місцях та ін.

На 01.01.2016 року довідково - інформаційний фонд технічних бібліотек залізниці становить – 317431 примірників. Із них – 153371– технічна література. В тому числі література по залізничному транспорту - 87957 примірників.

Сектор комплектування науко-технічної бібліотеки здійснює поточне формування довідково – інформаційного фонду та всіх її філій. Комплектування фонду здійснюється на основі опрацювання прайс - листків видавництв «Знання», «Аристей», «Основа», «Дельта» та інших. Складається зведене замовлення для всіх технічних бібліотек залізниці та відправляється до торгівельних представників видавництв.

На 01.01.2016 року в технічних бібліотеках залізниці нараховувалось 14020 читачів, яким було видано 214600 примірників документів. В 2016 році було проведено 47 Днів інформації, 10 Днів фахівця, виконано 540 бібліографічних запитів, проведено – 69 інших заходів пропаганди технічних знань. Підготовлено 87 книжкових виставок, в т.ч. 39 – «нових надходжень», решта – тематичні по актуальним проблемам роботи залізничного транспорту.

Сьогодні на спортивних спорудах залізниці мають можливість займатися спортом, фізичною та оздоровчою культурою, активним відпочинком не тільки працівники нашої магістралі, а й місцеве населення району, міста, молодь, діти та в цілому усі бажаючі. Загальна кількість відвідувачів за звітний період складає понад 1210 чол. Це значно покращені показники, порівняно з минулими роками.

На залізниці постійно проводиться робота по залученню населення до занять фізичною культурою й спортом, відповідно до Заходів, розроблених на залізниці, організовуються і проводяться змагання серед залізничників, готуються збірні команди для участі у змаганнях різних рівнів (від міських до міжнародних).

В спортивному клубі культивуються наступні види спорту: баскетбол, волейбол, футбол, міні-футбол, регбі, легка атлетика, веслування на байдарках і каное, бодібілдинг, теніс настільний, шейпінг та фітнес.

Для створення необхідних медичко-відновлювальних умов для відвідувачів спортивних секцій, у спортивному клубі працює фельдшер. В наявності є медичний кабінет з необхідними медичними засобами та застосуваннями для отримання першої медичної допомоги. Для медичного контролю тиску, ваги, росту в наявності є тонометр, терези та інше. Також в наявності у спортивному клубі є масажний стіл, а для відновлення та реабілітації функцій організму працює відновлювальний центр.

Групи з фітнесу протягом 2015 року відвідувало 38 чоловік, а тренажерний зал 48 чоловік. За бажанням відвідувачів спортивних секцій та оздоровчих груп інструкторами з фізкультури спортивного комплексу можуть бути розроблені та втілені у процес тренування комплексні індивідуальні плани з фітнесу та бодібілдінгу, які надають можливість побачити динаміку росту фізичної підготовленості.

Вагомий вплив у розвиток спортивного руху на залізниці та пропаганді здорового способу життя серед молоді, відіграє навчально-спортивний відділ клубу та спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное «Локомотив». В навчально-спортивному відділу клубу працює 6 штатних тренерів з футболу, які проводять заняття у 14-ти навчальних групах з учнями 1996-2009 р.н. та старшими юнаками. Загальна кількість вихованців секції футболу – 280 юнаків, з них 9 – діти залізничників. Навчально-тренувальна робота проводиться за абонементами. Кожний тренер-викладач відповідає за участь команди окремої вікової категорії у Чемпіонаті м. Києва, України.

Тренеру-викладачу Новиченко В.В. за підготовку спортсменів високого класу було присвоєно спортивне звання «Заслужений тренер України». Його вихованці Зозуля Р.В. та Чеберячко Є.О. посіли 2 місце у Кубку Ліги Європи УЄФА 2015 року. Учні секції футболу приймали участь у Чемпіонаті м. Києва у 12-ти вікових групах (дорослі, U-21, 1998 р.н., 1999 р.н., 2000 р.н., 2001 р.н., 2002 р.н., 2003 р.н., 2004 р.н., 2005 р.н., 2006 р.н., 2008 р.н.). У загальнокомандному клубному заліку фізкультурно-спортивний клуб «Локомотив» посів 4 місце серед 101 спортивних клубів міста.

Спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з веслування на байдарках і каное «Локомотив» створена в 1972 році. За цей час школа систематично підтверджує свій олімпійський статус.

Головне завдання СДЮСШОР – готувати резерв для національної збірної команди України з веслування на байдарках і каное. СДЮСШОР «Локомотив» постійно виконує це завдання. Так, у 2015 році школа СДЮСШОР «Локомотив» нараховує 55 вихованців, з них 4 вихованці діти залізничників, до основного складу збірної команди України включено 2 вихованки школи: Галушко Людмилу та Топіху Ольгу; до резерву збірної команди України включено 2 вихованців: Іващенко Іллю та Щупак Аліну.

В 2015 році 2 спортсменів «Локомотиву» виконали норму кандидата у майстри спорту України, 13 вихованців – І спортивний розряд, 19 - масових спортивних розрядів.

В сезоні 2015 року вихованці школи приймали участь в Чемпіонатах міста в своїй віковій категорії, Чемпіонатах України та одна вихованка школи - Ліцензійному Чемпіонаті Світу. Було здобуто безліч нагород різного гатунку: золота – 73 шт.; срібла – 82 шт.; бронза – 79 шт.

Також було проведено два навчально-тренувальних оздоровчих збори в літній період на НСВБ «Локомотив» на Трухановому острові.

У 2015 році спортивним клубом залізниці - ДФСК “Локомотив” було організовано і проведено такі спортивно-масові заходи:

- турнір з волейболу серед чоловічих команд Південно-Західної залізниці вікової категорії 40+ 29-30 січня 2015 року м. Київ. Кількість учасників – 48 чоловік. В боротьбі за перемогу перше місце виборола збірна команда Київської дирекції залізничних перевезень;

- турнір з настільного тенісу та шахів серед працівників Південно-Західної залізниці 26-27 лютого 2015 року м. Київ. В загальнокомандному заліку І місце здобула команда Козятинської дирекції залізничних перевезень, ІІ місце – Коростенська дирекція залізничних перевезень, ІІІ місце – Київська дирекція залізничних перевезень;

- відкритий турнір з волейболу серед чоловічих та жіночих команд Південно-Західної залізниці 05-15 березня 2015 року м. Київ;

- відкритий турнір з міні-футболу серед працівників Південно-Західної залізниці, присвяченого 29-й річниці Чорнобильської трагедії, 25 квітня 2015 року м. Київ;

- чемпіонат з футболу серед працівників Південно-Західної залізниці: 1 тур – 17 квітня 2015 року, 2 тур – 15 травня 2015 року, 3 тур – 29 травня 2015 року, 4 тур – 12 червня 2015 року, 5 тур – 26 червня 2015 року. Загальна кількість учасників – 108 чоловік. Перемогу виборола команда Козятинської дирекції залізничних перевезень;

- навчально-тренувальний оздоровчий збір СДЮСШОР «Локомотив» – 02.06.2015 по 19.06.2015 та з 29.06.2015 по 17.07.2015 навчально-спортивна веслувальна база «Локомотив», Труханів острів, паркова дорога, 20-А;

- XVII Спартакіаду Південно-Західної залізниці 18-20 червня 2015 року м.Київ. Приймало участь 6 команд, які виборювали нагороди у 6 видах спорту. Перше загальнокомандне місце виборола команда Коростенської дирекції залізничних перевезень;

- збірна команда Південно-Західної залізниці приймала участь у міжнародному турнірі з міні-футболу присвяченого пам’яті Героя України Г.М.Кірпи» м. Чоп 24-26 липня 2015 року. Збірна команда залізниці посіла ІV місце серед 16 команд;

- турнір з волейболу серед збірних команд дирекцій Південно-Західної залізниці (категорія mіх) м.Київ 27-28 листопада 2015 р. Брали участь 6 збірних команд, 54 учасники. Переможцем стала команда Жмеринської дирекції залізничних перевезень;

- збірна команда Південно-Західної залізниці приймала участь у Чемпіонаті ФСТ «Україна» з настільного тенісу серед працівників промислової сфери та транспорту м.Київ 28-29 листопада 2015 року та посіла ІІ місце;

- чемпіонат з міні-футболу серед працівників залізниці 18 вересня – 06 листопада 2015 року м. Київ. Кількість команд – 12, загальна кількість учасників – 108 чоловік. Переможцем Чемпіонату визначено команду Козятинської дирекції залізничних перевезень;

- проведено першість СДЮСШОР «Локомотив» з веслування на байдарках і каное м. Київ 17 липня 2015 року. Участь у змаганнях приймали 53 спортсмени.

 
Контактна інформація
Україна, 01601, м. Київ, вул.Лисенка,6
Приймальня начальника залізниці: 0(44)-4654410 факс 0(44)-4654107
Прес-служба тел.: 0(44)-4069708 факс: 0(44)-4069175 email: pres@sw.uz.gov.ua
Розклад руху поїздів (цілодобово): 0-900-90-80-05 (послуги платні), 0(44) 309-70-05